Ana Sayfa / Manşet / BAŞKAN SEÇER’DEN KAZANAN BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET

BAŞKAN SEÇER’DEN KAZANAN BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yerel seçimlerde başarı elde ederek Anamur, Aydıncık ve Silifke’de Belediye Başkanlığı görevlerine başlayan yeni belediye başkanlarını makamında ziyaret etti. Başkan Seçer, Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Aydıncık Belediye Başkanı Özkan Kılıçarpa ve Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut’u ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi. Seçer, yeni seçilen belediye başkanları ile birlikte ilçelerde ve Büyükşehir’de uyumlu hizmet üreteceklerinin altını çizdi.

 

Başkan Seçer: “Geçtiğimiz 5 yıllık hizmet süremizde Anamur’a yönelik değerli çalışmalarımız oldu”

Başkan Seçer, yerel seçimlerde başarı sağlayarak Anamur Belediyesi’ni kazanan Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz’e ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulunarak, “Anamur, ilimizin çok güzel, müstesna ve şirin bir kenti. Geçtiğimiz 5 yıllık hizmet süremizde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanlarında Anamur’a yönelik önemli ve değerli çalışmalarımız oldu. Özellikle hem şehrin merkezinde hem kırsaldaki yol ağlarımızda gerçekten devrim niteliğinde çalışmalar yaptık ve bu konuda da Anamurlu hemşerilerimizden çok iyi dönüşler aldık” dedi.

“Anamur’da alınan oy oranı çok anlamlı bir oy oranıdır”

Mersin merkezde uyguladıkları sosyal politikalar neyse, aynılarını ilçelere de uyguladıklarını kaydeden Seçer, “ ‘Anamur, periferide bir ilçe, gözden ırak, ilgi alanımızda değil’ demedik. Merkezde ne varsa; çocukların eğitimindeki desteklerden yaşlı bakıma, kadın politikalarına ve tarım desteklerine kadar Anamur’a da adaletli ölçüde hizmet getirdik. Son seçimlerde de görüleceği üzere Anamur’da alınan oy oranı çok anlamlı bir oy oranıdır. Mutlaka konjonktürel gelişmeler bu destek oranına etki etti ama asıl ve temel konu belediyecilikte ‘hizmettir.’ Gerisi lafı güzaftır” diye belirtti.

 

“Anamur ortak akılla yönetilebilirse, bundan Anamur halkı kazanır”

İkinci 5 yıllık hizmet sürelerinde Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz ile birlikte Anamur’a rahat bir şekilde hizmet üreteceklerini kaydeden Seçer, aynı partide, aynı dünya görüşünde ve aynı anlayışta 2 Başkan olduklarını vurguladı. Seçer,  “Bu durum hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de Anamur Belediyesi’nin işlerini kolaylaştırır. Eğer ki bu süreçte Anamur ortak akılla yönetilebilirse, bundan Anamur halkı kazanır. Doğal olarak da biz de bundan büyük yarar görürüz. Çünkü buradaki başarı; bize karşı olan sevgiyi ve ilgiyi tahkim eder. Seçmen davranışı budur. Bir genç ilk kez gelip size oy veriyorsa, siz o gencin taleplerini, isteklerini ve hayallerini yöneticiler olarak gerçekleştiriyorsanız, o artık sizin dünya görüşünüzden, sizin partinizdendir. Parti meselesi babadan oğula bir miras şeklinde geçen bir mesele değildir. O, 50-60-70 yıl önceki dünya konjonktöründe kaldı. Şimdi kitle iletişim çağı. İnsanlar gerçekten takip ediyor, ne söylediğinize, ne yaptığınıza ve projelerinize bakıyor” ifadelerini kullandı.

 

“Toptancı Meyve Ve Sebze Hali’ni çok süratli bir şekilde yapacağız”

Anamur’da yol yapım, alt yapı, içme suyu gibi ilk etapta yapısal bazı sorunların giderilmesine yöneleceklerini belirten Başkan Seçer, “Otluca suyu. Bu belki de bizim majör ilgi alanlarımızdan olmalı. Diğer bir konu sanat yapıları; kültüre, sanata ya da ticarete değer katacak bazı projeler. Burada yakın bir tarihte eski MESKİ yerleşkesinin yerine kültür merkezi temel atacağız. İkinci bir başlangıcımız yeni toptancı sebze ve meyve hali olacak. Hafriyat çalışmaları bitti, duvarları yapılıyor ve onu da çok süratli bir şekilde yapacağız” dedi.

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir