Ana Sayfa / Manşet / Sertel Vida Metal AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Servet Dövenci, Kurban Bayramını kutladı

Sertel Vida Metal AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Servet Dövenci, Kurban Bayramını kutladı

Sertel Vida Metal AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Servet Dövenci, Kurban Bayramı dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Dövenci, bayramların barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.

Sertel Vida Metal Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Servet Dövenci, Kurban Bayramıyla ilgili yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bayramlara anlam katan insanın kendisidir. Bayramlar birlikteliğimizi arttıran manevi günlerdir. Bayram sevinç, mutluluk ve barış demektir. Geçmişten günümüze bayramlarımızı hep birlikte coşku içerisinde kutlayan bir milletiz. Kurban Bayramı bizler için her zaman özel bir yerde bulunmuştur. Bu yıl da Kurban Bayramı’nı idrak ettiğimiz şu günlerde İslam coğrafyasında umutların yeşermesi ve sorunların bitmesi en büyük temennilerimizin arasında yerini almıştır. Bayramlar küslüklerin sona erdiği, barışın ve huzurun sonsuza dek hakim olması adına önem taşıyan günlerdir.”

“Pandemi nedeniyle gerek Ramazan gerekse de Kurban Bayramları’nda büyüklerimizi, komşularımızı, dostlarımızı ziyaret edemedik” Diyen Dövenci,” Büyüklerimizin ellerini iç rahatlığı ile öpemedik, sevdiklerimize doya doya sarılamadık. Güzel günler için pandemi önlemlerine uyalım. Bu sene Kurban Bayramı’na yoğun bir aşılama seferberliği ile giriyoruz. Umut ediyorum ki kısa zaman içerisinde pandemiyi yeneceğiz. Vatandaşlarımızdan önümüzdeki güzel günler için bu bayramda da temizlik, maske ve mesafe kurallarına azami ölçüde uymalarını rica ediyorum. Küçük ihmallerin kendimize, sevdiklerimize ve topluma zarar verdiğini unutmayalım.” İfadelerini kullandı.


Pandeminin olumsuz etkileri nedeniyle iş dünyası olarak buruk bir bayram sevincinin yaşandığını belirten Başkan Dövenci, sözlerini şöyle sürdürdü; “Dini Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günleridir. Pandemi süreci iş dünyamıza zor bir dönem yaşattı. Kapanan işyerlerimiz, işsiz kalan vatandaşlarımız oldu. Bu bayramda yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze çok daha sıkı sarılmamız gerekiyor. İhtiyaç sahiplerine uzatılacak bir el onları mutlu edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, barış, sevgi, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

CHP’Lİ KIŞ: “ŞİMŞEK TASARRUF DİYOR, ÇEVRE BAKANI GÖKDELEN KİRALIYOR”

Mersin Milletvekili Gülcan Kış, tasarruf tedbirlerini yok sayan Çevre Bakanlığı’nın 15 katlı gökdelen kiralamasını TBMM ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir