Ana Sayfa / DÜNYA / 2.ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ SONA ERDİ

2.ULUSLARARASI TARSUS KUKLA FESTİVALİ SONA ERDİ

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen ve dokuz gün süren 2.Uluslararası Tarsus Kukla Festivali, sona erdi. Tarsuslular’ın yoğun ilgi gösterdiği festivalde birbirinden eğlenceli kukla gösterileri sahnelendi.

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 2.Uluslararası Tarsus Kukla Festivali binlerce kişiyi ağırladı. 1-9 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen festivalde, birbirinden değerli kukla sanatçıları kukla oyunlarını Tarsuslular ile buluşturdu. Tarsuslu miniklerin doyasıya eğlendiği ve eğlenirken öğrendiği etkinlikler ailelerin de büyük beğenisini kazandı. Çocuk gösterilerinin yanı sıra yetişkin kukla gösterileri de sahnelendi.

7 YERLİ 3 YABANCI KUKLA GÖSTERİSİ SAHNELENDİ

7 yerli 3 yurt dışından kukla gösterilerinin sahnelendiği festivalde ilk gün, İspanya’nın TheBellhop oyunu ile açılış yapıldı. Ardından Ankara Tiyatro Tempo’nun Bremen Orkestrası oyunu, İstanbul Flanör Kukla‘nın Üç Günlük Dünyada Muhsin Bey Oyunu, İstanbul Kadro Pa’nın PonçiPostiDosti ve Pappi Oyunu, Arjantin’in Maletas Magicas Oyunu, İzmir’den Ecem İle Çilek Oyunu,  İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Karagöz Çiftlik Bekçisi Oyunu, Rusya Theatre İn The Pocket oyunu, Tarsus Şehir Tiyatrosu’nun Masal Gülleri Oyunu, İstanbul Emre Saka Kukla Atölyesi Kocaeli Naif Bey ve Yaveri Oyunu Tarsuslularla buluştu.

Bireysel katılımların yanı sıra festivale okullar, dernekler ve STK’lar da yoğun ilgi gösterdi.

“KUKLA OYUNUNDA ÇOK EĞLENDİM’’

Festivalden keyif aldığını ifade eden bir öğrenci, “Ben hayatımda ilk defa izliyorum. Kukla oyununda çok eğlendim, çok güldüm. Bu festival için herkese çok teşekkür ederiz.’’ dedi.

“YAPILAN BU FESTİVALİ HER ANLAMDA ÇOK FAYDALI BULUYORUM’’

Kukla festivalinden memnuniyetini belirten Öğretmen Ayşe Yıldırım, “Çocuklarımız bugün kukla ile çok eğlendiler. Birçoğu hayatlarından ilk defa izleme fırsatı buldu. Bu yüzden yapılan bu festivali her anlamda çok faydalı duyuyorum. Bizlere bu imkânı sunan Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ederiz. Daha nice festivalleri görmek dileğiyle.’’ şeklinde ifade etti.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir