Ana Sayfa / Manşet / Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Birçok yatırım ve projelerimiz bürokrasinin çarklarına takıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Birçok yatırım ve projelerimiz bürokrasinin çarklarına takıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hiçbir ayrım yapmadan hizmet verdiklerini belirterek, birçok yatırım ve projelerinin bürokrasinin çarklarına takıldığını söyledi. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 4 televizyon ve 22 radyonun ortak canlı yayınına katılarak, hizmette 2. yılını değerlendirdi.

2 yılın çabuk ama yoğun geçtiğini anlatan Başkan Seçer, “Mersin, 31 Mart’tan sonra çağdaş, seküler bir anlayışın yönettiği bir kent oldu. Mutlu, huzurlu, gülen bir kent oldu Mersin” dedi.

Borçlanma konusunda Meclis’ten yetki alamadıklarını anımsatan Başkan Seçer, “Anlatamadık, dinletemedik. Niye? Çünkü kulakları bende değil. Kulakları tıkalı. Kulakları Ankara’da, genel merkezlerinde” diye konuştu.

Alımını yapmayı planladıkları 120 otobüsün yatırım programına alınmasını aylardır beklediklerini ifade eden Seçer, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın bunu bir an önce yatırım programına almasını istiyoruz” diye konuştu.

Bürokrasideki işleyişin kendi işlerini de yavaşlattığına dikkat çken Seçer, “Bu devletin kurumları, devlet kurumu aklıyla bize yardımcı olmak zorundadır” diye konuştu.  Yetkililere seslenen ve hizmet etmek istediklerini vurgulayan Seçer, “Bize de en azından Cumhur İttifakı’na mensup belediyelere gösterdiğiniz muameleyi gösterin, biz farklı bir şey istemiyoruz” dedi.

Mersin’de birçok noktaya hizmetin eşit şekilde gittiğini vurgulayan Seçer, “Bizde ayrım gayrım yok. Bir kere Mersin’in gündeminde ayrımcılık yok. Bunu şiddetle reddediyorum. Bunu bir insanlık suçu görürüm. Hiç kimse bana, ‘sen oyu çok aldığın yerlere çok hizmet, az aldığın yerlere az hizmet götürüyorsun’ diyemez” diye konuştu.

Başkan Seçer, 2 yıl içerisinde sosyal proje ve desteklere büyük önem verdiklerinin altını çizerek, “Biz aslında ezber bozuyoruz. Türkiye’de de, dünyada da belediyeciliğin anlamının beton olmadığını, belediyecilik deyince insan olduğunu, insan, doğa ve hayvan odaklı olduğunu anlatmaya çalıştık” diye konuştu.

Tarımdan hayvancılığa, eğitimden kadınlara kadar birçok alanda hayata geçirdikleri ve planladıkları projeleri tek tek anlatan Seçer, kültür-sanat, ulaşım, park bahçelerdeki çalışmalara da değindi. Seçer, MESKİ’nin borçlarında da görevde bulundukları süre içerisinde 200 milyonun üzerinde azalma meydana geldiğini, 30 noktada MESKİ’nin çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

BAYRAMDA 7 MİLYON KİŞİ DEMİRYOLLARINI KULLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 14-22 Haziran tarihleri arasında Yüksek Hızlı Trenler, Anahat, Bölgesel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir