Ana Sayfa / MEDYA / Siyaset yorumcusu Turgay Akyüz: Ak Partide iki tür siyasi grup vardır

Siyaset yorumcusu Turgay Akyüz: Ak Partide iki tür siyasi grup vardır

Ak Parti’de uzun yıllar siyaset yapan ve halen Ak Parti’nin sevilen ismi olan siyaset uzmanı Turgay Akyüz,  Ak Parti ile ilgili çok önemli bir yazı kaleme aldı. Adalet ve Kalkınma Partisinde iki siyasi gurubun var olduğunu belirten Akyüz’ün yazısında şu ifadeler yer alıyor:

Birinci gurup partinin çilesini çekmiş, partinin önünde arabalarda sabahlamış, meydanlara afiş asarken yargılanmış, inandığı lideri ve ailesini ilgilendiren konuları dert edinmiş, elini taşın koymuş, partisinin terör örgütleriyle mücadelesinde liderine inanlarından destek hareketi kurmuş, başta alçak FETÖ’cüler, PKK ve diğer terör örgütlerine savaş açmış, 17-25 FETÖ kumpasında liderinin ve bakanlarının yanında dik durmuş ve satırlara sığmayan yüzlerce konu yazabilirim.

Liderine gerçekten gönül bağlılığı ve kalben beraber olan bu guruba dava adamları denir. Dava adamları bu davanın mutfağında çilesini çekmiş kişilerdir.

Ne yazık ki bu dava adamları yavaş yavaş partide azalıyor.

Sebebi nedir?

Buna bakmak lazım…

Sebebi partinin mutfağında olmayan emek hırsızları, başkasının emeğini kendi emeği gibi gösteren sadece tribünlere oynayan liderin etrafında çalışıyor görüntüsü verip, selfi siyaseti yapan ve sahada emekte olmayan bu guruba yeni AKP’liler deniyor.

Ne yaparlar bunlar?

Güçlerini makamdan alan bu şahıslar makamları işgal edip partinin bütün olanaklarından kendileri, aileleri, arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşlarını, lüks saltanatlarla son model arabalarla, rayban gözlüklerle, lüks villalarda oturarak, lüks restoranlarda boy gösterirler.

17-25 Aralık’ta taraflarını beli etmeyen, 15 Temmuzda gerçek kahramanlar mücadelesinden sonra ortaya çıkıp, resim çektiren bu zavallılar maalesef bu partiyi ve zor emeklerle 20 yıl iktidara taşıyan lidere ve partisine zarar vermeye devam ediyorlar.

Nasıl mı?

FETÖ sevicilerinin işlerini takip edenler, uyuşturucu baronlarının işlerini takip edenler mi desem, partimizi ve liderini kamuoyuna karşı iktidarını sorgulatır hale getiren bu şahsiyetler maalesef partiye ciddi zarar veriyorlar.

2023 giderken korkum o ki, zor mücadelelerle emek verdiğimiz partimizi geçmiş partilerin mezarlıklarına partimiz dahil etmeleridir.

Hal bu ki, 100 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan icraatları ve devrimleri gerçekleştiren, dünyada Türkiye Cumhuriyeti devletini saygın bir hale getiren Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu ülke için bir şanstır.

Geçen gün bir dostumun cenazesinde, yakından O’nu görmek nasip oldu.

Kendi halimi unuttum, duygulandım ama karamsar değilim.  İnanan biri olarak umutluyum.  Bir gün partimizde para adamlarıyla dava adamları arasında bir yol ayrımı olacak.

Dava adamları liderleriyle beraber bu yeni AKP’lilerden arınmış bir şekilde yoluna devam edecek.

Allah liderimizi ve ona inanan dava adamlarını korusun.

Allah yolunu şaşıran, bu güç sarhoşu, kibir abideleri şahsiyetleri de ıslah etsin. Onlara bu yanlış yoldan doğru istikamete dönmeyi nasip etsin. Allah güzel dostların eksikliğini vermesin. Saygılarımla…

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Mersin Şube Başkanı Mervan Nas, Ramazan Bayramını kutladı

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Mersin Şube Başkanı Mervan Nas, Ramazan Bayramı Bayramı dolayısıyla bir ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir