Ana Sayfa / KADIN / YILDIZ”TOROSLAR’I ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

YILDIZ”TOROSLAR’I ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Yörüklerin sorunundan meraları gasp edilen köylüye, kadınlara, gençlere, çocuklara, yaş almışlara, Toroslar’ın doğasında yaşayan her canlıya dair hayata geçirmeyi planladığı projelerini paylaştığı toplantıda; Toroslar’ı üretim merkezi haline getireceklerini anlattı.

“Değişerek gelişen, doğa dostu, mutlu bir Toroslar” vizyonuyla yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, proje lasman toplantısı düzenledi.  Toroslar’da doğan, Toroslar’da büyüyen, karakteri Toroslar’da şekillenen, Toroslar kültüründen hiç kopmayan Yıldız, Toroslar’a kendini borçlu hissettiğini anlattı. Nerede bir ağaç kesilse onun canı yandı. Nerede doğa mücadelesi olsa o orada oldu. Nerede şehrin nefes alması zora düştü orada oldu. 5 yılda Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak mücadele verdi. Mersin’in en önemli kültürü olan Yörük kültürü ile büyüdü. Yörüklerin sorunundan meraları gasp edilen köylüye, kadınlara, gençlere, çocuklara, yaş almışlara, Toroslar’ın doğasında yaşayan her canlıya dair hayata geçirmeyi planladığı projelerini paylaştı.

TOROSLAR’A KARŞI BORÇLUYUM

Meriş toplantı salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısına CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, il, ilçe teşkilatları, CHP’de geçmiş dönem milletvekilliği, il başkanlığı yapmış isimler, muhtarlar, muhtar adayları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Toroslar halkı katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Toroslar’da doğan biri olarak ilçeye karşı kendini borçlu hissettiğini belirterek, Toroslar’ın bu kadar mağdur edilmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

KAFALAR DEĞİŞİNCE NE ÇOK DEĞİŞİR!

“Toroslar bunu hak etmiyor” diyerek sözlerine başlayan Yıldız, “Toroslar çok büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu potansiyeli harekete geçirecek bir vizyon maalesef Toroslar’ı yönetmedi. Toroslar’ı hep aynı zihniyet yönetti. Başkanım Sayın Vahap Seçer ‘kafalar değişince ne çok değişir’ diyordu. Biz bunu Büyükşehir’de gördük. Adnan Menderes Bulvarı’nda kentin ne kadar değiştiğini insanların gözünde, insanların yüzünde, insanların gülümsemesinde göreceksiniz, insanlar huzur içinde, uyum içinde yaşıyorlar” diye konuştu.

TOROSLAR BİR POLİTİKA YERİYMİŞ GİBİ ANLAŞILDI

Toroslar Belediye başkanlığını kazanması halinde Büyükşehir Belediyesi ile önemli hizmetleri uyum içinde yapacaklarını dile getiren Yıldız, “Alt birim belediyesi bazı konularda işleri politikleştirip, bunun hizmet yarışı olduğunu unutup, belediyenin politika yapma yerini olduğunu zannederse; Toroslar bir politika yeriymiş gibi anlaşıldı, hizmetler aksadı. Bunların giderilebilmesi için Toroslar’ın kazanılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

TOROSLAR’I ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Toroslar’ın en önemli sorunlarının başında istihdam ve ekonominin geldiğine işaret eden Yıldız, “Toroslar’a ciddi yatırımların gelmesi sağlanamadı. Aslında yapılabilecek planlar var ama geliştirilemedi. Kent planlarının hızla yapılmasını sağlayacağız. Toroslar çok ciddi turizm potansiyeline sahip. 12 ay turizm yaşanabilecek bir kent. Kışın kış turizminin yapılabileceği yaylalarımız mevcut. Toroslar’ı üretim merkezi haline getireceğiz. İktisadi ve tarımsal anlamında potansiyel var. Yatırım yapmak isteyenlere destek sağlayacağız. İş insanlarımız Toroslar’da bıktırılmış durumda” dedi.

Yıldız, tarımdan sanayiye, kadınlardan çocuklara her kesimin hayatına dokunacak projeleri anlattı.

HAKLI ADAM DİK DURUR, SESİ DE GÜR ÇIKAR

5 yılda Toroslar’ın her sorununa hakim olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de ikinci 5 yılda farklı bir hizmet etme alanı doğduğuna işaret ederek, “Toroslar, Mersin’in her açıdan en önemli ilçesi. Adeta bir Mersin ortalaması. Sorunlara, taleplere, isteklere hakim olma imkanım oldu. İkinci 5 yılda faklı bir hizmet yapma ihtimalim doğdu. İlk beş yılımda her türlü iyi niyetimiz, hakkaniyetimiz, kapsayıcılığımız, herkesin belediye başkanı olma arzuma rağmen, ilçe belediyemizle iyi başladığımız ilişkimiz siyasetten de etkilenerek uyumsuz hale geldi. Ben bunun böyle olmasını arzu etmezdim” diye konuştu. “Haklı adam dik durur, sesi de gür çıkar” diyen Başkan Seçer, “Biz haklıydık, dik de durduk, sesimiz de çok çıktı” ifadelerini kullandı.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

Siyasetçinin liyakat ve birikiminin önemine vurgu yapan Başkan Seçer, şöyle devam etti: “O dönem Abdurrahman Yıldız yol arkadaşımın katkılarını asla unutamam. Bir liyakate bir birikime sahip. Seçeceğimiz, meclis üyeleri belediye başkanları, milletvekilleri halkın takdirini kazanmış, toplumda muktedir, vatandaş için ne yapacağını bilen insanlardan oluşursa topluma o kadar faydalı olur. Abdurrahman Yıldız, siyasi profil olarak, toplumumuzun arzu ettiği nitelikte bir arkadaşımız. Mersin Büyükşehir Belediyesi Toroslar’da mevcut imkanlar dahilinde yapılabilecek her şeyi yapmıştır. Bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’nin araçlarının dahi girmediği sokağa belediyenin araçları da iş makineleri de belediye başkanı Vahap Seçer de girdi. Bugüne kadar olmayanlar yaşandı. Güneş balçıkla sıvanmaz.”

HİZMETE OY VERECEKSİNİZ

Oy vermiş ya da vermemiş herkese seslenen Başkan Seçer, “Bu gerçekler ışığında 2024 seçimlerine gitsinler. Siyasi bir görüşünüz var. Saygı duyarız. Siz hizmete oy vereceksiniz. Bazı hassas duygularınızı, milli duygularınızı kaşıyan insanlara kulak asmayın. Onlar size onu gösterir, cambaza bak taktiği, bu taraftan başka işler yapar. Biz tüyü yetmemiş yetimin hakkının haraç mezat birilerine peşkeş çekilmesine hep karşıydık. Karşı da çıkacağız. ‘En kahraman, en dürüst, en milliyetçi benim’ diyeceksin, aşağıda her türlü iş çevireceksin bunu açıkça haykıracağız. Yolumuz açık olsun” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ikinci bel yılda Toroslar’da hayata geçirmeyi planladığı projeleri de anlattı.

TOROSLAR’I HALKÇI BELEDİYECİLİK İLE TANIŞTIRACAĞIZ

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında hak, adalet, hukuk için tüm teşkilatlarıyla çalıştıklarını ifade eden CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş ise, açılış konuşmasında; “Adalet için çalışıyor ve değişimin öncüsü olmaya devam ediyoruz. Sosyal belediyecilik 2019’dan itibaren Mersin’de Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ile şaha kalktı. İnanıyoruz ki 30 yıldır hakkını alamayan, kötü yönetilen Toroslar’ı Abdurrahman Yıldız başkanımızla yeniden şekillendireceğiz. Herkesin, eşit, mutlu olduğu bir Toroslar için ilçemizi halkçı belediyecilik ile tanıştıracağız” dedi.

KAZANMAYA ÇOK YAKINIZ

CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer ise, pek çok kültürün bir arada kardeşçe yaşadığı Toroslar’ın önemli ilçelerden biri olduğuna işaret ederek, “Toroslarımız geleceğin incisi. Gelişmeye müsait, kendi alanı olan bir ilçemiz” ifadelerini kullandı. 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yapan Dinçer, gezdiği köy ve mahallelerde vatandaşların Vahap Seçer’in yaptığı çalışmaları takdir ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Yerel seçimleri ilimizde olduğu gibi, Türkiye genelinde de kazanmalıyız. Toroslar’da önemli bir seçim gerçekleştireceğiz. İnanılmaz bir hava var. Bu havanın da bir mimarı var. Elindeki küçücük bütçe ile memleketimizin her yerini ilmek ilmek işlemiş bir belediye başkanımız var. Tarsus’tan Anamur’a ayrım yapmadan hizmet ettiğini anlatıyor. Kazanmaya çok yakınız. Çok güzel bir iklim oluştu. Bizim gönül birlikteliğine ihtiyacımız var. Kazanılmaz denilen Toroslar’ı hep birlikte kazanacağız.”

“YERLİ VE MİLLİYİZ” DİYENLER DAĞI, TAŞI, MERAYI PEŞKEŞ ÇEKTİ

Toroslar’ı diğer ilçelerle kıyaslayan CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış da şöyle konuştu: “Toroslar bir köylü şehri. Toroslar aynı zamanda işçi, emekçi, genç nüfus şehri. Kadın nüfusunun da çocuk nüfusunun da yoğun olduğu bir şehir. Böylesine derin ve renkli nüfus yapısına sahip Toroslar’ı tek tipçi bir anlayışla, ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile yönetemezsiniz. Farklılıkları yok sayarak yönetemezsiniz. Ayrım yaparak hele hiç yönetemezsiniz. İçinizde insan sevgisi, yurt sevgisi, çevre sevgisi yoksa bu şehrin dağını taşını sevmiyorsanız hiç yönetemezsiniz. Toroslar 30 yıl hep anlayışla yönetildi. 30 yılın sonunda Toroslar yerinde sayıyor. 30 yıl Toroslar’ı yönetenler, ‘biz köylüyüz’, ‘biz yörüğüz’ dediler insanların saf ve temiz vicdanını suiistimal ettiler. ‘Yerli ve milliyiz’ diyenler dağı, taşı, merayı, pınarı peşkeş çektiler. Bugün Toroslar’da bu torakların adayı Abdurrahman Yıldız içinde insan sevgisi, yurt sevgisi, çevre sevgisi olan bir yoldaşımız. Toroslar’ı köy köy mahalle mahalle biliyor. Samimiyetle Toroslar’ı yönetmeye aday. Mersin kararını vermiş. Halk Toroslar için de Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı istiyor. 30 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanını seçelim.”

ŞİMDİ TOROSLAR’DA DEĞİŞTİRME ZAMANI

CHP İl Başkanı Koral Ömür da Toroslar’ın Tarsus’tan sonra en büyük ilçe olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: “Türkiye’nin her yerinden insanların yaşadığı bir ilçemiz. Ancak Toroslar yatırımlardan nasibini almadan betonlaşdı, çarpıklaşma ile büyüdü. Toroslar’ı demokrasiden, halktan yana bir anlayış yönetmiyor. 2019’da bunu nasıl değiştirdiysek, 2019’dan bugüne kafalar değişince nasıl birçok şeyin değiştiğini gördüysek; şimdi Toroslar’da da bunu yapmanın zamanı. Şimdi Toroslar’da değiştirme zamanı! Sahada en büyük kozumuz Büyükşehir Belediyemizin Mersin’e yaptığı hizmetler. Halkçı belediyeciliğin en güzel örneği Mersin’de yapıldı. Bundan sonra Mezitli’de, Yenişehir’de ne oluyorsa, Toroslar’da da aynısı olacak. Seçim günü sandığa, oyumuza, irademize sahip çıkacağız. Toroslar’ı artık alacağız. Toroslar’ın kaderini değiştireceğiz.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir