Ana Sayfa / ÇEVRE / SARIYILDIZ VE ARSLAN, ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

SARIYILDIZ VE ARSLAN, ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Güneş Mahallesi’nde başlattığı asfalt serim çalışmasını yerinde inceledi. Eş Başkanlar, hazırlanan plan ve program kapsamında, Akdeniz’de acil ihtiyaç duyan tüm mahallelerin sokaklarının yenileneceğini ifade etti.

Akdeniz Belediyesi, yeni dönemle birlikte hizmet atağına hızla başladı. Gerek ekiplerin sahada yaptığı incelemeler, gerekse muhtarlar ve yurttaşlardan gelen talepler doğrultusunda plan ve program hazırlayan fen işleri ekipleri, ihtiyaç duyan mahallelerin sokaklarını iş makineleri desteğiyle yenileyip ilçenin çehresini değiştirmeye başladı. Eş Başkanlar Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, sokakları kilitli parke taşı ile kaplı olan ve ömrünü zaman içinde tamamlayan Güneş Mahallesi 5856 sokak üzerinde başlayan asfalt kaplama çalışmasını yerinde inceleyip ekiplerden bilgi aldı.

“Eksikleri tespit ederek acil yolları belirledik”

Yıllar içinde ömrünü tamamlayan kilitli parke taşlarının fen işleri ekiplerince söküldüğünü ve bugün de mahallede asfalt kaplama çalışmasının başladığını ifade eden Eş Başkan Nuriye Arslan, “Akdeniz’de maalesef birçok eksiklik yaşanıyor, bazı bölgeler daha önce ihmal edilmiş. Ama biz göreve geldikten sonra muhtarlarımızla istişareye geçerek ve eksikleri tespit ederek yapılması gereken acil yolları belirledik. Akabinde de ekiplerimiz eliyle çalışmalarımıza başladık. Akdeniz’in yollarını, sokaklarını yenileyen çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir” dedi.

“Her yönüyle güzel bir Akdeniz’i birlikte inşa edeceğiz”

Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız ise, yeni dönemle birlikte Akdeniz’i yenileme ve güzelleştirme çalışmalarına hızla başladıklarının ifade ederek, “Bu kapsamda Güneş Mahallesi 5856 sokakta asfalt kaplama çalışmamız sürüyor. Bu sokak, en son 2012 yılında kilit taşı ile kaplanmış, sonrasında hiç yenilenmemiş. En hafif bir yağmurda bile sokakta su göletleri oluşuyordu. Parke taşları zarar görmüş, yer yer sökülmüştü. Mahallelinin de yoğun talebi vardı. Fen İşleri Müdürlüğümüz ve sahadaki arkadaşlarımız, bölgede önce fizibilite çalışması yaptı. Ardından toplamda 100 ton asfalt dökülerek sokağı yeniledi. Bütün sokaklarımızın yenilendiği, vatandaşlarımızın yaşamını rahatça idame ettirdiği bir Akdeniz’i birlikte inşa edeceğiz. Aciliyet durumuna göre de asfalt serim, kilit taşı, kaldırım yenileme hizmetimiz aralıksız sürecek” diye konuştu. Sarıyıldız, açıklamasının ardından, serilen asfaltı sıkıştırıp daha uzun ömürlü olmasını sağlayan silindire bindi. Öte yandan mahalle sakinleri ve esnaf da sokağın çehresini tamamen değiştiren çalışmalar nedeniyle ekiplere teşekkür etti.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir