Ana Sayfa / YURT HABERLERİ / Mersin Sokağın Sesi Platformundan örnek dayanışma

Mersin Sokağın Sesi Platformundan örnek dayanışma

Mersin Sokağın Sesi Platformu tarafından Suriyeli mülteciler ile mağdur durumdaki vatandaşlara 2 bin ekmek ile ayakkabı ve gıda kolileri dağıtıldı. Mersin Sokağın Sesi Platformu Sözcüsü Nizamettin Yalçın, Ramazan ayı boyunca sürekli yardım yapacaklarını belirterek, durumu iyi olan insanları yardım yapmaya çağırdı.

Edinilen bilgilere göre Mersin’de sosyal ve kültürel çalışmalarıyla ön plana çıkan Nizamettin Yalçın’ın öncülüğündeki Mersin Sokağın Sesi Platformu, Mersin’in merkez Akdeniz ilçesine bağlı Adanalıoğlu mahallesinde yaşayan Suriyeli mülteciler ile o bölgede maddi durumu iyi olmayan insanlara ekmek dağıtımı ile gıda kolisi ve ayakkabı yardımında bulundu. Bölgede 2 bin ekmek ile spor ayakkabısı ile gıda kolileri dağıtıldı. Dağıtım Korona tedbirleri alınarak yapılırken, yardımlar kimsenin rencide olmayacağı bir şekilde gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili Habernews24.com’a konuşan Mersin Sokağın Sesi Platformu Sözcüsü Nizamettin Yalçın, Ramazan ayı boyunca her gün yardım yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu;” Adanalıoğlu mahallesinde mültecilerin çok zor koşullarda yaşadıklarını ve çok mağdur olduklarının haberini alır almaz harekete geçtik. Hemen ekmek, gıda ve ayakkabı temin ederek Adanalıoğlu mahallesine gelip yardımlarımızı dağıttık. Yardımlar konusunda duyarlı örnek iş adamı Seyithan Sevgi çok katkıda bulundu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Akdeniz Belediyesi de yardım için araç desteğinde bulundu onlara da çok teşekkür ederiz.” dedi.

Halk kahramanı olarak ismi ön plana çıkan Nizamettin yalçın, yardım faaliyetlerini yıllarca yaptıklarını kaydederek, konuşmasına şöyle devam etti: “Elimizden geldiği kadar yardımlarımızı çoğaltacağız. Biz Mersin Sokağın Platformu olarak nerde mağdur yardıma ihtiyaç bir vatandaşımız varsa imkanlarımız ölçüsünde ona koşuyoruz. Yardım faaliyetlerimiz aralıksız sürecek. Yardıma muhtaç çok insanımız var. Pandemi insanlarımızı çok mağdur muhtaç etti. Yardım için insanların bizimle birlikte olmalarını istiyoruz. Durumu iyi olan insanlarımızı hayra davet ediyoruz. Gelin birlikte mağdur ihtiyaç sahibi ailelerimize gidelim diyoruz. Bize yardım eden herkese teşekkür ediyoruz.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

GÜNDOĞDU: BAYRAMLAR GÜZELLİKLERİN ANAHTARIDIR

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Adnan Gündoğdu, Ramazan Bayramı’nın tüm İslam âlemine ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir