Ana Sayfa / Manşet / CHP Lideri Kılıçdaroğlu Mersin’de önemli açıklamalarda bulundu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Mersin’de önemli açıklamalarda bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesinin Teksin Mersin projesinin tanıtımı için geldiği Mersin’de esnafı ziyaret etti. Esnaf, Kılıçdaroğlu’na geçim sıkıntısı yaşadıklarını ve iş yapamadıklarını aktardı. 

CHP lideri Mersin merkezde Hastane caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti.  Esnaf, geçim sıkıntısını gündeme getirdi, derdini anlatmaya çalıştı. Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın işsizliği önlemek konusunda gerekli adımları atmadığını belirterek, “Belediye başkanlarımızın önünde yüz binleri bulan iş başvuruları var. Bunları karşılamak mümkün değil tabi. Hükümetin bu konuda çaba harcaması lazım” dedi. Kılıçdaroğlu, emekli ikramiyelerinin de emekliye yetmediğini belirterek, “Adı ikramiye ama verilen para para değil. En az asgari ücret düzeyinde ikramiye vereceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesinin Teksin Mersin projesinin tanıtımı için geldiği Mersin’de esnafı ziyaret etti.

CHP liderini karşısında gören esnaf, geçim sıkıntısını gündeme getirdi, derdini anlatmaya çalıştı. Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın işsizliği önlemek konusunda gerekli adımları atmadığını belirterek, “Belediye başkanlarımızın önünde yüz binleri bulan iş başvuruları var. Bunları karşılamak mümkün değil tabi. Hükümetin bu konuda çaba harcaması lazım” dedi. Kılıçdaroğlu, emekli ikramiyelerinin de emekliye yetmediğini belirterek, “Adı ikramiye ama verilen para para değil. En az asgari ücret düzeyinde ikramiye vereceğiz” dedi.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’deki programına, Mersin Büyükşehir Belediyesinin sağladığı olanaklarla hem spor eğitimi alan hem de örgün eğitimlerini yatılı olarak sürdüren kız öğrencileri ziyaret ederek başladı.

CHP lideri sabah erken saatlerde de Mersin Yaş Meyve Sebze Hali’ne giderek esnafla selamlaştı. Gezide Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da Kılıçdaroğlu ile çok sayıda partili eşlik etti.

Haldeki gezi sırasında genç bir esnaf Kılıçdaroğlu’nun yanına gelerek mazot ücretlerinin yüksekliğinden yakındı ve “Umudumuz sensin” diye seslendi. Bir esnafın selfie çekinme istediğinde bulunması üzerine Kılıçdaroğlu esnafın telefonunu alarak selfieyi kendisi çekti.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Hal Kompleksinde çalışan kadınların çocukları için yaptırdığı Münir Özkul Kreşini de ziyaret eden Kılıçdaroğlu, miniklerin hazırladığı dans gösterisini izledi. Kreşte çocuklar kendi elleriyle yaptıkları hediyeleri Kılıçdaroğlu’na sundu.

CHP lideri daha sonra Hastane Caddesine geçerek esnafı ziyaret etti. Bazı dükkanlarda esnafla sohbet eden Kılıçdaroğlu sık sık “Geçinemiyoruz, dükkanımızı döndüremiyoruz” şikayetiyle karşılaştı.

Emekli bir yurttaşın geçim sıkıntısından söz etmesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Emekliler kim bizim hakkımızı savunuyorsa biz oyumuzu ona vereceğiz diye açık ve net toplu bir çağrı yapmazlarsa bu sıkıntıları yaşarsınız. Ama benim sözüm var. Çözeceğim sorununuzu. İki maaş ikramiye yetmedi. O ikramiyelerin de öyle ufak olmaması lazım. Adı ikramiye ama verilen para para değil. En az asgari ücret düzeyinde ikramiye vereceğiz” dedi.

Girdiği bir dükkandaki yurttaşın “İnşallah cumhurbaşkanımızsınız” demesi üzerine CHP lideri “Ya daha durun bakalım” diye yanıt verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu esnaf gezisinin ardından yaptığı açıklamada, “Mersin’den memnunum. Benim memnuniyetimin ötesinde Mersinlilerin Mersin Büyükşehir Belediyesinden memnun olmaları. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız neredeyse günün 24 saatini Mersin’e vermiş duruda. Biz çok mutluyuz. Mersin’e hizmet edilmesi, Mersinlilere hizmet edilmesi son derece değerli. Mersinlilere yapılan her hizmetin karşılığını Mersinliler veriyor. İnşallah Türkiye’nin her yeri böyle güzel olur. En büyük arzumuz o. Türkiye’de hep beraber huzur içinde yaşamamız. Gerginliklerden özenle kaçınmaya çalışıyoruz. Gençlerimiz büyük ölçüde işsiz. Burada da işsizlik var. Belediye başkanlarımızın önünde yüz binleri bulan iş başvuruları var. Bunları karşılamak mümkün değil tabi. Hükümetin bu konuda çaba harcaması lazım. Yeni iş alanları yaratması lazım. Biz elimizden geleni yapıyoruz ama iktidar bunu yapmıyor. Ama iktidara gelince bütün sorunları çözeceğiz” dedi.

CHP lideri esnaf gezisinin ardından Mersin’deki kanaat önderleriyle bir toplantı yaptı ve iş insanlarının davetli olduğu yemeğe katıldı. Kılıçdaroğlu daha sonra Mersin Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

BAŞKAN GÜLTAK’A SARIİBRAHİMLİ VE NACARLI MAHALLERİNDEN TAM DESTEK

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, seçim çalışmaları çerçevesinde Sarıibrahimli Mahallesi ve Nacarlı Mahallesi sakinleriyle buluştu. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir