Ana Sayfa / Manşet / Kılıçdaroğlu’ndan bomba adaylık açıklaması: Birden çok seçenek var, halk belediye başkanlarımızdan memnun!

Kılıçdaroğlu’ndan bomba adaylık açıklaması: Birden çok seçenek var, halk belediye başkanlarımızdan memnun!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in sorularını yanıtladı. Son günlerin en sık gündeme gelen konusu “Cumhurbaşkanı adaylığı” ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in sorularını yanıtladı. Son günlerin en sık gündeme gelen konusu “Cumhurbaşkanı adaylığı” ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylıkla ilgili sözleri şöyle oldu:

– CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu” ifadesini kullandı… Siz de “Daha durun bakalım” diyorsunuz ama bir yandan da diliniz adaylığa yakın… Ne yapıyorsunuz, kafamız karıştı…

En başta nerede durduysam yine aynı yerde duruyorum. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Millet İttifakı liderlerinin bir araya gelip en azından bu konuyu konuşmaları lazım.

Benim çıkıp cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda konuşmam şık olmaz. Aslında yanlış bir tartışma yapıyoruz. Tartışma konusu şu olmalı, “Toplum nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor?”

Arkadaşlarım kendi görüşlerini dillendirmiştir. Kaldı ki sorun kişisel bazda ele alınıp tartışılacak bir sorun değil, asıl sorun Türkiye… Dolayısıyla “Millet İttifakı”nın tüm bileşenlerinin bu bilinçte olduğuna inanıyorum.

– Hem Mansur Yavaş, hem Ekrem İmamoğlu için anketlerde cumhurbaşkanlığı için yarıştaymış gibi ölçümler yapılıyor. Adaylıkları sizin kafanızdan geçiyor mu?

Halk belediye başkanlarımızdan memnun; tamamı, gerçekten de olağanüstü bir çabayla görevlerini yerine getiriyorlar. Bu, o ilde, ilçede, beldede yaşayan vatandaşlar kadar bizi de mutlu ediyor. Belediye başkanlarımızın birinci görevi, halka verilen sözleri tutmak.

– İttifakta adaylık konusunda bir sıkıntı yaşanır mı?

Samimiyetle söyleyeyim, sanmıyorum. Birden fazla seçenek var. Oturulur konuşulur, yani Türkiye’nin gerçekleri önümüzde duruyor. Derdimiz şunun ya da bunun cumhurbaşkanı olmasından çok, Türkiye’yi nasıl aydınlığa kavuşturabiliriz, yaşanan kirlilikten Türkiyeyi nasıl arındırabiliriz?

Toplumu kutuplaştırmakta nasıl kurtarabiliriz; bunun derdindeyiz. İnsanların derdine derman olmamız, en başta ekonomik olarak da toplumu rahatlatmamız gerekiyor…

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Mersdin’de polis yasağı gerekçe gösterip DEM Partinin Ak Parti il binası önünde açıklama yapmasına izin vermedi

Mersin’de AKP il binası önünde basın açıklaması yapmak isteyen DEM Partilileri polis, valiliğin eylem yasağını ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir