Ana Sayfa / Manşet / Mersin’de gebelik okulu açılıyor

Mersin’de gebelik okulu açılıyor

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi, Mersin’de bir ilki başararak ‘Gebelik Okulu’nu faaliyete geçiriyor.

Gebe vatandaşlarımıza imkan sunacak olan ‘Gebelik Okulu’ projesi tamamlandı. Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi bünyesinde bir araya gelen alanında uzman 7 doktor özel yapılan çalışmalarla vatandaşlara hizmet verecek.

“AMAÇ, MUTLU VE HUZURLU ANNE ADAYLARI”
Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Berker Kavşı, “Okulumuzun temel hedefi; Annelerin ve anne adaylarının mutlu, huzurlu ve bilinçli bir gebelik öncesi dönemi, gebelik süreci, uygun doğum eylemi ve lohusalık süreci yaşamalarını sağlamaktır. Gebe okulu çalışanlarımızı multidisipliner yaklaşım ile gebe bilgilendirme eğitimi almış, Kadın Doğum Uzmanı, Çocuk Sağlığı Ve Hastalkları Uzmanı, Ebe/Hemşire, Diyetisyen, Psikolog olarak belirledik. Hastanemizde bilgilendirme ekranındaki gebe okulu reklamı, poliklinik çalışanlarının yönlendirmeleri ve görsel ve yazılı medya organları sayesinde üreme çağındaki kadınlar gebe okulumuza ulaşabilirler. Hastanemizde gebe okuluna müracaat eden kişilerin gebe okulu kaydı yapılır” dedi.

“GEBELİK OKULU FAYDA SAĞLAYACAK”
Op. Dr. Kavşı, “İlerleyen dönemde gebelik planlayan kadınların ne gibi sorunlar ile karşılaşabileceği ve bunları engellemek için neler yapılması gerektiği hakkında eğitim alması, annelik sürecine psikolojik olarak yeterli hazırlığın yapılmasını ve organize edilmesini sağlayacağız. Temel amaçlarımız; gebelik öncesi, gebelik dönemi, doğum eylemi ve doğum sonrası süreçte sağlıklı beslenme eğitimi almasını sağlamak, gebelere doğum ve doğum sonrası dönemdeki duygusal durumları ile baş etmeyi öğretmek, doğum eylemi ile baş etmeyi öğretip, olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmektir.Doğum şekline karar verme konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak ,bebek bakımına yönelik becerileri kazandırmak, gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesini, gebenin korku-ağrı-gerginlik döngüsünü kendi başına baş etme mekanizmasıyla yok etmesini sağlamak istiyoruz” dedi.
“OKULA BAŞVURABİLİRSİNİZ”
Üreme çağındaki eğitim almak isteyen tüm kadınların ‘Gebelik Okulu’ na başvurabileceğini ifade eden Dr.Kavşı, “Egzersiz yapmaya engeli olmayanlar,riskli bir gebeliği olmayanlar,ağır psikiyatrik hastalığı olmayanlar, eğitime katılımda sürekliliği sağlayabilenler, gebe okuluna katılmak için onay veren bütün gebeler ücretsiz başvurabilirler” diye konuştu.

“EŞLER DE UNUTULMADI”
‘Sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci için eşlerin de ne kadar önemli olduğunun farkındayız diyen Dr.Kavşı, “Dileyen tüm gebe okulu öğrencilerimin eşleri de derslerimize katılarak kendi üzerlerine düşen görevler konusunda eğitim alabilirler” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir