Ana Sayfa / YEREL YÖNETİMLER / MODİFİYE ARAÇ TUTKUNLARI TOROSLAR’DA BULUŞTU

MODİFİYE ARAÇ TUTKUNLARI TOROSLAR’DA BULUŞTU

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesinin, klasik ve modifiye araç tutkunlarını bir araya getirdiği Toroslar OtoFest, yoğun ilgi gördü.

Mersin Otomobil Sporları Kulübü (MOSK) ile birlikte gerçekleştirilen festivalde, otomobiller teknik donanımları, ses sistemleri, renkleri ve aksesuarlarıyla görücüye çıktı.
Mersin ve çevre ilçelerinin yanı sıra festivale Adana, Konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Ankara ve Trabzon’dan modifiye araç tutkunları katıldı.
Birbirinden farklı marka ve modellerdeki araçların sergilendiği Toroslar Cumhuriyet Meydanı, görsel bir şölene dönüştü. ‘Güzellik’, ‘Basık Araç’ ve ‘Desibel’ kategorilerinde yarışmaların da yer aldığı festivalde, gençler motor sporlarına olan hasretlerini giderdi.

Başkan Yılmaz, drift yaptı
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, festival alanında gençler ve hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılandı. Güvenlik önlemlerinin alındığı festival alanında modifiyeli araçların şovları büyük ilgi gördü. Başkan Yılmaz, festival alanındaki gösterileri Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Toroslar Ülkü Ocakları Başkanı Vurul Koparan ve belediye meclis üyeleriyle birlikte izledi. Başkan Yılmaz da drift yapan araca binerek heyecanlı anlar yaşadı. Drift gösterisinin ardından Yılmaz, gençlerin sevgi gösterileri arasında onlarla öz çekim yaptı, sohbet etti.

“Modifiye bir yaşam tarzı”
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, alandaki tüm gençlere ve hemşehrilerine seslenerek, festivale katılımın yüksek olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Modifiyenin bir yaşam tarzı olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Gençlerimize bir nebze olsa da nefes aldırmak ve onları ilgi duydukları alanda bir araya getirmek amacıyla bu etkinliğimizi düzenledik. Gençlerimizin tercihleri doğrultusunda etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi. Yılmaz, motor sporlarının trafiğe kapalı ve kontrollü alanlarda yapılmasının önemine değinerek, “Biz de gençlerimize bu imkanı sağlıyoruz. Toroslar OtoFest’e ilgi çok büyük. Gençlerimiz çok heyecanlı. Burada modifiyeciler, sesçiler, driftçiler ve klasik araç sahipleri var. Kentimizin yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinden gelen katılımcılarla güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Gençlerimizin de böyle hobilerinin olması, bir araya gelmeleri bizim için çok kıymetli. Ortak paydada birleşmek önemli. Biz de gençlerimizi destekliyoruz. Motor sporlarıyla ilgilenenler için güvenli ve kontrollü alanlarda etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin olduğu her yerde olacağız. Yaptığımız çalışmaların toplumda karşılık bulması memnuniyet verici” diye konuştu.

Yılmaz, konuşmasının ardından ‘Güzellik’, ‘Basık Araç’ ve ‘Desibel’ kategorilerinde yapılan yarışmada dereceye girenlere kupalarını verdi.
Mersin Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Sedat Şahin de Başkan Yılmaz’a motor sporlarına ve festivale sunduğu katkılarından dolayı bir plaket takdim ederek teşekkür etti. Şahin, modifiye araç tutkunlarının emeklerini sergilediği Toroslar OtoFest’in Türkiye’nin birçok yerinden gelen katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü ve büyük ses getirdiğini söyledi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

SEÇER’DEN, SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASI GENELGESİNE SERT TEPKİ: “KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Mersin İl Danışma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir