Ana Sayfa / DÜNYA / AKDENİZ’DE TEMSİLİ DEVİR TESLİM TÖRENİ

AKDENİZ’DE TEMSİLİ DEVİR TESLİM TÖRENİ

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla koltuklarını Devrim Geriş ile Tuna Akdoğan adlı çocuklara devretti. Başkanlık makamına oturan çocukların ilk talimatı, mahallelerine kütüphane yapılması ve geri dönüşüm kutularının sayısının arttırılması oldu.

Temsili devir teslim töreni için Eş Başkanlar Arslan ve Sarıyıldız ile ele ele belediyeye gelen Devrim Geriş ile Tuna Akdoğan adlı çocuklar, personel tarafından kolonyalarla karşılandı. Ardından makama geçen çocuklar, eş başkanlar olarak ilgili birimlere ilk talimatlarını verdi. Eş Başkan Tuna Akdoğan, mahallesinde kütüphane olmadığını belirterek bir kütüphane yapılmasını isterken; Eş Başkan Devrim Geriş ise çocuklara 23 Nisan’ı bir bayram olarak hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür etti.  Eş Başkan Geriş; “Ayrıca kentimizde geri dönüşüm kutularının daha fazla yere konulmasını ve sokaklarımızın çok daha temiz olmasını istiyorum” diye ekledi.

“Çocuklarımıza daha güvenli ve güzel bir dünya sunmak için çalışacağız”

Çocukları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız; “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı… Bizler de geleceğimiz olan çocuklarımıza koltuklarımızı emanet ederek, çocuklarımızın aslında imkân yaratıldığında neler yapabileceklerini göstermiş olduk. Bizlere ne kadar parlak bir geleceklerinin olduğunu, duruşları ve konuşmalarıyla aktarmış oldular. Akdeniz Belediyesi eş başkanları ve yönetimi olarak, Akdeniz’in çocukların güvenli yaşadıkları, yeşil alanlara sahip oldukları ve geleceklerinin birlikte inşa edildiği bir belediye için çalışacağız. Başkanlarımıza da katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Eş başkanlarımızın talimatı en kısa sürede yerine getirilecek”

Eş Başkan Nuriye Arslan da “23 Nisan Çocuk Bayramı, öncelikle iki eş başkanımız şahsında tüm çocuklara kutlu olsun. Değerli eş başkanlarımızı makama alırken de belli ki hazırlıklı gelmişler. Sahadaki bazı eksik ve sıkıntıları tespit ederek gelmişler. Bu anlamda projelerini de bizlere aktardılar. Tabi bu talepleri en kısa sürede değerlendireceğiz. Akdeniz’de çocuklarımızın geleceği için el birliğiyle tüm imkanlarımızı seferber edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Çocuklarımızın özgür ve barış içinde yaşayabilecekleri bir dünya özlemiyle eş başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir