Ana Sayfa / Manşet / Mersin Bitlisliler Derneği Başkanı Fırat Yalçın: Mersin’de yaşayan 120 bin hemşerimiz için çok güzel hizmetlerimiz olacak

Mersin Bitlisliler Derneği Başkanı Fırat Yalçın: Mersin’de yaşayan 120 bin hemşerimiz için çok güzel hizmetlerimiz olacak

Mersin Bitlisliler Derneği Başkanı ve Bilkon Konfederasyon Yönetim Kurulu üyesi iş Adamı Fırat Yalçın, dernek binasında www.habernews24.com’un Genel Yayın Yönetmeni Hikmet Durgun’a yaptıkları çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Mersin’de 120 bin Bitlislinin yaşadığını ve tüm Bitlislere hizmet etmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten halkçı başkan Yalçın, şöyle konuştu;” 2015 yılında kurulan MEBİDER Mersin Bitlisliler Derneği Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Kurucu üyesiyim… Her kademesinde görev yaptıktan sonra Derneğimizin 2019 yılındaki kongrede yeni yönetim kurulum ile görevi devir aldık. Sosyal Dernekçilik anlayışı ile bu yola çıktık. Kent vizyonunun Kent yaşamının Hemşericilik bilincinin Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın Şeffaf yönetim ve hesap sorma hesap verme bilincinin artırılmasını hedefliyoruz.”

Dini, dili ırkı ve mezhebi ne olursa olsun herkese eşit mesafede olacaklarının altını çizen başarılı başkan Yalçın, şöyle devam etti;” Dernekleri siyasetçilerin arka bahçesi olmamalıdır. Bu anlayışı esas alıyoruz. Tüm partilere eşit mesafedeyiz. Derneklerin siyaset üstü olduğunun bilinci hareket ediyoruz. Mersin’de yaşayan Bitlisli hemşerilerimize en iyi hizmeti vermenin çabasındayız.

BİLKON yönetimine girmeyi başaran Yalçın, “İstanbul’da kurulan ve 10.10 2021 tarihinde genel kurulunu yaptığımız BİLKON Bitlis Dernekler konfederasyonu yönetim kurulu üyeliğine derneğimizi ve Mersin’de yaşayan Bitlisli hemşerilerimi temsilen seçildim. Bünyesinde 65 Bitlis Derneği ile 3 federasyon ve 13 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük hemşeri dernekleri konfederasyonu olma yolunda olan çiçeği burnundaki üst çatı ile beraber ortak hareket edeceğiz. Artık Türkiye’deki tüm hemşerilerimize ve gönül dostlarına hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Allah çıkmış olduğumuz bu yolda yar ve yardımcımız olsun. Birliğimiz daim olsun inşallah.” İfadelerini kullandı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Denizanaları kupaya uzandı

Geçen yıl Denizkızı Kadın Yelken Kupasında, Mersin Rota Yelken Kulübünü temsil eden Denizanaları Kadın Yelken ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir