Ana Sayfa / Manşet / GELECEĞİNİZE VE HAYALLERİNİZE İPOTEK KOYMALARINA İZİN VERMEYİN!”

GELECEĞİNİZE VE HAYALLERİNİZE İPOTEK KOYMALARINA İZİN VERMEYİN!”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; “Akdeniz’de bizden önce halkımızın huzuru yoktu, kavga, gürültü çoktu. Biz, hiç kimseye ‘AK Partili olun’ demiyoruz. Ama ‘huzurunuzu satın alın’ diyoruz. Diğer adaylara ulaşıp; ‘Seçildiğinizde; hayatımda, mahallemde, kentimde neyi değiştireceksiniz?’ diye sorun. Ezbere oy vermeyin. Örneğin, benim Çay Mahallesi’nde başlattığım kentsel dönüşümü onlar Çilek Mahallesi’ne de getirebilecekler mi? Etüt merkezlerinin sayısını arttırabilecekler mi? Festival düzenlemeye devam edecekler mi? Bir de bizim 5 yılda yaptıklarımızı onlar 15-20 yıl boyunca neden yapmadılar, bunu sorgulayın. Birilerinin, geleceğinize ve hayallerinize ipotek koymasına izin vermeyin” dedi.

Seçim kampanyası kapsamında Mersin Nakliyeciler Sitesi Yönetimi ve esnafı ile bazı firmaları ziyaret eden Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, artık sayılı günler kalan 31 Mart 2024 yerel seçiminde vatandaşlardan destek istedi. Sözlerine; “Biz hiç kimseyi ayrıştırmadık, bunu yaparak şehrimize huzur getirdik” diyerek başlayan Başkan Gültak; “Tüm kentimizde ve mahallelerimizde huzur var artık. Yeni Pazar’da, Çay’da, Çilek’te, Karaduvar’da, Karacailyas’ta, Şevket Sümer’de, Güneş’te huzur var. Herkes işinde gücünde… Biz hiç kimseye ‘görüşünüzü, ideolojinizi değiştirin’ demiyoruz. Ama hizmeti de yapılanları da görün diyoruz. Birçok mahallemizde kültür sanat evleri açtık. Bu evlerde kadınlar, anneler okuma yazma, dikiş-nakış öğreniyor, kuaförlük eğitimi alıyor. Kendi işini kurmak veya yaptığı işi büyütmek isteyen Akdenizli kadınlara 3 milyon TL tutarında mikro kredi dağıttık. Önümüzdeki dönemde de iş sahibi olmak isteyen kadınlara 10 milyon TL dağıtmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Ellerine taş verilen çocuklarımızı eğitim, meslek kursları ve sporla buluşturduk”

Başkan Gültak; gençler ve çocuklar için eğitim, mesleki kurslar, spor, kültür ve sanat alanlarında birçok hizmet ve projeyi de hayata kattıklarının altını çizerek, “Yakın geçmişte ellerine taş verilen çocuklarımıza sahip çıktık. Çünkü geleceğimiz olan çocuklarımız okusunlar, kendilerini geliştirsinler, hayallerine ulaşsınlar istedik. Bunun için önce bir etüt merkezi açtık.

Buraya gelen gençlerimiz, alanında uzman öğretmenlerimiz gözetiminde, ücretsiz şekilde üniversite sınavına hazırlanıyor. Sınavda ülke derecesi yaparak diledikleri üniversite ve bölümlere yerleşen çocuklarımız etüt merkezimizden çıktı. Üniversiteyi kazanan çocuklarımıza da 4 milyon TL eğitim desteği sağladık. Bu hizmet ve projelerin, bu destek ve yatırımların hiçbiri bizden önce yoktu” ifadelerini kullandı.

 

 

“İmar da bittiğinde 10 binlerce insanımıza iş ve aş imkanı doğacak”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, kanser hastaları için uygulanan ücretsiz Onkobüs Servis Hizmeti; yaşlı ve engelli vatandaşlara sunulan Evde Bakım ve Temizlik Hizmeti, yeni doğan bebekler için Hoş Geldin Bebek Projesi gibi her kesime dokunan hizmetlerin artarak sürmesi ve projelerin devamı için 31 Mart’ta destek istedi. “Hizmetlerimize seçimlerden sonra hiç ara vermeden, kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz” diyen Gültak; “Şimdi imarı da getiriyoruz; Hal’den Nacarlı’ya kadar imar geliyor. Peki, imar planları geldiğinde ne olacak? Kentimizde, ilçemizde birçok lojistik ve sanayi alanları açılacak, bu da 10 binlerce gencimize, insanımıza iş ve aş demektir” şeklinde konuştu.

“Tek bir havuzu olmayan Akdeniz’e olimpik havuz yaptık, portatif havuzlar getirdik”

Akdeniz’de, gençlerin ve çocukların gidebileceği bir yüzme havuzu dahi olmadığına dikkat çeken Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugün ise Akdeniz’de yüzme havuzlarımız var! 2019’da okul bahçelerine portatif havuz getirdik, çocuklarımız rahatça yüzsün diye, yüzmeyi öğrensinler diye… Artık, içinde yarı olimpik yüzme havuzu olan Yılmaz Güney Parkımız da var! Bütün bunlar bizden önce yoktu. Bu yaz, yüzme öğrenmek isteyen çocuklarımız için bu havuzumuzu da hizmete açacağız.” Geleneksel balık festivali sayesinde Karaduvar Mahallesi’ni, sadece Türkiye’ değil dünyaya tanıttıklarının altını çizen Başkan Gültak, sahile kazandırdıkları 25 dönüm büyüklüğünde park, yeşil alan, yürüyüş ve bisiklet yoluna civar mahallelerden insanların da akın ettiğini dile getirdi.

“Bizim 5 yılda yaptıklarımızı, onlar 20 yılda neden yapmadılar diye sorgulayın”

Konuşmasını; “Pazar günü bir seçim var, tercih sizin” diyerek sürdüren Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Akdeniz’de bizden önce halkımızın huzuru yoktu, kavga, gürültü çoktu. Mahallelerdeki olaylar, eylemler nedeniyle insanlar işlerine gidemiyordu veya eylem olacak diye işlerinden erken ayrılmak zorunda kalıyordu. Biz, hiç kimseye ‘AK Partili olun’ demiyoruz. Ama huzurunuzu satın alın. Çünkü huzur çok önemli… Vatandaşların, seçmenlerin yerinde olsam, diğer adaylara ulaşıp sorarım;

‘Kentime, ilçeme ve bana ne vereceksiniz? Seçildiğinizde benim hayatımda, mahallemde neyi değiştireceksiniz? Annemin, babamın hayatı değişecek mi?’ diye. Yerinizde olsam bütün bu soruları sorarım. Ezbere oy vermeyin! Hayatınızda nelerin değişeceğine bakın. Örneğin, Onlar, benim Çay Mahallesi’nde başlattığım kentsel dönüşümü onlar Çilek Mahallesi’ne de getirebilecekler mi? Etüt merkezlerinin sayısını arttırabilecekler mi? Festivalleri düzenlemeye, yenilerini eklemeye devam edebilecekler mi? Bütün bunları diğer adaylara da sorun. Sormaz da ezbere oy verirseniz, 5 yıl boyunca siz uğraşacaksınız.

Bir de bizim 5 yılda yaptıklarımızı, bunlar 15-20 yıl boyunca neden yapmadılar, bunu sorgulayın. Birilerinin, geleceğinize ve hayallerinize ipotek koymasına izin vermeyin. Çünkü bu hayat sizin, hayatınızı da tercihlerinizle birlikte yaşarsınız. Kadını, çocuğu, yaşlısı genci ile tüm insanlarımızın hayatı değişmeli. İyi bir belediye başkanı 7’den 70’e hayatınızı değiştirebilir. Yoksa zaten çantada keklik ise oylar, ne değişir ki? Değişmediği gibi birileri korku imparatorluklarını sürdürmeye de çalışacaktır. Aklı başında, sağduyulu hiçbir insanımızın da bunları tercih edeceğine ihtimal vermiyorum.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir