Ana Sayfa / DÜNYA / “HERKESİ KUCAKLAYAN YÖNETİM ANLAYIŞIMIZLA AKDENİZ BARIŞ VE KARDEŞLİK ŞEHRİ OLDU”

“HERKESİ KUCAKLAYAN YÖNETİM ANLAYIŞIMIZLA AKDENİZ BARIŞ VE KARDEŞLİK ŞEHRİ OLDU”

Turgut Reis Mahallesi’nde, miting havasında geçen halk buluşmasında vatandaşlara hitap eden Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; “Babalar sözünü tutar. Ve artık herkes de biliyor ki Gültak bir söz verdi mi tutar. Bizim dilimiz sevgi dili, barış dili. Beş yılda şehrimizi her yönüyle değiştirdik. Bir yandan kentsel dönüşümle, bir yandan sokak ve caddelerini yenilediğimiz Akdeniz, ayrıştırmayan, herkesi kucaklayan yönetim anlayışımızla barış ve kardeşlik şehri, herkesin birbirini kucakladığı bir şehir oldu” dedi.

Seçim kampanyası kapsamında, kent merkezinde yer alan Turgut Reis Mahallesi’nde, miting havasında geçen halk buluşmasına katılan Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, her yaştan vatandaşın büyük coşku ve sevgi seli altında karşılandı. Mahalleli gençler, toplantının yapılacağı alana motosiklet üzerinde gelen Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak’ı, bayrak ve meşalelerle karşılarken; Roman yurttaşların yoğunlukta olduğu mahallede vatandaşlar, seslendirilen Roman havalarına eşlik etti. Yerel sanatçıların seslendirdiği şarkıların ardından meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Gültak, başta kentsel dönüşüm projeleri, kadınlar ve gençlerin hayatına dokunan hizmetler ile Akdeniz’i sadece 5 yılda değiştiren yatırımları anlattı.

“Gültak söz verdi mi tutar”

Konuşmasına; “Babalar sözünü tutar” diyerek devam eden Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; “Artık herkes biliyor ki Gültak bir söz verdi mi tutar. Barış Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm bitmek üzere, 3-4 ay kaldı, kimse merak etmesin. Çay Mahallesi’nde olduğu gibi aynı evleri Barış’a da teslim ediyoruz. Neden mi? Biz oy için gelmedik çünkü! Bizim dilimiz sevgi dili, bizim dilimiz barış dili. Ve şehrimizi değiştirmeye başladık. Bir yandan kentsel dönüşümle, bir yandan sokak ve caddelerini yenilediğimiz şehir, kardeşlik şehri olmaya başladı. Herkesin birbirini sevdiği, birbirini kucakladığı bir şehir oldu” ifadelerini kullandı.

“Kadınlar için 13 mahallemizde kültür ve sanat evleri açtık”

Üniversiteye hazırlanan Akdenizli gençler için ilk kez bir etüt merkezini hizmete açtıklarını belirten Başkan Gültak, üniversiteye yerleşen gençleri de unutmadıklarını ve hem 2 hem de 4 yıl ve üzeri bölüm kazanan gençlere nakdi eğitim desteği sağladıklarının altını çizdi. Başkan Gültak, Turgut Reis Mahallesi’ne de ilk kez kendi döneminde kültür ve sanat evi kazandırıldığını kaydederek; “Bu merkezimizde okuma-yazma kursları veriliyor, mesleki kurslar, kuaförlük ve pilates dersleri var. Merkezin bir de kreşi var. Çocuklarınız yanınızda iken siz de bu dersleri alıyorsunuz. Bizim dönemimizde tüm Akdeniz’de 13 tane kültür ve sanat evini hizmete açtık. Kadınlar burada sosyalleşiyorlar, okuma-yazma ve meslek öğreniyorlar. Yetmez dedik! Turgut Reis Mahallesinden 450 kursiyer kadını da farklı illerimize gezilere götürdük. Toplamda, 5 yılda 15 bin Akdenizli kadını gezmeye götürdük” diye konuştu.

“Devletimiz, Cumhuriyetimiz ve Bayrağımız ortak değerlerimiz”

Akdeniz ilçesinde seçime katılacak diğer bazı parti adaylarının kimi söylemlerini de isim vermeden eleştiren Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu milleti, ‘Alevi’si ve Sünni’si ile Kürt’ü ve Türk’ü ile Zaza’sı, Çerkez’i Yörük’ü ile bir arada tutmak için bir marşımız olması gerekir’ diyen kim? Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk! Bir yarışma düzenliyor… Yarışmanın sonunda kim kazanıyor? Mehmet Akif; ‘Hakkıdır, Hakka tapan milletimin istiklal’ diyor, dizelerinde.

Şarkı olsun diye yazmamış! Gazi Mustafa Kemal, Meclis’ten İstiklal Marşı’nı okunsun diye onaylamış ve geçirmiş. Hepimizin ortak değeri Türk bayrağımızdır. Hepimizin ortak değeri Türkiye Cumhuriyeti’dir. İstiklal Marşımız hepimizin ortak değeridir. Renklerimiz, mezheplerimiz, dillerimiz farklı olabilir ama bunlar bizim ortak değerlerimiz. Bunları kabul eden herkes kardeşimizdir. Sözün özü; 31 Mart’ta sizlerden destek istiyorum. Hala kafası karışık olan varsa önümüzde 1 hafta kaldı, onlara da ulaşalım. Çünkü mesele devlet, mesele Cumhuriyet ve bayrak meselesidir.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir