Ana Sayfa / DÜNYA / CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ GÜLCAN KIŞ’TAN YEREL SEÇİM MESAİSİ

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ GÜLCAN KIŞ’TAN YEREL SEÇİM MESAİSİ

Yoğun geçen TBMM gündeminin ardından soluğu memleketi Mersin’de alan CHP Milletvekili Kış, Mersin ve ilçelerinde hız kesmeden seçim çalışmalarının startını verdi.
Mersin’de 24 yıl aradan sonra CHP’nin ilk kadın milletvekili olarak seçilen Gülcan Kış, Mersin başta olmak üzere ülke gündemine yönelik yaptığı başarılı çalışmalar ile seçim bölgesi Mersin’in sorunlarını sürekli TBMM gündeminde tutmasıyla alkış topladı.
Son olarak, TBMM gündeminde 8. Yargı Paketi görüşmelerini tamamlayan Kış, TBMM Genel Kurulu’nun ara vermesiyle seçim bölgesi Mersin’e gitti.
İlk olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 2. Dönem Projeleri Tanıtım Toplantısı’na katılan Kış, “coşkulu geçen Lansman toplantısının ardından salondaki gülen yüzlere bakınca geçen 5 yılda her gönüle giren, sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet eden Başkan Seçer’e, Mersinlilerin 5 yıl daha evet diyeceğini görüyorum. Biz bu seçimi açık ara ile kazanacağız” dedi.
Aynı gün Pazarcıklılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu, birlik ve dayanışma gecesine katılan milletvekili Kış, Mersin’de birlik ve beraberlik içinde, toplumsal huzur ve barışın sağlanmasına katkı sunan tüm sivil toplum kuruluşlarına, derneklere tek tek teşekkür ederek, “omuz omuza Mersin’in büyümesi ve gelişmesine hizmet edecek daha nice çalışmalara hep beraber  imza atacağız” dedi.
Toroslar’da Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız’ın ev sahipliğinde “Dayanışmayı  Büyütme” temalı  etkinliğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer ve CHP örgütü ile katılan milletvekili Kış, burada yoğun bir kalabalık tarafından karşılanmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek,  “görüyorum ki Mersin kararını çoktan vermiş” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik en önemli projeleri arasında yer alan “Evimiz Atölye Projesi” ile,  kadınların kooperatif ve çalışma hayatına adım atmalarına çok önemli katkılar sunduklarını ifade eden Kış, Kadın Kooperatifi Başkanı Meral seçer ile katıldığı “Evimiz Atölye ve Üretici Kadın Stantları Kadın Buluşması”nda üç bin kadın üretici ile  bir araya geldi.
Mersin’i karış karış gezerek, vatandaşlarla yan yana geldiklerini ifade eden Kış, yaşana enflasyon ve ekonomik kriz sebebiyle toplumda huzurun kaçtığını, emeklinin, işçinin, kadının, öğrencinin yok sayıldığı bir dönemde, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin  yapmış olduğu projeler ile onların sıkıntılarına destek ve çare olduğunu vurguladı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız ile seçim gezilerini devam ettiren Kış, Toroslar, Tozkoparan ve Selçuklar Mahallelerinde yer alan semt pazarlarını ziyaret ettiler.
Hem pazarcıları hem de alışveriş yapan vatandaşları ayrı ayrı dinleyen Kış, AKP hükümetine karşı yaşanan ekonomik kriz sebebiyle büyük bir tepki olduğunu vurgularken, yerelde Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile yaptığı hizmetlerden dolayı memnuniyet oranının çok yüksek olduğunu ifade etti.
Pazarda alışveriş yapan yurttaşların Başkan Seçer’e gösterdikleri sevgiyi bizzat yakından tanık olmanın, yerel yönetimlerde duyulan memnuniyetin üst düzeyde olmasının Cumhuriyet Halk Partisi adına gurur verici olduğunu ifade eden Kış, Mersin’de tüm ülkeye örnek olacak çalışmalara ve hizmetlere imza atıldığını vurguladı.
Kış, Başkan Seçer’in sürekli halk arasında yer alması, sorunlara kulak vermesi, önce halk, önce Mersin demesinin en büyük kazanım olduğuna dikkat çekti.
Seçim gezilerine halk buluşmaları ve aynı zamanda Mersin’deki dernek, sivil toplum kuruluşları ile de bir araya gelerek devam eden  Kış, onların sorun ve beklentilerini dinleyerek bir Milletvekili olarak üzerine düşen görevleri yerine getirmenin Mersin adına bir borç olduğunu söyledi.
Mersin Turizm İşletmeciler Derneği’ni ziyaret eden Kış, burada yaptığı konuşmada şunları iletti. “Mersin’in en önemli kaynaklarından turizm konusunda geri plana itililmektedir. Defalarca dile getirmemize rağmen yatırımların gecikmesi ve bitirilememesinin turizm sektörüne zarar verirken,  ekonomik ve stratejik anlamda büyük kayıplara yol açmaktadır. Bunun farkında olan, bu kente karşı sorumlu kişiler olarak, her platformda gündeme getirmeye devam edeceğiz”
Seçim çalışmaları kapsamında Tarsus’ a da giden millletvekili Kış, burada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarsus  Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ile birlikte esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Tarsus Adayı Boltaç’a oy isteyen Kış, “vatandaşlarımız umutsuzluğa kapılmasın, tüm sorunların çözüm noktası Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ile Milletvekili Gülcan Kış’ın, Duatepe mahallesinde katıldıkları halk buluşması adeta mitinge döndü.
Yine Mersin’e büyük katkılar sunacak ve marka şehir olmasına hizmet edecek projeler arasında yer alan  Mersin Sinema Ofisi’nin açılışına da ünlü sanatçılar ve Mersin’in ileri gelenleri katıldı.
Milletvekili Gülcan Kış, Mersin’e değer katacak kültür ve sanat alanlarında büyük katkılar sunan Başkan Seçer’e emeklerinden dolayı teşekkür etti.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Büyükşehir Belediyesi’nin Mersinli Kadın Ustalar tanıtım töreninde konuşan Kış, Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara, çocuklara, yaşlılara her alanda öncelik verdiğini, el verdiğini ve yaşamlarına dokunan projelerle onları toplumda değerli kıldığını belirterek, Mersinli kadınların yüzlerinin gülerken, bu destekler sayesinde kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmediklerini ifade etti.
CHP’li Kış, aynı zamanda bilim, kültür, sanat alanında değerli akademisyenler ve iş dünyası ile de bir araya gelerek yerel seçimler üzerine istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Yerel seçim programı kapsamında Mut’u da ziyaret eden Kış, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mut Belediye Başkan Adayı Gülsüm Kevser, İl başkanı, ilçe başkanı ve tüm CHP örgütü ile,  Mut Kanalizasyon Hattı Temel Atma Töreni, Tarımsal Destekler Töreni ve Seçim Koordinasyon Merkezi açılışlarını gerçekleştirdi.
Coşkulu kalabalığa seslenen milletvekili Kış, “Mersin’in her bir ilçesinde CHP bayrağı dalgalanacak” dedi.
Aralıksız seçim gezilerine devam eden  Kış; Gülnar, Mezitli, Akdeniz ilçelerini de ziyaret ederken, seçim programı kapsamında Mersinliler ile bir araya gelmeye devam ediyor.
PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir