Ana Sayfa / EĞİTİM / Hayaline, Akdeniz Belediyesi’nin kurslarıyla ulaşmaya çalışıyor

Hayaline, Akdeniz Belediyesi’nin kurslarıyla ulaşmaya çalışıyor

Akdeniz ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Kerime Uğurlu, güzel sanatlar fakültesi hayalini belediyenin açtığı kursla ulaşmaya çalışıyor.  Tarihi Hadra Hamamı’nda açılan güzel sanatlara hazırlık kursuna katılan 1 çocuk annesi, gösterdiği özverili çalışmayla herkese örnek oluyor.

Akdeniz ilçesi Kiremithane Mahallesi’nde 1903 yılından 2000’li yıllara kadar hizmet veren Hadra Hamamı, Mersin Valiliği ve Akdeniz Belediyesi tarafından restore edildikten sonra 4 yıl önce ‘Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi’ne dönüştürüldü. O günden beri kültürel ve sanatsal etkinliklerde kullanılan tarihi hamamda açılan ücretsiz kurslara 7’den 70’e herkes yoğun ilgi gösterirken, 1 çocuk annesi 50 yaşındaki Kerime Uğurlu da güzel sanatlar fakültesi hayaline burada hazırlanıyor. Geçen yılın Aralık ayında başlayan güzel sanatlara hazırlık kursuna katılan Uğurlu, gösterdiği özverili çalışmayla herkesin takdirini topluyor.

“Yıllardır güzel sanatlar fakültesini okumak istiyordum”

Gördüğü kursla ilgili konuşan Kerime Uğurlu, işletme fakültesi mezunu olduğunu ancak resim yapmanın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Bunun için yıllardır güzel sanatlar fakültesini okumak istediğini vurgulayan Uğurlu, “Bu bölümü okumak içimde hep uhde kalmıştı. Bu kursuda sosyal medyadan gördüm. Şimdi karar verdim. Kursa geldim, kendimi geliştirip güzel sanatlar fakültesi okumak istiyorum. Kursa başladığımdan beri kendimi çok geliştirdim. Haydar hocamız gerçekten çok faydalı eğitim veriyor. Şu anda burada olduğum için çok mutluyum, heyecanlıyım” dedi.

“Bu yaştan sonra ne yapacaksın’ diyorlardı, şimdi destek veriyorlar”

Kursun çok iyi gittiğini belirten Uğurlu, “Umarım hayalime kavuşacağım. Hocamız bu işin olacağını söylüyor. Evde de burada da çalışıyorum. Yıllar sonra hayalime kavuşacağım için mutluyum, heyecanlıyım. Ailem, yakınlarım ilk başlarda sıcak bakmıyordu. ‘Bu yaştan sonra ne yapacaksın’ filan diyorlardı. Ancak baktılar ki ben çok istekliyim, hevesliyim, kararlıyım onlarda destek vermeye başladılar. Ben buradan çok faydalanıyorum. Burayı bizim için hazırlayan, sunan başta Başkanımız Mustafa Gültak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kurslara da gelmek isteyenler göz kapalı bir şekilde buraya gelip, kayıt yaptırabilirler. Çünkü gerçekten kurs herkese bir şeyler katıyor” diye konuştu.

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir