Ana Sayfa / ÇEVRE / Mersin’in lisanslı tek Ömrünü Tamamlamış Lastik Geri Kazanım Tesisi Mersin-Tarsus 3. Organize Sanayi bölgesinde kuruldu

Mersin’in lisanslı tek Ömrünü Tamamlamış Lastik Geri Kazanım Tesisi Mersin-Tarsus 3. Organize Sanayi bölgesinde kuruldu

Hikmet Durgun-

Mersin’de faaliyet gösteren Mirkacev Çevre Teknolojileri, hurda lastiklerin geri kazanımı ile farklı boyutlarda kauçuk granül, kauçuk tozu ve çelik tel elde ediyor. Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Genç Girişimci İş Adamı Halil Kalayci, “ Mirkacev 2020 yılında Mersin ilimizin ilk ve tek Çevre –İzin Lisanslı Ömrünü Tamamlamış Lastik (ÖTL) Geri Kazanım Tesisini faaliyete geçirmiştir.” Dedi.

“BİRÇOK BAŞARILI ÇALIŞMAYA İMZA ATTIK”

Mirkacev Çevre Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Genç Girişimci İş Adamı Halil Kalayci, Mirkacev’in kuruluşuyla ilgili “ Firmamızı 2016 yılında kurduk. Birçok başarılı çalışmaya imza atan Mirkacev marka tescili almıştır.  Mirkacev Çevre Teknolojileri 2016 yılında faaliyetine arıtma sistemlerinin projelendirmesi, imalatı montajı ve işletme hizmetlerine çözüm üreterek başlatmıştır“ dedi.

“ İLK VE TEK ÇEVRE İZİN LİSANSINA SAHİBİZ”

“Mirkacev faaliyet hedeflerini gerçekleştirirken araştırma ve geliştirme (AR-GE) faaliyetlerine büyük önem vermektedir” Diyen Kalayci, şöyle devam etti:” Üretim ve AR-GE anlayışıyla her dönem kendini yenilemiş, sektörün çözüm ortağı olmaya devam etmiştir. Mirkacev Çevre Teknolojileri kurumsal çalışma ve kazanılan prestij ile çevre teknolojilerinde sürekli yatırım ve üretim anlayışıyla 2020 yılında Mersin ilimizin ilk ve tek Çevre –İzin Lisanslı Ömrünü Tamamlamış Lastik (ÖTL) Geri Kazanım Tesisini faaliyete geçirmiştir.”

“ HURDA LASTİKLERİN GERİ KAZANIMI İLE KAUÇUK, GRANÜLVE ÇELİK TEL ELDE EDİLİYOR”

Mirkacev’in geri kazanım tesisini Mersin Tarsus 3. Organize Sanayi bölgesi sınırlarında toplam 5000 m2 alanda hizmet verdiğinin bilgisini veren Kalayci, “Hurda lastiklerin geri kazanımı ile farklı boyutlarda kauçuk granül, kauçuk tozu ve çelik tel elde edilmektedir. İşletmede yılda 7680 ton ömrünü tamamlamış lastik geri kazanımı yapılmaktadır. Mirkacev Çevre Teknolojileri, ham madde üretiminin, istihdamın ve ihracatın artması ithalatın azalması ile çevreye katkı sağlamaya her dönem devam edecektir. “ diye konuştu.

“ GERİ KAZANIM ÜRÜNLERİMİZ YURT İÇİ VE YURT DIŞI PAZARINDA YERİNİ ALMIŞTIR”

Mirkacev geri kazanım ürünlerinin yurtiçi ve yurtdışı pazarında yerini aldığına dikkat çeken Kalayci, “Üretilen ürünlerin yaklaşık %40’ı yurtdışı ülkelerine ihracatı yapılmaktadır. Şeklinde konuştu.

“KORONAVİRÜSE RAĞMEN İSTİHDAMI VE ÜRETİMİMİZİ ARTIRDIK”

İstihdama çok önem verdiklerinin altını çizen Kalayci, bütün dünyayı çok olumsuz etkileyen ve ekonomiyi vuran Koronavirüs sürecinde işçi çıkarmadıklarını tam aksine istihdamı artırdıklarını söyledi. Pandemi süresinde üretim ve ihracata devam ettiklerini ifade eden Kalayci, kaliteli üretim ve kaliteli hizmete çok önem verdiklerini ve bunu kendilerine ilke edindiklerini aktardı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Ebru Tour ve Fun Tour Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Burgazlı, 23 Nisan’ı kutladı; Geleceğimiz çocuklardır

Toplu taşıma, turizm ve birçok alanda faaliyet gösteren Ebru Tour ve Fun Tour Yönetim Kurulu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir