Ana Sayfa / Manşet / Erdoğan: Türkiye bu defa treni kaçırmayacak. Hedeflerimize sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz

Erdoğan: Türkiye bu defa treni kaçırmayacak. Hedeflerimize sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz

“2023 hedeflerimize maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz” diyen Erdoğan, “Dünya bilim ve teknoloji devri yaşarken biz tüm mücadelemizi iç çekişmelere harcadık. Büyük sıçramayı bu yüzden kaçırdık. Dünya yeni bir dönemin eşiğinde. Türkiye bu defa treni kaçırmayacak” ifadelerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen MÜSİAD’ın 26. Olağan Genel Kurulunda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Türkiye hedeflerine kilitlenmiş vaziyette. Bu tabloyu tersine çevirmek için uğraşanlar yok değil ama başaramadılar. 2023 hedeflerimize maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz” dedi. Erdoğan, ‘Gençlere bırakacak şu anda bir vasiyetimiz var’ diyerek hedefi de ortaya koydu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“MÜSİAD’ı gerçek anlamda ülkenin tamamını kapsayan bir STK olarak görüyoruz. Ülkemizin ticaret ve yatırım alanındaki küresel iddialarını hayata geçirme hususunda MÜSİAD ile önümüzdeki dönemde daha yakından çalışmayı planlıyoruz. Bu iş birliğinin hayati olduğu bir gerçektir. Türkiye’yi inşallah 2023 hedeflerine sizlerle birlikte ulaştıracağız.

TÜRKİYE BU DEFA TRENİ KAÇIRMAYACAK

İnsanlığın en kadim medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Anadolu’yu bize çok görenler milletimizi kazıyıp atmak için uğraştı.

Dünya bilim ve teknoloji devri yaşarken biz tüm mücadelemizi iç çekişmelere harcadık. Büyük sıçramayı bu yüzden kaçırdık. Dünya yeni bir dönemin eşiğinde. Türkiye bu defa treni kaçırmayacak. En ön tarafında hak ettiği yeri alacak. Türkiye geçtiğimiz 19 yılda kurduğumuz güçlü demokrasi ve altyapı üstünde geleceğini inşaya odaklanmış durumda.

2023 HEDEFLERİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ

Türkiye hedeflerine kilitlenmiş vaziyette. Bu tabloyu tersine çevirmek için uğraşanlar yok değil ama başaramadılar. 2023 hedeflerimize maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz.

Bölgemizdeki her meselede Türkiye söz sahibidir, bu artık tartışılmaz. Tüm önemli küresel platformlarda Türkiye’nin kayda değer yeri vardır. Biz şu anda geleceği yakalamanın peşindeyiz. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Savunma sanayii başa olmak üzere Türkiye kendi markalarını yaratmaya başlamıştır.

GENÇLERE BIRAKACAK BİR VASİYETİMİZ VAR

Oğul Bush’u ziyaret ettiğimde kendisine ‘İHA neden vermiyorsunuz?’ diye sordum. O zamanlar İHA’yı bize 2 günlüğüne verip geri alıyorlardı. Şu anda Diyarbakır’da vatandaşlarım gecenin geç saatlerine kadar rahatlıkla dolaşıyor. Bundan sonraki süreç daha da huzurlu olacak.

Evlatlarımıza bırakacak bir vasiyetimiz var. 2053 hedeflerimizi yavaş yavaş şekillendireceğimiz bir döneme giriyoruz. 3500 mühendis genç Akıncı’nın sahibiydi. Gece gündüz demeden çalıştılar, gayret ettiler, bu eserleri ortaya çıkardılar. Yılmadılar, durmadılar ve hala çalışıyorlar. Bu yarışı artık önde götüreceğiz. Türkiye’yi hedeflerine giden yoldan saptırmaya kimlerin gücü yetmeyecektir.

BİZİM BU MİLLET İÇİN BÜYÜK HAYALLERİMİZ VAR

Biz vizyon dedikçe, yatırım, üretim, istihdam dedikçe birileri hiçbir temeli olmayan ifadeler kuruyor. Ekonomide tüm badirelere rağmen hızlı bir toparlanmayı takip ediyoruz. Büyüme, istihdam, ihracat rakamları ortada.

Bizim bu ülke, bu millet için büyük hayallerimiz var.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gürol Akbaş’tan 15 Temmuz mesajı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye meclis Üyesi Gürol Akbaş, 15 Temmuz askeri darbe girişiminin yıl dönümü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir