Ana Sayfa / Manşet / Başkan Seçer Seçim Startını Verdi

Başkan Seçer Seçim Startını Verdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Sağlık Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı’nın (AKSEV)düzenlediği geleneksel öğle yemeği davetine katıldı.

 

Vakfın bahçesinde düzenlenen öğle yemeğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Akdeniz İlçe Başkanı Semih Palamut, il ve ilçe yöneticileri, Adana Barosu Başkanı ve Başkan Vahap Seçer’in Hukuk Danışmanı Semih Gökayaz, AKSEV Başkanı İlhan Faydaver, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz ile vakıf üyeleri katıldı.

 

Davette konuşan Başkan Vahap Seçer, görevde olduğu 4,5 yıl hakkında değerlendirmelerde bulundu. Belediye Başkanlığı süresince hiç kimseye ayrım yapmadan halkın parasıyla halka hizmet ettiklerini belirtenSeçer, gelecek dönemde de bu anlayışın süreceğini vurgulayarak seçim startını verdi.

 

Seçer: “Bu tip yapılarla işbirliğine her zaman hazırız”

Yerel yönetimler olarak, hemşeri derneklerinden sendikalara, odalardan sivil toplum kuruluşlarına kadar herkesle iletişim içerisinde olmanın faydalı olduğunun farkında olduklarını belirten Seçer, “Yaşadıkları topluma, kente ve hatta insanlığa bir katkı sunma amaçlı kurulan bu tip yapılarda kaliteli beyinlerin olması, bu işi samimiyetle yapma arzusunun olması iyi bir sonuç ortaya çıkartıyor. Biz tabi ki bu tip yapılarla işbirliğine her zaman hazırız. Onların toplum adına yaptığı yararlı işlerde hem maddi hem de manevi katkı olarak yanlarında ve arkalarında olmanın yaşatacağı güveni de onlara memnuniyetle sağlayabiliriz. Bizlere emanet edilen kaynaklar sizlerin yarattığı kaynaklar olduğu için, nihayetinde biz de bu kaynakları harcarken beş düşünüp bir harcamak durumundayız” dedi.

 

“Anamur’dan Tarsus’a kadar hizmetlerimizi yaptık”

Yaklaşık olarak 4,5 yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni yönettiklerinden söz eden Seçer, “Bir siyasi partinin adayı olarak seçimlere giriyorsunuz ama belediye başkanı olduktan sonra eğer iyi bir belediye yönetimi sergilemek istiyorsanız, hiçbir ayrım yapmadan hizmetleri yapmak durumundasınız. Özellikle Mersin gibi yerde bu çok önemli. Yönetime gelen belediye başkanı eğer ırk, sınıf, etnik ve mezhepsel ayrım yapıyorsa, Mersin gibi bir kentte bu çok tehlikeli bir şeydir. Herkes bir diğeri gibi bu ülkenin onurlu, şerefli, eşit yurttaşıdır. Bizde bu bilinçle Anamur’dan Tarsus’a kadar hizmetlerimizi yaptık” diye konuştu.

 

“4,5 yılı onurla, şerefle geçirdik”

Belediye yönetimine geldiği ilk günden itibaren, hizmetleri ayrımcılık gözetmeksizin hayata geçirdiklerini ve toplumun tüm kesimlerinden takdir gördüklerinden söz eden Seçer, “Bütün sıkıntılara, engellere, haksız, hukuksuz operasyonlara, çamur atmalararağmen 4,5 yılı onurla, şerefle geçirdik. Hatta bir başkalarının deyimiyle ‘Bu yönetimden beklediğimizin çok üzerinde bir performans gördük’ dedirtecek kadar başarılı çalışmalar gerçekleştirdik” ifadelerine yer verdi.

 

“Önümüzdeki 5 aylık süreç çok ciddi ve dikkate alınması gerekiyor”

Kendisini ve hizmetlerini beğenen kesimlerin, yeni dönemde de ayrımcılığı reddeden anlayışın sürmesi için kalan süreyi daha fazla dikkate alması gerektiğine dikkat çeken Seçer, “Bizi destekleyenler eğer ki bu anlayışın bu kentte devam etmesini diliyorsa buna daha dört elle sarılıp, desteklerini daha da tahkim edip, bu işi daha da ciddiye alıp, desteklerini sürdürmeliler” dedi.

 

“Hizmetimi beğenenlerin oyuna talibim”

Bir belediye başkanının son birkaç ayda seçim kazanmasının mümkün olmadığına vurgu yapan Seçer,“Bir belediye başkanı seçildiği andan itibaren bir sonraki seçimin kampanyasını başlatır. Beş yıldır halkı için yaptığı hizmet onun seçim kampanyasıdır. Bu kampanyaya da bu rahatlıkla gideceğimi bilmenizi istiyorum. Ben hizmetimi beğenenlerin oyuna talibim. Sizlerin de desteğinizi bekliyoruz. Bugüne kadar yerel seçimlere dair çok içerikli yaptığım ilk konuşma. Ben de farkında olmadan konuşmanın akışı gereği seçim startını da buradan vermiş oluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Faydaver: “Vakfımızda birinci sırayı eğitime ayırdık”

AKSEV Başkanı İlhan Faydaver, vakfın tarihi ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı. Vakfın amaçları arasında sağlık, sosyal dayanışma ve eğitim olduğunu kaydeden Faydaver, “Biz vakfımızda birinci sırayı eğitime ayırdık. Çünkü eğitim olmadan sağlık ve üretim olmaz. Bu nedenle özellikle üniversite öğrencilerimize destek vermemiz gerekiyor. Onların durumu gerçekten çok iyi değil. Üniversite öğrencilerine yönelik gördüğüm desteklerden dolayı Sayın Vahap Başkanıma çok teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye’nin geldiği noktada gençlerin mezun olduktan sonra iş bulamadıklarını aktaran Faydaver, çoğu gencin yurtdışına gittiğini belirtti. Faydaver, neler yapılabileceği konusunda düşünülmesi gerektiğini aktararak, istihdam ve üretimin önemine dikkat çekti.

 

Konuşmaların ardından öğle yemeğine geçildi. Vakıf üyeleri ve vatandaşlarla birlikte kuru fasulye-pilav yiyen Başkan Seçer, bu yemeğin son zamanlarda yediği en güzel kuru fasulye-pilav olduğunu vurgulayarak, yemeği hazırlayan kadınlara teşekkür etti.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

BAYRAMDA 7 MİLYON KİŞİ DEMİRYOLLARINI KULLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 14-22 Haziran tarihleri arasında Yüksek Hızlı Trenler, Anahat, Bölgesel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir