Ana Sayfa / Manşet / Dİ-EN ARAŞTIRMA İSTANBUL, ANKARA VE ADANA ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

Dİ-EN ARAŞTIRMA İSTANBUL, ANKARA VE ADANA ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI

Son zamanlarda yerel seçim atmosferi, Türkiye’nin önemli büyükşehirlerinde gerçekleştirilen anket çalışmalarıyla daha da ısınıyor. Dİ-EN Araştırma Şirketi, Adana, Ankara ve İstanbul’da kapsamlı bir yerel seçim anketi düzenleyerek, şehirlerin siyasi nabzını tuttu. Bu anket, yüz yüze görüşme metodu ile gerçekleştirildi yaş, cinsiyet, eğitim ve gelir seviyesi gibi kritik faktörlere özel kotalar uygulanarak zenginleştirildi. Saha çalışması, veri analizi ve raporlaması ise Dİ-EN Araştırma Şirketi tarafından titizlikle gerçekleştirildi.

Ankara’da Mansur Yavaş’ın güçlü rakibi Turgut Altınok’un yükselişi, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun istikrarlı duruşu ve Adana’da halkın değişim talepleri, bu yerel seçim anketinin dikkat çeken başlıkları arasında. Detaylı sonuçlar, Türkiye’nin siyasi sahnesindeki yerel dinamiklere ışık tutuyor. Şehirlerin seçmenleri, tercihlerini belirlerken hangi faktörleri öncelikli olarak göz önünde bulunduruyor? İşte, bu soruların yanıtlarını ararken Dİ-EN Araştırma, siyasetin yerel dokusunu çözümlüyor. Detaylar için birlikte göz atalım.”

Ankara’da Yavaş ve Altınok Arasındaki Rekabet Sürüyor

Mansur Yavaş’ın en güçlü rakibi olarak öne çıkan Turgut Altınok, çoklu cevap yöntemiyle yapılan ankette %38.5’lik bir kesim tarafından desteklendi. Ancak, Yavaş’ın liderliği %56.3’lük bir kesim tarafından güçlü bir şekilde desteklenmeye devam ediyor.

Anketin detayları için tıklayın.

İstanbul’da İmamoğlu İstikrarını Sürdürüyor

İstanbul’da yapılan anket sonuçlarına göre, Ekrem İmamoğlu tekrar aday olsa %45.6’lık bir kesim tarafından destekleniyor. Bu sonuçlar, İmamoğlu’nun İstanbul’daki güçlü ve istikrarlı duruşunu yansıtıyor.

Anketin detayları için tıklayın.

Adana’da Değişim İsteyenlerin Gözü Soner Çetin’de

Adana’da gerçekleştirilen ankette, halkın büyük bir çoğunluğunun değişim istediği belirlendi. Mevcut belediye başkanı Zeydan Karalar’a alternatif olarak öne çıkan isim ise Soner Çetin oldu. Bu durum, Adana’da siyasi dinamiklerde olası bir değişimin sinyallerini veriyor.

Anketin detayları için tıklayın

 

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Ünlü Avukat Eyyüp Sabri Öncel’in kardeşinin düğünü kenti buluşturdu

Türkiye’nin tanınmış Avukatlarından Eyyüp Sabri Öncel’in kardeşi Reşit Kemal Öncel düzenlenen bir törenle dünya evine ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir