Ana Sayfa / DÜNYA / Derya Grup ailesi, deprem mağduru çocukları yalnız bırakmadı

Derya Grup ailesi, deprem mağduru çocukları yalnız bırakmadı

Türkiye’yi yasa boğan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının sarılabilmesi için ilk günden bu yana canla başla çalışan Derya Grup ailesi, deprem mağduru çocukların yanında yer almaya özen gösteriyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü ve 85 milyon kişiye emanet bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı nedeniyle Hatay köy okullarında felakete uğrayan çocukları yalnız bırakmayan Derya Grup, umut dolu bir etkinlik düzenledi.
Mersin’de kurulu Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yıldönümü ve dünyaya örnek bir mücadeleyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı dolayısıyla ‘100. Yılda 100 Çocuk Projesi’ kapsamında hem toplumsal dayanışmayı hem de birlik ve beraberliğin önemini vurgulamaya çalıştık” dedi.


UMUT DOLU YAKLAŞIM…
Bu bağlamda Hatay köy okullarındaki 100 çocuğun yaralarının bir nebze sarılabilmesi için hem moral aşıladıklarını hem de bu özel etkinlikte Derya Grup olarak çocuklara kışı sıcak geçirebilmeleri için kıyafet desteğinde bulunduklarını belirten Başkan Hüseyin Kış, “Etkinliğimiz kapsamında çocuklarla velileri ve öğretmenleri eşliğinde Ankara seyahati düzenledik. Cumhuriyetimizin ilan edildiği ilk meclis binamızı ve yeni meclis binamızı gezerek CHP Mersin Milletvekilimiz Sayın Gülcan Kış’ı makamında ziyaret ettik. 85 yıl önce aramızdan ayrılan ancak ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti gibi kalbimizden asla silinmeyecek Atatürk’ün huzur içerisinde uyuduğu Anıtkabir’imizi kapsayan bir gezi turu gerçekleştirdik ve Atamızın huzuruna çiçek sunduk, saygıyla andık. Depremin tüm acılarını içimizde hissettiğimiz bu dönemde gerçekleşen etkinlik sayesinde, çocuklarımıza verilen değerin, umut dolu yaklaşımın gelecekte daha güçlü ve dayanıklı bir toplumun temelini atacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Başkan Hüseyin Kış, ölümünün 85. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle anarken, gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılının da kutlu olmasını diledi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir