Ana Sayfa / YAŞAM / Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kalayci, Anneler Günü’nü kutladı

Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kalayci, Anneler Günü’nü kutladı

Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Genç Girişimci İş Adamı Halil Kalayci, Anneler Günü dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak, Anneler Günü’nü kutladı. Kalayci “Peygamber Efendimizin ‘Cennet, annelerin ayakları altındadır’ hadisi şerifiyle payelendirdiği anne sevgisi dünyadaki en değerli sevgidir” dedi.

Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Genç Girişimci İş Adamı Halil Kalayci, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Anneler Günü’nü kutladı.

Kalayci, Mesajında; ‘’Karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur annelik. Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan birisidir. Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar’’ dedi.

Annelerin sahip olunan en değerli hazineler olduğunu ifade eden Kalayci, mesajında şu ifadelere yer verdi: “’Bir milletin temel direği aile ve onun temeli de şüphesiz annelerimizdir. Sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bireylerin yetişmesinde aile ortamının gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. Burada da en büyük görev şüphesiz annelere düşmektedir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyurmuştur: “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözü, annelik görevinin ne kadar kutsal olduğuna işaret etmekte olduğundan, cennetin mübarek annelerimizin ayağının altında olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Sahip olunabilecek hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar kıymetli, yeri hiçbir zaman doldurulamayacak kadar çok yüce bir duygu olan annelik, huzurlu ve mutlu bir toplumun da temel harcıdır. Başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olan annelerimiz, merhameti, çileyi, sabrı ve fedakârlığı kendilerine aşk haline getirmiş yüce varlıklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, dünyanın en yüce görevini yerine getiren ve hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum’’.

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kalayci, Kurban Bayramı’nı kutladı

Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Genç Girişimci İş Adamı Halil Kalayci, Kurban Bayramı dolaysıyla ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir