Ana Sayfa / DÜNYA / Çay Mahallesindeki Dönüşüme Vatandaşlardan Tam Not

Çay Mahallesindeki Dönüşüme Vatandaşlardan Tam Not

Akdeniz ilçesinde hayata geçirilen ‘Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi’ çerçevesinde,  416 konut, 44 iş yeri ve sosyal alanlar inşa edilen Çay Mahallesinde, ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Gerçekleşen dönüşümden çok memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, bir an önce diğer etapların da tamamlanmasını bekliyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Akdeniz Belediyesinin desteğiyle gerçekleştirilen ‘Yerinde Kentsel Dönüşüm Projesi’ Çay Mahallesinin çehresini değiştirdi. Projenin tamamlanan ilk etabında, 20 bloktan oluşan, 4’er ve 5’er katlı 416 konutun yanı sıra 8 dükkanın yer aldığı ticaret merkezi, 36 iş yeri, cami, otopark, taziye evi ve yöre halkı için tandır evleri inşa edildi. Modern görünümüne kavuşarak vatandaşların yaşam koşullarını iyileştiren, sosyal donatılarıyla öne çıkan proje, ikinci etapta bulunan evlerin yıkım çalışmalarıyla devam ediyor.

“Zor şartlardaki vatandaşlarımızı modern konutlara taşıyoruz”

Bölgeye giderek çalışmaları yerinde inceleyen Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, TOKİ yetkililerinden bilgi aldı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Gültak, “Yıkılmak üzere olan Çay Mahallesi’nin durumlarını, demirlerini ve betonlarını göstermek istedim. Artık buralar yıkıldı. Bu zor şartlarda oturan vatandaşlarımızı nasıl modern konutlarla kavuşturduğumuzu ilk etabı gezdiğinizde gözlerinizle gömüş olursunuz. Oradaki vatandaşlarımız buraya göre cennetin içerisinde yaşıyorlar. Çay Mahallesinde toplamda 2 bin 500 konut inşa edeceğiz. İçerisinde ticari alanlar da olacak” dedi.

Vatandaşlar, TOKİ konutlarından memnun

Mahallelerinin değişimlerinden çok memnun olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Eski binalarımızla şimdi oturduğumuz binalar arasında dağlar kadar fark var. En önemlisi de konforlu ve güvenli bir alana sahibiz. Çocuklarımız için oyun alanları var. Maddi anlamda da bizi çok rahatlatan bir durum söz konusu. Çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımızı oynatmak için buraya getiriyoruz”

Kentsel dönüşümde ikinci etabın tamamlanmasını bekleyen bazı vatandaşlar ise “Buradaki değişim bizleri çok şaşırttı. Herkes yeni evinden çok memnun. Ondan dolayı bizler de mahallemizde kentsel döşüm istiyoruz. Artık cefa değil sefa sürmek istiyoruz. Çocuklarımızı oynatmak için buraya getiriyoruz. Başkanım bizler seni çok seviyoruz. Seni bırakmayız, sende bizleri bırakma” diye konuştu.

Başkan Gültak ise ihtiyaç duyulan bütün mahallelere sırayla kentsel dönüşüm yapılacağını dile getirdi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir