Ana Sayfa / Manşet / Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın: Kimseye kesin kazanç vadetmedim

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın: Kimseye kesin kazanç vadetmedim

Bu sabah adliyeye sevk edilen Çiftlik Bank kurucu Mehmet Aydın’ın Emniyet’teki ifadesinde şirketi dolandırıcılık amacıyla kurmadığını ve kimseye kesin kazanç vadetmediğini söyledi belirtildi.

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın gözaltına alınmasının ardından Emniyet’te verdiği ifade ortaya çıktı. Kırmızı bültenle aranan Aydın, 2 Temmuz’da Brezilya’da olmasıyla birlikte 3 Temmuz’da Türkiye’ye getirilmişti. 5 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21.00 gibi başlanan Aydın’ın ifade işleminin 6 Temmuz Salı günü saat 23.00 sularında tamamlandığı belirtildi. Emniyet’teki işlemleri tamamlanan Aydın bu sabah adliyeye sevk edildi.

FİRARİYKEN YENİ FİRMALAR AÇMIŞ

Aydın’ın emniyetteki ifadesinde Çitlik Bank projesini bir internet oyunu olarak tasarladığını, sonrasında sistemi Kıbrıs’ta kurduğu şirket üzerinden yönetmeye başladığını söylediği öğrenildi. Çiftlik Bank projesinde zamanla şarküteri ve çiftlikler açtığını ve bazı kişilerin para istemesine üzerine eşiyle yurt dışına çıktığını ve geri gelmediğini kaydeden Mehmet Aydın’ın yurtdışında bulunduğu süreçte de çeşitli ülkelerde firmalar açtığını belirttiği kaydedildi.

‘DOLANDIRICILIK AMACIYLA KURMADIM’

Türkiye’deki Çiftlik Bank işlerinin çalışanlarınca yürütüldüğünü öne süren Aydın’ın Çiftlik Bank sisteminde kimseye kesin kazanç vaadinde bulunmadığını, onlara sadece sistem herhangi bir şekilde kapanırsa sadece ana para iadesi garantisi verildiğini, oyuna üye olanların gerçek çiftliklerde payı olmadığının söylendiğini iddia etti.

Ayrıca Aydın’ın ifadesinde binlerce üyenin de oyunda kazandığı paraları nakit olarak teslim aldığını, Çiftlik Bank’ın mucidi ve kurucusu olduğunu, bu sistemi asla dolandırıcılık amacıyla kurmadığını ve her zaman iyi niyetli davrandığını iddia ettiği kaydedildi. Şirketin kapandığı son ana kadar ana para iadesi yapmasının da iyi niyet göstergesi olduğunu öne süren Mehmet Aydın’ın sistemde görev alan kişilerin kötü niyetli davrandığını söyleyerek haksız menfaat temin ederek kendisini de zarara uğrattıklarını söylediği belirtildi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

CHP’Lİ KIŞ: “ŞİMŞEK TASARRUF DİYOR, ÇEVRE BAKANI GÖKDELEN KİRALIYOR”

Mersin Milletvekili Gülcan Kış, tasarruf tedbirlerini yok sayan Çevre Bakanlığı’nın 15 katlı gökdelen kiralamasını TBMM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir