Ana Sayfa / Manşet / YILDIZ “SÖZ DE YETKİ DE KARAR DA TOROSLAR HALKININ OLACAK”

YILDIZ “SÖZ DE YETKİ DE KARAR DA TOROSLAR HALKININ OLACAK”

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, belediye bütçelerinin emekçinin alın teriyle kazandığı paralardan kesilen vergiler ile oluştuğuna vurgu yaparak, “Bize verilecek yetkinin asıl sahibinin bütün halkımız olduğunu biliyoruz. Söz de yetki de karar da gerçek anlamda Toroslar halkının olacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Yönetimini ziyaret etti. Toroslar’ın sahip olduğu potansiyeli anlatan Yıldız, Toroslar’da yatırımcının önünü açacakları projelerini paylaştı. Yıldız, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi’nde işçilerle buluştu.

TOROSLAR’I ELBİRLİĞİ İLE YENİDEN KURALIM

Toroslar’ın kimsenin kimseyi ötekileştirmediği alicenap bir kent olduğuna işaret eden Yıldız, ancak 30 yıldır makus talihini yenemediğini söyledi. “1 Nisan sabahından itibaren Toroslar’ı elbirliği ile yeniden kuralım” çağrısı yapan Yıldız, “Bizim buna gücümüz yeter. Bizim buna aklımız da vizyonumuz da yeter. Bizim buna paramız da yeter. Bu para halkın parası. Belediyede de kamuda da kimse babasının mirasını getirmiyor. Sizin alın terinizle kazandığınız paralardan kesilen vergiler ile belediyelerin bütçesi oluşturuluyor.  Aslında bu para hepimizin parası” diye konuştu.

ZENGİNLİK BİZE HİZMET OLARAK DÖNMEDİ

Kendisine verilecek yetkiyi vicdanla kullanacağını vurgulayan Yıldız, şöyle devam etti: “Toroslar’ı bugüne kadar vicdan sahibi bir akıl yönetmediği için bu kadar büyük zenginlik bize hizmet olarak dönmedi. Kalkınma olarak, sosyal destek olarak dönmedi. Bizim bu zenginlikle diğer ilçelerden çok daha ileriye gitmemiz lazımdı. Hemşerilerimizin bize emanet ettiği yetkiyi söz verdiğimiz şekilde, söz verdiğimiz dürüstlükle, söz verdiğimiz prensiplerle ve vicdanla kullanacağız. Bize verilecek yetkinin asıl sahibinin bütün halkımız olduğunu biliyoruz. Söz de yetki de karar da gerçek anlamda Toroslar halkının olacak.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

CHP’Lİ KIŞ: “ŞİMŞEK TASARRUF DİYOR, ÇEVRE BAKANI GÖKDELEN KİRALIYOR”

Mersin Milletvekili Gülcan Kış, tasarruf tedbirlerini yok sayan Çevre Bakanlığı’nın 15 katlı gökdelen kiralamasını TBMM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir