Ana Sayfa / EKONOMİ / Mersin’in En Güçlü 100’ü

Mersin’in En Güçlü 100’ü

Mersin’in ekonomi, siyaset, spor ve basın dünyasının en güçlü 100 ismi Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle bir araya geldi. Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Güçlü İnsan Belgeselinin galası muhteşem görüntüler altında gerçekleşti.

Mersin’in ekonomi, siyaset, spor ve basın dünyasının en güçlü 100 ismi Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle bir araya geldi. Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Güçlü İnsan Belgeselinin galası muhteşem görüntüler altında gerçekleşti.

Daha önce Mersin, Hatay ve Gaziantep’te gerçekleştirdiği 33 Kadın belgeselleriyle büyük beğeni kazanan Ufuk Cavlı bu kez Cumhuriyetin 100. Yılı için Mersin’in en güçlü yüzlerini buluşturdu. Kendi mesleğinde başarı yakalayan yaşamıyla ve mücadele azmi ile topluma örnek olan her meslek grubu ve toplumun tüm kesimlerinden isimlerin olduğu 100 Güçlü İnsan Belgeselinin gala programına Mersin’in ekonomi, siyaset, spor ve basın dünyasından 600’e yakın önemli isimlerinin yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Demokrasi ve Atılım Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Sefa Çakır, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli de katıldı.

Oturma düzeni yapılırken masalara sayı yerine Anafartalar, Conkbayırı, Arıburnu, Çanakkale, Kurtuluş, Balkan, Trablusgarp, Ankara, Sakarya, Dumlupınar, İnönü, Selanik, Mersin, Bandırma, Samsun, Zafer, 19 Mayıs, 23 Nisan gibi isimlerin verilmesi galaya katılanların büyük beğenisini kazandı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başlayan galaya katılanlar gece boyunca Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini dile getirdi.

Gece katılanların konuşmalarının ardından Projeyi hazırlayan Ufuk Cavlı Yapım ekibiyle birlikte alkışlar içerisinde sahneye çıktı. Belgeselden kısa kesitlerin ve kahkahaya boğan kamera arkası görüntülerin dev ekrandan gösterildiği gecede Mersin’e hizmet etmiş ve rahmete kavuşmuş Abdurrahman Serttaş, Kadri Şaman ve Hasan Adil Cenkcimenoğlu’nun ailelerine teşekkür plaketi sunulması duygusal anların yaşanmasına sahne oldu. Aileleri, Serttaş, Şaman ve Cenkcimenoğlu’nun başarıya ulaşma öykülerini duygusal görüntüler eşliğinde anlattı.

Gecenin sponsorlarına plaket verilmesinin ardından Mersin’in kendi alanında en güçlü 100 insanı tek tek anons edilerek hazırlanan kırmızı halıdan geçti ve kente olan katkıları nedeniyle teşekkür plaketini aldı.

Büyük heyecanın yaşandığı ve 100. Yıl Pastasının kesildiği gecenin finalini ünlü sanatçı Şimal, şarkılarıyla coşkuyu doruğa taşıdı.

Gecede konuşan Ufuk Cavlı, “Cumhuriyet bundan tam 100 yıl önce kuruldu, doğdu, büyüdü gelişti ve yoluna devam ediyor. Karanlıklardan aydınlığa giden bu yol. Cumhuriyetin ışığında Atatürk yoludur. Her şey tıpkı hayat gibi kolay olmuyor zorluklar, engeller, mücadele var bu yolda bu yolun başında Sen varsın, ben varım, biz varız , bu yolda başarıyla azimle yürüyen çeşitli meslek gruplarından toplumun tüm kesimlerinden çalışan, üreten topluma örnek olmuş yüz insan belirleyerek onların hikayesini bir belgeselde buluşturduk, inanıyorum ki bu başarılı hayat hikayeleri özellikle gençlere ilham olacaktır. Elbette bu belgesel tarihe bir arşiv olarak da kalacak değerdedir” ifadelerini kullandı.

Mersin’in alanında en güçlü 100 insanının başarı öykülerinin yer aldığı belgesel 15 Aralıktan itibaren 10 bölüm olarak yerel TV ve dijital platformlarda yayınlanacak.

 

 

100 GÜÇLÜ İNSAN BELGESELİ KAHRAMANLARI

Hüseyin Timurtaş

Hasan Arslan

Mazlum Balkan

Selahattin Balkan

Şenol Ergün

Çağlar Aksu

Serdar Taş

Halil Polat

Akgün Lülü

Funda Demirtaş

Sibel Gelbul

Seda Atik

Özlem Karakurt

Aydan Akdeniz

Mustafa Taşkın

Nurseren Tor

Hakan Çelik

Yüksel Çelik

Hüseyin Kılavuz

Burak Karataş

Mehmet Selvi

Cezmi Yılmaz

Seyrani Solugan

Hacı Bektaş Adıgüzel

Necmettin Yıldız

Cenk Cenkcimenoğlu

Talat Şeker

Mukadder Özeroğlu

Pervin Kılınç

Özlem Sanrı

Emre Kuren

Uğur Başaran

Murat Kaya

Cihan Hazar

Kurtuluş Vural

Özcan Demir

Sevim Bağcı

Gül Daysal

Nuray Çakı

Mustafa Çakır

Şule Özlem Ural

Müjgan Çil

Birkan Ölmez

Erkin Kara

Zehra Yılmaz

Atilla Köse

Adnan Gündoğdu

Ayhan Kızıltan

Murat Yiğit

Murat Birin

Mehmet Türkmen

Kasım Yetkin

Hilmi Keskin

Mehmet Bozkurt

Mehmet Avcı

Eray Nasıf

Adnan Kızıltoprak

Zeynep Akçay

Hakan Kayacı

Selçuk Koçyiğit

Baki Kumtepe

Nihat Kadıoğlu

Nil Sezer

Mesut Sezer

Ata Patır

İlhan Çokgün

Adnan Kardeş

Cihangir Akdemir

Uğur Uğuz

Erkan Karabacak

Ender Şener

Emre Aksay

Hatice İğde

Hatice Aydın

Çetin Işık

Bilgin Yeşilboğaz

Gönen Arslan

Tarkan Özyılmaz

Nidal Hüzmeli

Bekir Algüllü

Selahattin Uçkuner

Evren Erdoğan Diker

Fatma İlya

Ceyhan Çetinkaya

Gökhan Esmer

İbrahim Diken

Mehmet Yıldız

Pınar Cabbar

İzzet Yaylak

Sait Dervişoğlu

Yücel Ceylan

Ümit Mete

Ufuk İbicek

Şemsa Öner

Nadire İlkin

Çiğdem Dengiz

Taner Işıkbay

Murat İlça

Nesrin Türk Bostancı

Süreyya Kocadağ

İsmail Özdemir

Zehra Akın

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir