Ana Sayfa / Manşet / Akdeniz’de DEM Parti’li Eş Başkanlar makam kapısını söktü

Akdeniz’de DEM Parti’li Eş Başkanlar makam kapısını söktü

Mersin’de, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde seçmenlerin büyük desteğiyle Akdeniz Belediye Başkanlığı’nı kazanan DEM Partili Eş Başkanlar Hoşyar Sarıyıldız ile Nuriye Arslan, halkın yoğun ilgisi altında mazbatalarını aldılar.

Mazbatanın alınmasından sonra kitlesel bir yürüyüşle belediye binasına geçen eş başkanları, belediye çalışanları çiçeklerle karşıladı.

Meclis üyelerinin yanı sıra yüzlerce vatandaşın katıldığı buluşmada söz alan Akdeniz Belediye Eş Başkanı Nuriye Arslan, “Seçim sürecinde emeği geçen il ve ilçe yönetimimize, mahalle komisyonlarımıza bütün halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu mazbata bütün halklarımızın mazbatasıdır. Akdeniz’de yaşayan bütün renklerin ve dillerin mazbatasıdır. DEM Parti gelirse şöyle yapacak, yok işçileri emekçileri işten çıkaracak gibi iddialar, kesinlikle DEM Parti’nin kültüründe böyle bir anlayış söz konusu olamaz. Geleneğinden geldiğimiz siyasi kültürümüz, bize böyle bir şeye asla müsaade etmez ki biz iki eş başkan olarak da asla böyle bir girişimde bulunmayız. Halkımız, Akdeniz halklarımız, bizden önceki belediye başkanına notunu verdi. Bizlere de not verdi işte notumuz burada. Hep birlikte kazandık, hep birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

Sarıyıldız, “Biz Akdeniz’den, Türkiye’ye örnek bir pratik sergileyeceğiz. Halkımızın vermiş olduğu mesajı doğru anlayacağız ve pratiğimizle de bunu doğru şekilde yaşama geçireceğiz” diyerek şöyle devam etti:

“Çünkü Akdeniz sıradan bir kent değil. Akdeniz; Kürt’ün, Türk’ün, Arap’ın, Roman’ın, Rum’un, Alevi’nin, Sünni’nin yaşadığı bir kent. Binlerce yıldır bu coğrafyada kardeşçe yaşayan halkların birbirine kırdırılmak istenerek kendine yol yapmak isteyenlere müsaade etmeyen bir yer. Tam da bu noktada diyoruz ki Akdeniz ve özelde Mersin; Türkiye’ye güzel bir örnek kent olacak. Kültürlerin, dillerin, inançların merkezi olacak. Biz Akdeniz’i, gençlerin, kadınların, işçilerin, emekçilerin hizmet aldığı, kendilerini belediyenin sahibi gördükleri bir noktaya getireceğiz. Bunu yaparken de halkımızla birlikte yapacağız, halkımıza danışacağız. Merkeziyetçi, tekçi bir anlayışla hareket etmeyeceğiz. Aksi halde karşıtımıza benzemiş oluruz. Biz bu anlayışın karşısında, çoğulculuğu ve demokrasiyi yeşerteceğiz ve Akdeniz’de Türkiye’ye örnek bir pratikle halkımıza, tıpkı Fazıl (Fazıl Türk) Başkan ve Yüksel (Yüksel Mutlu) Başkan döneminde olduğu gibi herkesin rahat bir şekilde bu kapıdan girebildiği bir pratiğe imza atacağız.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir