Ana Sayfa / Manşet / Yenişehir Triatlonu Sporu heyecan yarattı

Yenişehir Triatlonu Sporu heyecan yarattı

Mersin Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Yenişehir Triatlonu tamamlandı. Yenişehir Triatlonu’na 26 ilden 210 sporcu katıldı.

Edinilen bilgilere göre Mersin Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliğinde düzenlenen ve sezonun ilk yarışı olan Yenişehir Triatlonu, büyük bir mücadeleye sahne oldu. Koronavirüs nedeniyle bir yıldır yapılamayan triatlon müsabakaları yeni sezonun startını Yenişehir’den verdi. 26 ilden sporcunun  mücadele ettiği  yarışlarda Genç, Elit, Paratriatlon (engelli) ve Yaş Grupları kategorilerinde sporcular ter döktü.

Genç erkeklerde A kategorisinde birinciliği Emiray Aracı, ikinciliği Mert Çolak, üçüncülüğü ise Burak Çağdaş alırken B kategorisinde ise birinciliği Emirhan Çakır, ikinciliği Taha Eren Çoşkun, üçüncülüğü Abdurrahman Yazıcı elde etti.

Genç kadınlarda ise A kategorisinde birinciliği Elif Manisa, ikinciliği Sıla Gür, üçüncülüğü Beril Selin Ergin alırken B kategorisinde ise Yasemin Öz pamuk aldı.

Gençler ve Paratriatlon kategorisinin ardından Elit ve Yaş Grupları start aldı. Sporcular 1500 metre yüzdükten sonra 40 kilometre bisiklet sürdü ve ardından 10 kilometre koştu.

Elit erkeklerde birinciliği Gültekin Er, ikinciliği Emir Altıntaş, üçüncülüğü ise Enes Kızılcık elde etti. Elit kadınlarda ise birinciliği Esra Gökçek, ikinciliği Elif Polat üçüncülüğü ise Birsu Ulkat aldı.

Yarışlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun yarışları Yenişehir’de düzenlemesinin kente değer kattığını belirtti. Görev anlayışını 6 ilke üzerine kurduklarını ve bu ilkelerden birinin de hareket ilkesi olduğuna işaret eden Özyiğit, şöyle devam etti:“ Kentimizde sporu, sanatı ön plana çıkarmak, insanların var olan olanaklardan faydalanıp daha çok doğayla baş başa, yürüyüş yaparak, koşarak, bisiklete daha fazla binerek bir yaşam sürmesini arzu ettik. Var olan altyapımızla beraber ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaparak kentimiz tanıtmak, kentimizin bilinirliğini artırmak, turizm potansiyelini artırmak gibi bir belediye başkanının görev ve sorumluluğu olan işleri yapmaya çalışıyoruz. Burada yaz şartları olduğunda Avrupa’da dışarı çıkılamıyor. Dolayısıyla kentimizin avantajlarından yararlanıp uluslararası yarışları Yenişehir’de yapmaya talip olabiliriz”

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya da Yenişehir Triatlonu’na ilginin oldukça yüksek olduğunu ifade ederek, Önümüzdeki yıllarda Yenişehir’de uluslararası yarışlar düzenlemeyi hedeflediklerini söyledi.

Elit Erkeklerde birinciliği elde eden Gültekin Er, pandemi dolayısıyla geçen yıl yarışmalar düzenlenmediğini kaydederek, bu yıl Yenişehir’de yapılan yarışmalarla bir yıldır uzak kaldıkları yarışlara geri döndüklerini söyledi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Türkiye Triatlon Federasyonuna teşekkür eden Er, “Parkurlar çok güzeldi, hava şartları çok iyiydi. Yarışmayı özlemiştik. Burada olmaktan son derece mutluyum” dedi.

Elit kadınlarda birinciliği elde eden Esra Gökçek de, uzun bir aradan sonra yarışlara katılmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Gökçek,  yarışları düzenlediği için Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e de teşekkür etti.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

ŞEHİT GAZİ-SEN KONFEDERASYONU MERSİN İL BAŞKANI RÜSTEM AĞAOĞLU, RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI

Mersin- Şehit Gazi Sen Konfederasyonu Mersin İl Başkanı Rüstem Ağaoğlu, Ramazan Bayramı dolaysıyla bir mesaj ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir