Ana Sayfa / Manşet / GÜLTAK: “YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

GÜLTAK: “YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Seçmenle buluşmalarını sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, artık gençlerin, çocukların, kadınların mutlu bir şekilde yaşadığını belirterek, “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Güzelim Akdeniz’e hep birlikte sahip çıkalım. Akdeniz’in öncesini de biliyorsunuz. O yüzden barış, huzur ve kardeşlik için 31 Mart’ta herkesten destek istiyorum” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, seçim gezileri kapsamında esnafla buluşmaya, dernekleri ziyaret etmeye devam ediyor. Mersin Cem Evi’nin düzenlediği Nevruz programına katılan Başkan Gültak, iftar programında da İhsaniye Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Gün boyunca seçmenlerle buluşan Başkan Gültak, 31 Mart’ta destek istedi.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Gültak, çocuklara da hediyeler verdi. Mesudiye ve Gündoğdu mahallelerindeki halk buluşmalarına da katılan Gültak, Akdeniz’i 5 yılda değiştirip dönüştüren, başta kadınlar, gençler ve çocuklar olmak üzere, eğitim, istihdam, kültür, sanat ve spor gibi hayatın her alanına dokunan hizmetleri, projeleri ve yatırımları anlattı.

“Bu bayrak, Cumhuriyet, Anadolu toprakları hepimize yeter”

Cumhuriyete, bayrağa ve İstiklal Marşı’na sahip çıkan herkesin kardeş olduğunu vurgulayan Gültak, “Bunları kabul etmeyenler kusura bakmasın. Biz onlarla yan yana yol yürüyemeyiz. Pazartesi günü Çanakkale şehitlerimizi andık. Kürt’ü, Türk’ü, Zaza’sı, Arap’ı, Alevi’si, Sünni’si, Yörüğü orada bir metre mezarın içinde kucak kucağa yatıyorlar. Bu bayrak, Cumhuriyet, Anadolu toprakları hepimize yeter. Kardeşçe yaşayabiliriz, kavgaya gerek yok. Biz belediyeyi kazandığımızda ilk işimiz işçilerle buluşmamız oldu. İşçilerimizin çoğunun siyasi görüşleri farklı. Onlara bir tek bir şey söyledim; Dedim ki güler yüzlü olun, işinizi iyi yapın ve siyasete bulaşmayın. Bunlara uyun hepiniz kardeşimsiniz dedim. Tabi inanmadılar ancak günler geçti, haftalar geçti, aylar, yıllar geçti sözümde durdum. Bir tane işçimi işten çıkarmadım” diye konuştu.

 

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı”

Hizmet etmeye geldiklerinin altını çizen Gültak, “Ben ayrıştırmaya değil birleştirmeye geldim. Çünkü ben buranın, Mersin’in çocuğuyum. Araplarla, Kürtlerle, Yörüklerle, Hristiyanlarla beraber büyüdüm. Burada yaşayan insanları çok iyi tanıyorum. Bu yüzden biz kimseyi ayrıştırmadık, herkesi kucakladık. Barış, huzur ve kardeşlik ortamı geldi. Kimse artık kederlenmiyor. Gençlere ve kadınlara özel projeler yaptık. Biz gelmeden gençlerin eline taş ve sopa veriyorlardı. Biz geldik çocuklarımıza, gençlerimize kalem verdik ki okusunlar, önemli yerlere gelsinler.

 

Artık Akdenizli çocuklar, gençler Türkiye’deki önemli liselere, üniversitelere yerleşmeye başladılar. Bizden önce gençlere yönelik bir tek yatırım yoktu. Artık gençler okuyor, spor yapıyor, sosyal aktivitelere katılıyor. Çünkü bu çocuklarımızın, gençlerimizin elinden tuttuk, sahip çıktık. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın da teminatıdır. Bu kadar basit… O yüzden güzelim Akdeniz’e sahip çıkalım. Bu ilçenin daha öncesini biliyorsunuz. Barış, huzur ve kardeşlik için 31 Mart’ta herkesten destek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

CHP’Lİ KIŞ: “ŞİMŞEK TASARRUF DİYOR, ÇEVRE BAKANI GÖKDELEN KİRALIYOR”

Mersin Milletvekili Gülcan Kış, tasarruf tedbirlerini yok sayan Çevre Bakanlığı’nın 15 katlı gökdelen kiralamasını TBMM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir