Ana Sayfa / Manşet / Erdoğan: Ezanlarımızı susturmaya, bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir

Erdoğan: Ezanlarımızı susturmaya, bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Taksim Camii açılışında konuştu ve “Ezanlarımızı susturmaya, bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Camii’nin açılışında cuma namazının ardından konuşma yaptı. “Bu güzel eserin inşasına üstlenen Sur Yapı’nın sahiplerine başta olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

Altan Elmas az önce ‘Ben Taksim’in çocuğuyum’ dedi. Sen buranın çocuğusun da biz başka bir yerin çocuğu değiliz. Ben de Kasımpaşa’nın çocuğuyum. Buralarda çok gezdik. Milletimize verdiğimiz sözlerden biri de bu caminin inşasını gerçekleştirmekti. Ancak 28 Şubat süreci ve sonrasındaki gelişmeler sebebiyle o dönem bu sözümüzü yerine yetiremedik. Aynı amaçla başbakan olarak tekrar harekete geçtiğimizde ise karşımızda Gezi olaylarını bulduk.

İnşallah bu arada hızla bir eserimiz daha yükseliyor. O da Barbaros Bulvarı üzerinde Barbaros Hayrettin Paşa Camii’ni inşa ediyoruz. Onu da kısa zamanda bitireceğiz. Çünkü Barbaros oradan Beşiktaş’a indi. Şimdi de camiyi inşa ederek… Orası da adeta bir mabetsiz beldedir. Barbaros Hayrettin Paşa Camii’ni yaparak orayı mabetsiz olmaktan çıkartıp oradaki Müslümanları ibadet edebilecekleri bir yeri hazırlayacağız.

Fitneyle, yalanla, tuzakla milletimizin kardeşliğini bozamayanlar camilerimizi de hedef almıştır. FETÖ’nün yaptığı ihanetin benzerlerini farklı şekilde tekrarlamaya çalışanlara asla izin vermeyeceğiz. Şahadetleri dinin temeli olan ezanlarımızı susturmaya, bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’nin sadece kendi sınırlarından ibaret bir ülke olmadığının en büyük ispatı maruz kaldığı saldırılardır. Bu saldırıların hepsini de akamete uğratmayı başardık. Aynı dirayetle yolumuza devam edeceğiz. Bozguna uğrattığımız her kirliği atağın yerini yenisi alacaktır. Bize düşen hep doğruyu savunarak zalime karşı koymaktır.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

BAŞKAN GÜLTAK’A SARIİBRAHİMLİ VE NACARLI MAHALLERİNDEN TAM DESTEK

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, seçim çalışmaları çerçevesinde Sarıibrahimli Mahallesi ve Nacarlı Mahallesi sakinleriyle buluştu. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir