Ana Sayfa / Manşet / CHP Mersin İl Gençlik kollarından sobalı protesto: Faturaları ve diplomaları yaktılar

CHP Mersin İl Gençlik kollarından sobalı protesto: Faturaları ve diplomaları yaktılar

CHP Mersin İl Gençlik Kolları üyeleri, CHP Mersin il örgütü binası önünde düzenledikleri sobalı eylemle hayat pahalılığına dikkat çekti, elektrik ve doğalgaz zamları nedeniyle AKP hükümetine tepki gösterdi. CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, hükümete sert tepki göstererek, iktidarın politikaları sonucu insanların çok zor durumda olduğunu söyledi. 

CHP Mersin il gençlik kolları, başta elektrik olmak üzere yaşanan zamları protesto etmek amacıyla parti binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamaya CHP Mezitli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av Onur Berk Yılmaz, CHP Yenişehir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Gövenç ile çok sayıda partili genç katıldı. Bazı gençler  elektrik ve doğalgaz faturaları ile gelip faturaları da yakıp hükümete tepki gösterdiler.

CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, ise hükümete sert sözlerle yüklenerek “Saraydakiler buraya iyi bakın, halkın partisinin önünde halkın sobasını kurduk. Bu sobayı hatırladınız mı? Bu sobayı ne çabuk unuttunuz, geldiğiniz yeri halkı ne çabuk unuttunuz? Pazarda yangın var. Fiyatlar el yakıyor. Mutfakta yangın var. Halk tüp alamıyor. Faturalarda yangın var. Gençlerin yüreklerinde yangın var.O çok övündüğünüz üniversitelerinizden aldıkları diplomalarla milyonlarcası işsiz. Kimse memnun değil. Öğrenci, çalışan işsiz,  esnaf, ev sahibi ve kiracı hiç kimse memnun değil” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu kış sert geçecek” dediğini ve Kara Kış Fonu oluşturulması önerdiğini hatırlatan Sümer, “Kurmadınız. Şaşırmadık. Uzun zamandır hiç şahit olmadık. Belki de 5’li çeteyi her türlü krize karşı güvence altına almak için bir bono oluşturuyordunuz. İşte halkın sobası burada. Bu soba nasıl yanacak? Soruyorum, cevap arıyorum bulamıyorum . Biz gençlik örgütleri olarak burada halkın sobasını dolduracağız ama maalesef bu sobayı halkın derdiyle, tasasıyla, gözyaşlarıyla dolduracağız” dedi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz da, AKP iktidarının gençlerden korktuğunu savunarak “Korkmakta haklısınız. Çünkü sizi biz göndereceğiz. Geldiğiniz gibi gideceksiniz. Yurtdışına gitmek isteyen genç kardeşlerime sesleniyorum. Gitmeyin. Kalın. Çünkü onları biz göndereceğiz. Bu konuşmadan sonra belki benim de hakkımda soruşturma açacaklar. Ben bu konuşmanın hesabını veririm. Ama onlar milyonlarca insanın hakkını yemelerinin hesabını veremeyecekler” diye konuştu.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

BAYRAMDA 7 MİLYON KİŞİ DEMİRYOLLARINI KULLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 14-22 Haziran tarihleri arasında Yüksek Hızlı Trenler, Anahat, Bölgesel ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir