Ana Sayfa / YEREL YÖNETİMLER / Başkan Gültak; Avrupa’nın yıldız sporcusunu ağırladı

Başkan Gültak; Avrupa’nın yıldız sporcusunu ağırladı

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Estonya’da yapılan Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 2. olan  Huri Korkut’u makamında ağırladı. Başkan Gültak; “Alnının teri ile bayrağımızı defalarca göklerde dalgalandıran Huri Korkut’u yürekten tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl itibarı ile kızımızı Akdeniz Belediyespor Kulübü’nün sporcusu olarak görmek istiyoruz” diye konuştu.

Estonya’da 24-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 73 kg’da 2. olan Huri Korkut, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı ziyaret etti. Ziyarete tekvando antrenörleri Ahmet Gündüz ile Sabahattin Erel de katıldı.

Korkut; “Başkan Gültak sayesinde eksiğimiz kalmadı”

Huri Korkut, 2019 yılında da Avrupa Şampiyonluğu elde ettiğini hatırlatarak, “O zaman başkanımızın yanına geldiğimde salon konusunda destek istemiştim. Sağ olsun desteklerini yine esirgemedi. Şu an salonumuz çok güzel bir düzeye geldi. Dört dörtlük antrenman yapıyoruz. Çok şükür hiçbir şeyimiz eksik değil. Hedefim 2024 Paris Olimpiyatlarına katılıp altın madalya kazanmaktır. Bunun için söz veriyorum. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a biz sporculara verdiği desteklerden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Gündüz; “Mustafa Gültak salonumuzun çalışılabilir bir hale gelmesini sağladı”

Yıldız sporcunun antrenörü Ahmet Gündüz ise “Salonumuzun şartları hakikatten çok kötüydü. Sayın Mustafa Gültak Başkanımız o salon için gerekeni yaptı. Sıvasından, boyasına, soyunma odalarına kadar yenilendi. Gerçekten çalışılabilir bir hale getirdi. Bundan dolayı da Huri kızımızla beraber Sayın Başkan’a teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. Başkanım desteklerini sürdüreceğini söyleyerek bizleri çok mutlu etti. Bundan sonra da çalışmalarımıza aynı hız ve azimle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Gültak; “Önünde başarı hikayelerinin olacağı çok uzun yıllar var”

Başkan Mustafa Gültak ise Huri Korkut’un Estonya’daki müsabakada finalde berabere biten maçı hakem kararı ile 2. olarak noktaladığını hatırlatarak, “Huri aslında bir nevi Avrupa Şampiyonu sayılır. Zaten 2019’da kendisi Avrupa Şampiyonu da olmuştu. Yaşı henüz 20, önünde başarı hikayelerinin olacağı çok uzun yıllar var. Biz kendisinden Dünya ve Olimpiyat Şampiyonluğu bekliyoruz. Hocalarımız bundan 1 yıl önce bize geldiklerinde çalışma şartlarının çok kötü olduğunu söylemişlerdi. Belediyemiz imkanları dahilinde biz de salonu çalışılır bir hale getirdik. Bu da onları rahatlattı. Daha konforlu bir ortamda antrenman yapmalarını sağladı” şeklinde konuştu.

“Huri’yi Akdeniz Belediyespor’da görmek istiyoruz”

Başkan Mustafa Gültak; yıldız sporcunun dışarıda farklı bir kulüple anlaşmasına gerek kalmadan harekete geçeceklerini sözlerine ekleyerek, “Yurt içi ya da yurt dışı müsabakalara gideceğiz zaman biz ona destek olacağız. Şampiyonluklarında madden ve manen desteklemeyi sürdüreceğiz. Kafasında, ‘şu müsabakaya gidebilecek miyim’, ‘giderken destek bulabilecek miyim’ gibi sorular, sıkıntılar olsun istemiyoruz.  Onu bırakmak istemiyoruz. Önümüzdeki yıl itibarı ile kızımızı Akdeniz Belediyesispor Kulübü’nün sporcusu olarak görmek istiyoruz. Kızımızın başarısı ülkemize, Akdeniz’e hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Sporcumuzun maddi ve manevi yanında olacağız”

Başkan Gültak,  Akdeniz’de özellikle uyuşturucu ve terörle mücadele noktasında sporu fazlasıyla önemsediklerine vurgu yaparak; “Bölgemizde de Huri Korkut gibi farklı alanlarda çok başarılı sporcularımız var. Onları da destekliyoruz. Onlar bizim gururumuz. Yüce bayrağımızı yurt dışında dalgalandırıyorlar. Bizim de en büyük vazifelerimizden biri de onların maddi manevi yanında olmaktır. Umuyorum ki 2024 Paris Olimpiyatlarına katıldığını ve madalya ile döndüğünü görürüz. Bu bize gurur verir. Biz de sporcumuzun yanında olacağız. Alnının terinden ve bayrağımızı göklere çıkardığından dolayı kendisine, ailesine ve hocalarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

SEÇER’DEN, SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASI GENELGESİNE SERT TEPKİ: “KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Mersin İl Danışma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir