Ana Sayfa / Manşet / AKDENİZ BELEDİYESİ VE MIP ‘KADIN KONUK EVİ’ AÇILIYOR
DCIM100MEDIADJI_0011.JPG

AKDENİZ BELEDİYESİ VE MIP ‘KADIN KONUK EVİ’ AÇILIYOR

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP) ile Akdeniz Belediyesinin işbirliğinde, ilçeye bir ‘Kadın Konuk Evi’ kazandırılıyor. Güvenli, korunaklı ve etrafında geniş bir alanın yer alacağı konuk evinde, dileyen kadınlar çocukları ile bir araya gelebilecek, isteyenler ise hobi bahçelerinde vakit geçirebilecek.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde, alanında uzman personelin yönlendirmesiyle hizmet verecek olan ‘Kadın ve Aile Danışmanlığı Merkezi’ni açan Akdeniz Belediyesi, kadınlara yönelik projelerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’nin en büyük limanlarından olan, kent ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş., şimdi de Akdeniz Belediyesi ile birlikte ilçeye bir kadın konuk evi kazandırıyor.

“KADINA YÖNELİK ŞİDDET ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, Akdeniz ilçesinde yaşayan dezavantajlı durumdaki kadınlara yönelik her türlü projeye destek vermeye, Akdenizli kadınlar için pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Hayatın her alanında şiddete karşı sıfır tolerans ile mücadele edilmesi gerektiğini belirten ve kadına yönelik şiddetin asla kabul edilemeyeceğinin altını çizen Başkan Gültak, “Akdeniz Belediyemiz ile Mersin Uluslararası Limanı işbirliğinde ilçemize kazandırılacak olan Kadın Konuk Evi sayesinde fiziksel veya psikolojik şiddete maruz kalan kadınlar yalnız kalmayacak. Kadınlar; güvenli ve korunaklı bu evde psikolojik destek alabilecek ve hayata yeniden tutunabilecekler” dedi.

KADINLAR ÇOCUKLARI İLE BİR ARAYA GELEBİLECEK, HOBİ BAHÇELERİ AÇILACAK

Gültak, etrafında geniş bir alanın yer alacağı kompleks yapıya sahip konuk evinde hobi bahçeleri de açılacağını, ayrıca kadınların, çocukları ile bir araya gelip vakit geçirebilecekleri mekanlar olacağını da belirterek, “Mersin Su Sporları ve Yaşam Merkezi Projesi, Viyana’dan Mersin’e Sanat Köprüsü Projesi gibi çeşitli projelerde başrol oynayan, Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi ile Mersin Uluslararası Müzik Festivali gibi sosyal, kültürel ve sanatsal sorumluluk projelerine destek veren MIP’e, Akdeniz ilçemize bu önemli binayı kazandıracağı için teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gürol Akbaş’tan 15 Temmuz mesajı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye meclis Üyesi Gürol Akbaş, 15 Temmuz askeri darbe girişiminin yıl dönümü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir