Ana Sayfa / EĞİTİM / Öz: “Toplu konut ve kentsel dönüşüm projesini biz hayata geçireceğiz”

Öz: “Toplu konut ve kentsel dönüşüm projesini biz hayata geçireceğiz”

Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Dr. Ali Öz, Çavuşlu ve Çukurova mahallelerinde ortak düzenlenen halk toplantısına katıldı. Binlerce vatandaşın katıldığı toplantıya Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Emre Celal Gül, AK Parti Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz, AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Süleyman Şakar, Cumhur İttifakı İlçe Başkanları Osman Mete Yıldız ve Ferdi Çokkeser, Ülkü Ocakları Toroslar İlçe Başkanı Yunus Emre Tugay, geçmiş dönem AK Parti Mersin İl Başkanı Fatih Kısa ve geçmiş dönem Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da eşlik etti. Halk buluşmasında çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan Öz, kadınlar tarafından da büyük ilgi gördü. Kadınlara yönelik projelerini anlatan Öz, büyük alkış aldı.

“HER BÜTÇEYE UYGUN TOPLU KONUT ÜRETECEĞİZ”

Toroslar’da gerçekleştireceği en büyük projenin toplu konut projesi olduğunu vurgulayan Öz, “İlçemizdeki en önemli eksikliklerden biri kaliteli, depreme dayanıklı ve vatandaşların alım gücüne uygun yeterli konut olmamasıdır. TOKİ konutları gibi Mersin’deki en önemli konut projeleri olan projelerin sayısının artırılması için kolları sıvayacağız. TOKİ ile ortaklık yapılarak üreteceğimiz konutları aynı zamanda kentsel dönüşüm projeleri için rezerv konut olarak değerlendireceğiz. Hayata geçireceğimiz toplu konut projesiyle her bütçeye uygun konutlar üreteceğiz” dedi.

“GÜVENLİ VE KALİTELİ KONUTLARLA GELECEĞİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

Kentsel dönüşümün önemine de değinen Öz, “İlçe kentsel alanının %60’ı plansız ve mevzuata aykırı yapılaşmış durumdadır. Toroslar ilçesinin güney kesimleri jeolojik açıdan zayıf zeminlere yerleştiğinden deprem riski yüksektir. 1970’li yıllardan itibaren hızlı kentleşen ilçede eskimiş konutların yapı kalitesi de düşük olduğundan acilen kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle ilçe kentsel alanındaki 12 mahallede pilot projelerle başlayıp, her mahalle için etaplama yaparak kentsel dönüşümü hızla gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“SİZE SÖZ! HER ŞEYİ YOLUNA KOYACAĞIM”

Seçildikten sonra ilk işinin kolları sıvayarak Toroslar için ne gerekiyorsa onu yapmak olduğunun altını çizen Öz, “Toroslar beni tanır, ben Toroslar’ı, size söz! Her şeyi yoluna koyacağım. Toroslar’da bugüne kadar gerçekleşmeyen projeler hayata geçecek. Toroslar gelişecek, güzelleşecek. Açıkladığımız projelerin tamamını hayata geçireceğiz. Her şeyden önce beni ‘Ali abi’ olarak tanıyorsunuz. Hekimliğim görevinde sizlere karşı nasılsam, başkanlığım döneminde de aynısı olacağım. Bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Toroslar’ın abisi olmaya devam edeceğim” şeklinde kon

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir