Ana Sayfa / KADIN / Başkan Seçer, Toroslar’a çıkarma yaptı

Başkan Seçer, Toroslar’a çıkarma yaptı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Toroslar İlçesi’ne çıkarma yaptı. Toroslar İlçesi Arslanköy, Güzelyayla, Ayvagediği, Gözne, Düğdüören ve Kaşlı Mahalle halkı ile bir araya gelerek, yurttaşlarla buluşan Seçer, Toroslar’ın yaylalarında büyük bir coşku ve sevgi seli ile karşılandı. Toroslar halkından Seçer’e tam destek geldi. Başkan Seçer’e mahalle ziyaretlerinde; CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız eşlik etti.

 

Seçer’e Arslanköy’de sevgi seli

İlk olarak Arslanköy Mahallesi’ne giden Seçer, davul zurna eşliğinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Cumhuriyet Alanı’nda esnafı selamlayan Seçer, daha sonrasında da Arslanköylü yurttaşlarla bir araya geldi. Yurttaşlara seslenen Seçer, 5 yıl boyunca hizmet yaptığını ve bu sayede vatandaşlardan rahat bir şekilde oy istediğini söyledi. Arslanköy’e yaptıkları hizmetleri anlatan Seçer, görev alanlarında olmayan noktalarda da halkın mağdur olamaması için devreye girdiklerini kaydetti.

Büyükşehir olarak tarıma ayrı önem verdiklerini kaydeden Seçer, sulama borusu, fide-fidan, makine-ekipman, küçükbaş hayvan ve yem desteği gibi üretici ve yetiştiricilere sağladıkları tarımsal destekleri sıralayarak, üreten insanın her zaman yanında olduklarını belirtti. MESKİ tarafından Arslanköy’e yapılan yatırım ve çalışmaları da aktaran Seçer, “Görüyorsunuz CHP’li belediyeler icraat yapıyor. Belediye seçimlerinde particilik olmaz. Kim hizmet yapıyor, halkı, kadını, çocuğu, ihtiyaç sahibini düşünüyor; mazlumun yanında duruyorsa onun yanında durun ki o insana güç verin. Biz bunu istiyoruz” dedi.

 

“5 yıldır kenti akılla yönettik”

5 yıldır kenti akılla yönettiklerini vurgulayan Seçer,  “Güzel ve değerli işler yaptık. Çünkü çok emek var. 11 binden fazla belediye çalışanının, Mersin’in 5 yıllık hizmetlerinde emeği var” diye konuştu. Seçer “1 Nisan’dan sonra görevimize devam edeceğiz. Abdurrahman kardeşimiz de Toroslar’ın yeni belediye başkanı olarak yıldız gibi doğacak. Çok daha güzel hizmetler yapacağız” diye konuştu.

 

Yıldız: “Büyükşehir’in gücüne Torosları da katarak çok daha güzel hizmetler vereceğiz”

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman yıldız, Arslanköy’ün Toroslar’ın makus tarihini değiştirmeye kararlı olduğunu gördüklerini belirtti. Toroslar’ın 30 yıldır hak ettiği değeri görmediğine dikkat çeken Yıldız, “5 yıldır Büyükşehir Belediyemiz kentimize ciddi yatırımlar yaptı. Hem kırsal mahallelerimize hem merkez mahallelerimize. Özellikle kırsal mahallerimize tarımsal alanda çok önemli desteklerde bulundu ve bunların tamamı sürdürülebilir destekler. Şimdi de bunların sonuçları alınmaya başlandı” dedi. Büyükşehir’in hizmetlerini halkın gördüğünü vurgulayan Seçer, “Vahap başkanımızın seçimlerde büyük bir farkla kazanacağını hepimiz görüyoruz. Büyükşehir Belediyemizin gücüne Torosları da katarak buraya çok daha güzel hizmetler vereceğiz. Sizlerin sadece oyunu değil desteğini istiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Kış: “Başkanımız kırsal kesimin ihtiyacı olan tüm çalışmaları gerçekleştirdi”

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Başkan Seçer’in göreve geldiği günden itibaren her ilçenin ve mahallenin ihtiyacı olan sorunlarını dinlediğini, çözüm noktasında projeler ürettiğini ve bu projeleri uygulamaya koyduğunu söyledi. Gezdikleri her bölgede bunu gördüklerini söyleyen Kış, “2019 yılından beri Başkanımız Vahap Seçer özellikle kırsal kesimin ihtiyacı olan tüm çalışmaları gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye de devam ediyor” dedi.

 

Dinçer: “Başkanımız Arslanköy’e nasıl hizmet getiriyorsa her yere aynı hizmet gidiyor”

CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer ise, Başkan Seçer’in imkanlar ölçüsünde Arslanköy için gerekli olan tüm çalışmaları yaptığını hatırlatarak, “Başkanımız, ayrım yapmadan, insanları ötekileştirmeden Arslanköy’e nasıl hizmet getiriyorsa emin olun her yere aynı hizmet gidiyor” diyerek yerel seçimlerde Arslanköy halkının desteğini istedi.

 

CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, “Torosları geziyoruz, bütün ilçeleri geziyoruz. Büyükşehrimizden her yerde güzel bir memnuniyet var hizmetlerden dolayı. Şimdi bu hizmetleri Toroslar’da da tamamlamak üzere sizlerden öyle destek istiyoruz. Abdurrahman Yıldız’a oylarınızı bekliyoruz” dedi.

 

Arslanköy Mahalle Muhtarı Erdal Cengiz, Büyükşehir’in mahallenin ihtiyacı olan yol, içme suyu, kanalizasyon gibi her türlü çalışmayı gerçekleştirdiğini belirterek, “Başkanımıza çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Yaptıkları yapacaklarının teminatadır diyorum” dedi.

 

Seçer Güzelyayla’dan seslendi: “Hizmetin, sandıktan nasıl çıktığını Türkiye’ye göstereceğiz”

Seçer, Arslanköy ziyaretinin ardından Güzelyayla Mahallesi’ne geçti. Burada da yurttaşlar ile bir araya gelen Seçer, esnaf ziyareti de yaptı, “Hayırlı İşler” diledi. Güzelyayla Mahallesi’nde konuşan Seçer, mahalleye yol, içme suyu gibi hizmetlerin yanı sıra birçok sosyal ve tarımsal destekte de bulunduklarını atardı. Güzelyayla’da içme suyu probleminin olmadığını belirten Seçer, kanalizasyon hattı çalışmasını da 2025 programına aldıklarının müjdesini verdi. Yapılan hizmet ve destekleri halkın gördüğünü belirten Seçer, hizmetlerden memnun olan herkesin oyuna talip olduklarını vurgulayarak, “Seçimlerden alnımızın akıyla çıkacağız. Vatandaşlarımızın desteğini alarak hizmetin, sandıktan nasıl çıktığını Türkiye’ye göstereceğiz” dedi.

 

Güzelyayla Mahallesi Muhtarı Yasin Öz, “Ben 5 senedir Vahap başkanımla çalışıyorum ve kendisinden inanın çok memnunuz. Ekibi de çok güzel. MESKİ hizmetleri diyelim, asfalt yönünden diyelim ne zaman ‘Alo’ dediysek anında yapıldı. Biz kendinden razıyız” dedi.

 

“Sadece Ayvagediği’nin değil bu bölgenin tüm su sorunu çözüldü”

Seçer ardından da Ayvagediği Mahallesi’ne geçti. Burada da hem esnaf hem de yurttaşlar ile bir araya gelen Seçer’e yoğun bir ilgi vardı. Ayvagediği’ne 2020 yılında geldiğinde su sorununun gündeme geldiğini ve o gün verilen sözlerin tamamının yerine getirildiğini söyleyen Seçer, yayla bölgelerinin 3 temel sorunu olan; temiz içme suyu, yol ve kanalizasyon konularında çok önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti. Seçer, “ ‘Bu sorunu kökünden kazıyacağız’ demiştik. Sadece buranın değil bu bölgenin tüm su sorunu çözüldü” dedi. Söz konusu çalışmaların sadece para harcamak ve yatırım yapmakla değil planlamayla gerçekleştirildiğine dikkat çeken Seçer, Ayvagediği’nin resmi nüfusunun 1354 olmasına karşın yaz nüfusunun 50-70 bin civarında olmasını baz alarak hareket ettiklerini söyledi. Tarımsal desteklerde de bölge halkına katkı sağlandığını aktaran Seçer, belediye başkanının her soruna yetişmesi gerektiğini söyledi.

 

“Mersin’de yeni bir sayfa açtık”

Önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan seçimlerde Mersinlilerin ‘hizmet’e oy vereceğine inandığını belirten Seçer, “Ben eminim yurttaşlarım bu dönemde hizmete oy verecek. Canı yürekten inanıyorum. Mersin’in her bölgesine mevcut şartları en iyi şekilde değerlendirerek değerli hizmetler yaptık. Mersin’de yeni bir sayfa açtık. Belediyeciliğin ideolojik olmaması gerektiğini, herkesi kucaklaması gerektiğini, özellikle Mersin’in hassasiyetlerini bilerek herkesi kucaklayarak belediye başkanlığı yaptık” ifadelerini kullandı. Mersinlilerin huzurlu, kendine güvenen ve inanan bir başkandan hizmet gördüğünü ifade eden Seçer, hangi siyasi görüşten olursa olsun yurttaşların kendisine oy vereceğini belirterek, “Hizmet için varız, hizmet için devam edeceğiz” dedi.

 

“Bir partinin görüşünü değil, hizmet insanı seçeceksiniz”

Ayvagediği’nde yaşayan yurttaşlara seslenen Seçer, “31 Mart yerel seçimler var. İdeolojik bir seçim değil. Bir partinin görüşü, ideolojisi seçilmeyecek, hizmet insanı seçeceksiniz. Ayvagediği halkından şunu istiyorum; eğer mevcut belediye başkanı size yeterli hizmet verdiyse, sizlerin sorununu çözdüyse elinizi vicdanınıza koyup, hizmetin devamı için Başkanınız Seçer’e destek olacaksınız. Bize oy veren de sağ olsun vermeyen de sağ olsun. Kimseyi ayırmadan ve üzmeden görev yapmak esastır. Biz ayrım yapmadan hizmetlerimize devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

 

“Büyükşehir bu bölgeye dokundu”

Ayvagediği Mahallesi’nin ardından da Gözne Mahallesi’ne geçen Seçer Gözne halkının yoğun ilgisi ile karşılandı. Gözne halkına seslenen Seçer, Gözne’nin; özellikle yaz aylarında nüfusunun çok arttığının bilinciyle çalışmaları planladıklarını ve uygulamaya koyduklarını belirterek, “Buraya yaptığımız hizmet sadece yerleşik halka değil, buraya yayla için gelenlere de. Hakikaten elimizi buradan çekmedik. Sıcak asfalt kullandık, bize ait olan olmayan birçok yollarda da çalışma yaptık. Yerleşik halka tarım destekleri de yaptık. Kadın Dairemiz kadınlar için dokuma atölyesi de açtı. Kısacası Büyükşehir bu bölgeye dokundu” dedi.

 

“Gözne’de su sorunu tarihe karıştı”

Gözne-Ayvagediği Paket Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapımının tamamlandığını söyleyen Seçer, “Gözne’ye hayırlı olsun. Uzun süredir beklenen bir durumdu. Çalışmalar devam edecek ve kanalizasyon sorununu tamamen bitireceğiz” dedi. Bölgeye 3 adet su deposu da kazandırdıklarını belirten Seçer, “Su sorunumuz bitti, tarihe karıştı. Burada en kurak sezonda bile bu sorunları yaşamıyorsunuz” ifadelerine yer verdi. Gözne’de beklentilerin üzerinde bir hizmet gerçekleştirdiklerini vurgulayan Seçer, 5 yıl boyunca kentin her köşesine mevcut imkanları kullanarak hizmet ettiklerini hatırlatarak, “Biz güçlü belediyeyiz biz. Biz yaparsak en iyisini yaparız” dedi.

 

Taşkın: “Hizmetin adı Vahap Seçer”

Gözne Mahalle Muhtarı Şevket Taşkın, “Hizmetin adı Vahap Seçer. Biz istiyoruz Vahap Başkan hizmet veriyor” dedi. Büyükşehir’in mahallelerine yaptığı hizmetleri sıralayan Taşkın, altyapı sorunuyla ilgili daha önceki yıllarda çok kez talepte bulunduklarını ancak yapılmadığını kaydetti. Altyapı sorununu Başkan Seçer’in çözdüğünü kaydeden Taşkın, “Yoksa 1750 seçmeni olan bir köye trilyonluk yatırımı kimse yapmazdı. Teşekkür ediyoruz. Yollarımızın yüzde 80’i bitti” diye konuştu.

 

Düğdüören’de miting havasında “Halk Buluşması”

Daha sonrasında da Düğdüören Mahallesi’ne geçen Seçer, burada meşaleler ve davul zurna eşliğinde coşku ile karşılandı. Düğdüören’de gerçekleşen Halk Buluşması’na Kaşlı Mahalle halkı da katılım sağladı. Düzenlenen Halk Buluşması adeta bir miting havasına büründü.

 

Düğdüören ve Kaşlı halkına seslenen Başkan Seçer, Düğdüören ve Kaşlı’nın sosyal hizmetler kapsamında yapılan bütün projelerden yararlandığını söyledi. Büyükşehir’e ait yolların yapıldığını, tarımsal desteklerin tamamından yararlanıldığını belirten Seçer, “Özellikle sosyal politikalarda Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin örnek belediyesi. Kadına, çocuğa, tarıma verdiği destekler, yaptığı projeler Türkiye’de örnek projelerdir” dedi. Seçer, “Hizmetlerimiz devam edecek. Sizlerin desteğiyle Türkiye’nin rekor oyunu Mersin Büyükşehir Belediye seçimlerinde çıkaracağız” dedi.

 

Başkan Seçer’in 5 yıl boyunca yaptığı hizmetlere halkın şahit olduğunu belirten CHP Toroslar İlçe Başkanı ve Düğdüören Mahalle Muhtarı Cumali Akbaş, “Başkanımızın Türkiye’de en yüksek oyu alarak seçileceğine inancım tamdır” dedi. Seçimde Seçer’e ve Yıldız’a başarılar dileyen Kaşlı Mahalle Muhtarı Ruşen Kartal, “Vermiş olduğunuz hizmetler için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir