Ana Sayfa / YEREL YÖNETİMLER / Başkan Gültak Güneş Mahallesi’nde yoğun ilgi gördü

Başkan Gültak Güneş Mahallesi’nde yoğun ilgi gördü

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Güneş Mahallesi’ni ziyaret ederek, mahalle sakinleri,  Mahalle Muhtarı Nezir Elçi ve esnaflarla bir araya geldi.

Mahallede yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında açıklamalar yapan Başkan Gültak, semt pazarına da uğrayıp, Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur, pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. AK Parti Akdeniz İlçe Başkan Yardımcısı Ökkeş Erten ve Gençlik Kolları yönetimi, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı buluşmada; esnaf ve vatandaşlara şapka, çanta ve maske dağıtımı da gerçekleşti.

Akdeniz Belediyesi’nin; Kürkçü Mahallesi yolu üzerinde asfalt plenti kuracağı sahada, ekiplerin beton dökme işlemi başlattığını belirten Başkan Gültak, “Birkaç ay içerisinde Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun, hibe yoluyla belediyemize gönderdiği makinemizi kuracağız. Sayın Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz. Basit değil, 15 milyon TL tutarında bir hibe, hediyedir bu makine. Bir iki ay içerisinde bu plenti yerine monte ettikten sonra Akdeniz’in, ilk kez asfalt üreten bir şantiyesi olacak. Önemli bir hizmet, çünkü asfalt ihalesine girmek çok para gerektiriyor. O nedenle, ‘kendi asfaltımızı kendimiz üretelim’ dedik ve plenti Akdeniz’e kazandırıyoruz” dedi.

“Kırsal mahallelerimizin tarım yolu sorununu da çözüyoruz”

Başkan Gültak; Akdeniz’de; soğuk asfalt tesisinin de yakın bir tarihte hayata geçeceğini ifade ederek; “Tarım yollarına her yıl mucur veriyoruz. Her yağmurda bu mucur gidiyor, her baharda tekrar mucur döküyoruz. Hem kamu zararı oluşuyor, hem de iş kalitesi düşüyor. Bundan dolayı soğuk asfalt tesisini de hayata geçiriyoruz. Özellikle Adanalıoğlu, Kazanlı, Karaduvar, Karacailyas ve beldelerden dönüşmüş mahallerimizin bu sorununu çözmüş olacağız. Asfalt plentini kurar kurmaz, Güneş Mahallemizde de ihtiyaç duyan sokaklara ekiplerimiz girecek, hem sokaklar hem de kaldırımlar yenilenecek” diye konuştu.

Başkan Gültak’tan, yaz kampı ve yaz spor okuluna davet…

Yaz Spor Okulu’nun açıldığını; basketbol, tenis, futbol ve yüzme kurslarının başladığını kaydeden Başkan Gültak, servis hizmeti de verdiklerini belirterek, çocuklarını ücretsiz kurslara göndermeleri için ailelere çağrı yaptı. Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bayram’dan sonra; tüm mahallelerimizi içeren Silifke kamplarımız da başlıyor. Çadır kentler kuracağız bu kamplara. Tabi klimalı, televizyonlu modern çadırlar olacak. Her dönem için 150 ila 200 arasında insanımızı Silifke’ye kampa götüreceğiz. Kurban Bayramı’ndan sonra kamp başlayacak ve Ağustos bittiğinde yaklaşık bin 500 dezavantajlı ailemizi; kadınları, gençleri ve çocuklarımızı Silifke’de deniz ve kum ile buluşturmuş olacağız” diye konuştu. Başkan Gültak; Yılmaz Güney Parkı’nda süren yenileme çalışmalarının yılbaşında tamamlanıp hizmete açılacağını da söyledi; “Parkımızın içinde yarı olimpik bir yüzme havuzu da yer alacak. Akdeniz’in ilk kez kullanılabilir aquaparklı yüzme havuzu olacak. Bundan sonra kendi bölgemizde kurduğumuz havuzlarla da hizmet vereceğiz” dedi.

Başkan Gültak; Çay Mahallesi’nde, 415 konutluk TOKİ yerinde kentsel dönüşüm projesinin bittiğini de belirterek; “Bölgede, toplam 140 dönümlük arazinin içinde 700 adet konut yükselecek. Mersin’de, böyle örnek başka bir proje yok. Devletimizin imkânlarını zorlayıp, böyle bir projenin hayata geçmesini sağladık. Sadece Çay Mahalleli vatandaşlarımız bu binalarda yaşayacak. Projede tandır fırınlarından, vatandaşın istediği her şey var. Vatandaşlarımız, 30-40 yıldır kiminle yaşıyor ise aynı şekilde devam edecek. İnsanlarımız, bu yeni ve modern konutlara taşındığında yabancılık hissetmeyecek” dedi.

“Barış Mahallesi de değişip dönüşecek”

Açıklamasında; Barış Mahallesi’ni kapsayan yerinde kentsel dönüşüm projesi ihalesinin de 30 Temmuz 2021’de yapılacağı ve sonbahara doğru temelin atılacağı bilgisini de veren Başkan Gültak; Akdeniz’in yıllarca ötelendiğini, sorunların halının altına süpürüldüğünü vurguladı. Başkan Gültak; şöyle konuştu; “Akdeniz’in daha yaşanabilir olmasını istiyoruz. İnsanlarımızın dost ve akrabalarıyla birlikte, örf, adet ve kültürlerini yaşayabilmelerini istiyoruz. Bunu sağlamak için, vatandaşlarımızın ikna olup ‘evet’ dediği, dönüşüm projeleri olmalıdır. Modern binalar, park ve yeşil alanlar, kapalı semt pazarları, düzenli cadde ve sokaklar neden Akdeniz’de de olmasın? Akdenizlilerin sağlığı, mutluluğu ve huzurunu düşünüyorsak, insanlarımızın mağdur edilmeyeceği, tersine mutlu olacakları hizmet ve projeleri hayata katmak zorundayız.”

“Akdeniz, kentin ticari ve ekonomik kazanımlarından payını almalı”

Mersin’in ticari ve ekonomik hayatın Akdeniz’de döndüğünün altını çizen Başkan Gültak, “Akdeniz değişmezse Mersin de değişmez. Akdeniz’in sorunları çözülmeden, Mersin’in sorunları da çözülmez” sözünü yineleyen Başkan Gültak; diyoruz. “Liman, serbest bölge, ticaret ve ekonominin yanında tüm yaşam Akdeniz’de dönüyor. Akdeniz’in nüfusu gündüz 800 bini buluyor. Diğer ilçelerden Akdeniz’e sirkülasyon var ama Akdeniz’de bir değişim yok. Bu kabul edilemez! Akdeniz değişecek, değişmeli artık. Göç vermeyecek, göç alacak. Akdeniz halkı da şehrin ve ilçemizin ticari ve ekonomik kazancından faydalanacak. Türk, Kürt, Arap, Çerkez ve Yörük’ü ile Akdeniz; barışın, kardeşliğin ve huzurun hâkim olduğu bir ilçe olacak. Bu değişimi sağlamak için de halkımızdan destek istiyorum” şeklinde konuştu. Konuşmasından sonra Başkan Gültak, Güneş Mahallesi sakinleri ve esnafının yaşadıkları bir takım sıkıntıları ve taleplerini dinleyip not ettirdi, çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. Gültak, Akdeniz Belediyesi sorumluluğu dışındaki hizmet ve taleplerle ilgili olarak da ilgili kurumlarla görüşeceğini de dile getirdi.

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

SEÇER’DEN, SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASI GENELGESİNE SERT TEPKİ: “KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Mersin İl Danışma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir