Ana Sayfa / Manşet / BATMAN KÜLTÜR DER Başkanı Yazar Mehmet İhsan Taş Kurban Bayramını kutladı

BATMAN KÜLTÜR DER Başkanı Yazar Mehmet İhsan Taş Kurban Bayramını kutladı

Mersin’de faaliyet Batman İl ve İlçeleri Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Yazar Mehmet İhsan Taş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Taş, Kurban bayramının barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.

Yardım faaliyeti ve yaptıkları diğer sosyal kültürel çalışmalarıyla ön planda olan Mersin’de faaliyet Batman İl ve İlçeleri Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkanı Yazar Mehmet İhsan Taş, mesajında, şu ifadelere yer verdi: Kurban Bayramı’nın tüm dünya ve İslam alemine barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyoruz. Barış, kardeşlik ve bereketini tüm benliğimizle hissedip yaşamanın huzuruyla bir bayram gününe daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, birlik ve dirliğimize hizmet eden özel günlerdir. Millet olarak bayramların getirdiği kardeşlik, barış ve huzur ortamının değerini kavrayarak iyiye ve güzele yönelmeli; hayatımıza hoşgörüyü egemen kılarak, her türlü dargınlık ve kırgınlıkları bir tarafa bırakıp kucaklaşa bilmeliyiz”.

“Dini Bayramlar yardımlaşma ve dayanışma günleridir.” Diyen Yazar Taş, şöyle devam etti:” Pandemi süreci iş dünyamıza zor bir dönem yaşattı. Kapanan işyerlerimiz, işsiz kalan vatandaşlarımız oldu. Bu bayramda yardımlaşma ve dayanışma kültürümüze çok daha sıkı sarılmamız gerekiyor. İhtiyaç sahiplerine uzatılacak bir el onları mutlu edecektir. Yardımlaşma Anadolu kültürünün mayasında var. Çevremizde bize ihtiyacı olan insanların varlığını hatırlayalım. Kurban ibadeti yerine getirirken hayvana eziyet görüntüleri vicdanlarımızı yaralıyor, dinimizin öngördüğü şekilde ibadetlerimizi yerine yetirelim. Bizim milletimiz birliktelikle her türlü zorluğu aşacak güçtedir. Pandemi tünelinin ucundaki ışık görülmüştür. Kurban Bayramı’nın bu karanlık tünelden çıkışın, ekonomide toparlanmanın, güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, barış, sevgi, sağlık ve mutluluk dolu bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.”

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gürol Akbaş’tan 15 Temmuz mesajı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye meclis Üyesi Gürol Akbaş, 15 Temmuz askeri darbe girişiminin yıl dönümü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir