Ana Sayfa / EĞİTİM / AKDENİZ BELEDİYESİ’NİN KURSLARINI BİTİRENLER İŞ BULMAKTA ZORLUK ÇEKMİYOR!

AKDENİZ BELEDİYESİ’NİN KURSLARINI BİTİRENLER İŞ BULMAKTA ZORLUK ÇEKMİYOR!

Akdeniz Belediyesi Proje Eğitim ve Uygulamalı Merkezinin yeni dönem mesleki eğitimleri devam ediliyor. Grafik ve web tasarım ile muhasebe kurslarında ücretsiz eğitim gören gençler, kurs sonunda iş bulmakta güçlük çekmiyor. Yüzde 20 iş garantili kurslarda çok sayıda program aynı anda verilirken, kursiyerler aldıkları eğitimden çok memnun.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Proje Eğitim ve Uygulama Merkezinin ‘Yetkin belgeli iş gücü, Akdeniz’in dinamik gücü’ sloganıyla yeni dönem mesleki kurs ve eğitimleri devam ediyor. Grafik tasarım, web tasarım ve muhasebe kurslarında 65 kursiyer eğitim görürken, kursu bitirenlerin en az yüzde 20’si direk işe başlıyor. Çok sayıda programın aynı anda verildiği kurslarda, hem teorik hem de uygulamalı eğitim veriliyor.

“Kursun bu kadar güzel ve yararlı olacağını beklemiyordum”

Aldıkları eğitimi değerlendiren muhasebe kursiyeri Merve Çatık, kursu sosyal medyada gördüğünü ve ilgili yere başvurup mülakata katıldığını söyledi. Kursa 11 Aralık 2023 tarihinde başladığını kaydeden Çatık, “Kursun bu kadar güzel ve yararlı olacağını beklemiyordum. Normal herhangi bir kurs olarak görmüştüm. Burayı gördükten sonra çok etkilendim. Kursumuz çok güzel gidiyor, iyi eğitim alıyoruz. Çok kaliteli eğitim veriliyor.

Hocalarımıza ve Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’a çok teşekkür ediyoruz. Kursa başvururken tam hangi konularda eğitim verileceğini bilmiyordum. Ben Maliye mezunuyum. Orada tam öğrenemediğim temel konular vardı. Burada aslında onu pekiştirebileceğimi düşünmüştüm. Ama burada en temelden başlayıp, en üstte kadar eğitim veriliyor. Dört programı aynı anda öğreniyoruz. Bu da beni gerçekten daha etkiledi ve çok güzel gidiyor” diye konuştu.

“Bir yazılımcı gibi kod yazarak baştan yapıyoruz”

Web tasarım kursiyeri Nergiz Kahraman da kursu sosyal medyadan gördüğünü söyledi, mülakatı geçtikten sonra kursa başladığını ifade etti. Kahraman, “Kursumuz 3’üncü haftada ve çok güzel ilerliyor. Tasarım programlarından bazılarını biliyordum ama burada gördüğüm programla ilgili bir bilgim olmadığı için kursa başladım. Her hafta başka şeyler öğreniyoruz.

Burada sıfırdan, temelden başlatıyorlar, her konuda yardımcı oluyorlar. Kursta web tasarımı öğreniyoruz. Web tasarımını da hazır şablonlardan değil de bir yazılımcı gibi kod yazarak baştan yapıyoruz. Yani yazılımcı işini nasıl öğreniyorsa biz de öyle öğreniyoruz. Kurstan çok memnunum. Hocalarımız, koordinatörümüz ve bizlere bu imkânı sunan Belediye Başkanımız Gültak’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Gördüğümüz her ders bize çok artı katıyor”

Grafik tasarım kursiyeri İlayda Aygün de 2 haftada eksiklerini kapatacak birçok konuyu öğrendiğinin altını çizerek; “Öncelikle grafikte basit bir bilgiye sahip olmak benim için lisede gerekliydi. Bunun eksiğini kapatmak ve üstüne daha fazla gelişebileceğim konularda bilgi almak için kursun fayda sağlayacağını düşündüm. Buraya başlayınca da bunun doğru bir tercih olduğunu gördüm. Gerçekten gördüğümüz her ders bize çok artı katıyor. Bize bu imkanları sunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Proje Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde sunulan kursa arkadaşının önerisiyle başladığını ifade eden grafik tasarım kursiyeri Benaze Reşitoğlu ise, “Bu kursa alındığım için çok mutluyum. İki haftadır kursa gelip gidiyoruz. Kurs gayet verimli. Ben buraya sıfırdan geldim ve kendimi bu alanda geliştirmek istedim. Burada 3 program birden alıyoruz. Hocalarımızın katkılarıyla kurs bize çok şey katıyor” dedi.

 

 

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir