Ana Sayfa / Manşet / DEM Parti, Akdeniz için projelerini açıkladı

DEM Parti, Akdeniz için projelerini açıkladı

DEM Parti Akdeniz Belediye Eşbaşkan adayları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz’de hayata geçirecekleri 27 adet projeyi kamuoyuyla paylaştı. Proje tanıtım toplantısında Akdeniz’i kazanarak halkçı bir belediye anlayışı birlikte inşa etme mesajı verildi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Akdeniz Belediye Eşbaşkan adayları Nuriye Arslan ve HoşyarSarıyıldız, Nobel Oteli’nde düzenlenen ‘Proje Tanıtım Toplantısı’nda Akdeniz’e değer katacak projelerini paylaştı. Eşbaşkan adayları Akdeniz’in her kesimine ve her mahallesine dokunan projeleri ile toplantı salonundaki yurttaşlardan ayakta alkış aldı. Proje sunumunun ardından Eşbaşkan adayları, eşit ve adil bir belediyecilik anlayışıyla Akdeniz’de hizmet çağının startını başlatacaklarının mesajını verdi.

“AKDENİZ’DE ÖZGÜRLÜĞÜ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Açılış konuşmasını yapan Nuriye Arslan, Akdeniz’in hak ettiği hizmet için alması için ellerinden geleni yapacaklarını ve 31 Mart’ta Akdeniz’i yeniden kazanarak, özlemi duyulan özgürlükleri hep birlikte inşa edeceklerinin altını çizdi.

Hoşyar Sarıyıldız ise 2 hafta sonra Akdeniz’i gençlerin, kadınların, işçilerin, emeklilerin belediyesi yapacaklarını vurgulayarak, “Akdeniz, kültürel çeşitliliği ile Türkiye’nin bir minyatürü konumundayken ne yazık ki bugün bu zenginlikler tekçi bir zihniyetin tahakkümü altına girmiş durumda. Biz tam da bu noktada eşit, demokratik, katılımcı ve şeffaf belediyecilikle bu gerici anlayışın Akdeniz’i hayalinde bile görmeyeceği o belediyeyi halkımıza sunacağız” diye konuştu.

“DEM PARTİ KAPSAYICI BİR SİYASET MODELİ ORTAYA KOYDU”

Ardından konuşan DEM Parti Akdeniz İlçe Eşbaşkanı NizarEsen, Akdeniz’in çoklu kültür yapısına dikkat çekerek, “Kürdü, Türkü, Arabı, Alevisi, Hristiyanı, Müslümanıylabirçok farklı kültürü içeren ilçemizdir. Bugün bütün bu farklı kültürlerin sorunlarına çözüm üreteceğiz. Kadınlar, Kürtlerişçiler, bütün ötekiler olarak daha çok çalışmak ve siyaset üretmek zorundayız. Bu yüzden de bütün kalbimizle inanıyoruz ki belediyeyi alacağız” dedi.

DEM Parti İl Eşbaşkanı Reşat Aşan ise iktidarın kutup siyaseti üzerinden seçimi yürüttüğünü söyleyerek, bu kutuplaştırıcı anlayışa DEM Parti siyasetinin alternatif olduğunu belirtti. Aşan, “Onlar bu ülkede herkesi soyup soğana çevirirken, bu ülkenin ortak değerlerini istismar ederken arka planda hem merkezi hükümet hem de yerel hükümet yolsuzluklara, halkın vergilerini kendi yandaşlarına peşkeş çekiyor. Bugün Akdeniz’de her yere her kapıya gidiyoruz. Biz siyasetin birleştirici yerde olması gerektiğini düşünerek bugüne kadar DEM Parti her yerde olduğu gibi burada da çok kapsayıcı bir siyaset ortaya koydu. Fakat alanda yine hamaset siyaseti yapan, Kürt, Türk, Arap, Alevi diye ayrıştıran bir zihniyet var. Buradan onlara şunu söylüyoruz: Sonuç alamayacaksınız. DEM Parti Türk’tür, Arap’tır, Kürt’tür, Alevidir, DEM Parti bu ülkede yaşayan her vatandaşımızın ortak değerin toplamıdır” sözlerini kullandı.

ZAMAN AKDENİZ’İ KAZANMA ZAMANI

Dem Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca ise, kazanmak için yola çıktıklarını dile getirerek şunları söyledi:

“Akdeniz’i gerçek sahipleriyle buluşturmak için yola çıkıyoruz. Halkçı bir belediyeciliğin inşası için, kadın dostu bir belediyecilik için, emekçi dostu bir yerel yönetim inşası için yola çıkıyoruz. Tüm halklar ve inançların güçlü ve güvenceli yaşadığı kentleri inşa etmek için yola çıkıyoruz. Yerel yönetimlerde halkın, Akdeniz’in esas sahiplerinin karar sahibi olduğu bir belediyecilik için yola çıkıyoruz. Antidemokratik bir seçim sürecinde olmamıza rağmen halkın içinde, halkla birlikte nefes alıp veren bizler halk için kolları sıvadık ve ant içtik: Bu koşulları yerle bir edeceğiz. Bu karanlığı def edeceğiz ve mutlaka kazanacağız. Zaman özgürlük zamanı, zaman Akdeniz zamanı.”

Konuşmaların ardından Eşbaşkan adayları 27 adet projeyi kamuoyuyla paylaştı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir