Ana Sayfa / YEREL YÖNETİMLER / Akdeniz Belediyesi İsrail’i kınadı

Akdeniz Belediyesi İsrail’i kınadı

İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulmü kınayan Başkan Gültak; “İsrail’in; kadın-çocuk demeden masum ve sivil insanlara yaptığı zulüm kabul edilemez. Zalim kim olursa olsun, zalimdir; zulüm de zulümdür. Dünyanın neresinde olursa olsun, dini, dili, ırkı ne olursa olsun mazlumların her zaman yanındayız” dedi.

Akdeniz Belediye Meclisi İsrail’in Filistinlilere yönelik saldrılarını kınadı. Akdeniz Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ilk birleşimi Mustafa Gültak Başkanlığında gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Meclis’e sunulan çeşitli önergeler okunarak kabul edildi.

“Katliama devletler sessiz ama halklar zulme sessiz kalmıyor”
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Başkan Mustafa Gültak; İsrail’in, mazlum Filistin halkına zulmünü ve Gazze şeridine yönelik saldırılarını kınadı. “İsrail’in; kadın-çocuk demeden sivil ve günahsız insanlara yaptığı zulüm ve katliam asla kabul edilemez” diyen Başkan Gültak; “Dünyanın neresinde olursa olsun, dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun, mazlum halkların her zaman yanındayız. Bu katliam ve zulüm bir an önce durdurulmalıdır. Şehit olan Filistinli kardeşlerimize rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. Akdeniz Belediye Meclis üyelerinin oybirliğiyle aldığı tavsiye kararıyla da İsrail’in, masum ve mazlum Filistin halkına yönelik katliamı kınandı, zulmün bir an önce durması çağrısında bulunuldu. Meclis’te görüşülen gündem maddeleri
Meclis toplantısında; 2020 Mali Yılı Kesin Hesabıyla ilgili teklif görüşüldü, komisyonlara havalesine oybirliğiyle karar verildi. Nusratiye Mahallesi’nde olan ve Akdeniz Bölge Komutanlığı sorumluluğunda alanda, Milli Savunma Bakanlığı’nca hazırlanan “Askeri Alan” amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifine esas kurum görüşü ile ilgili teklif görüşüldü. Konuyla ilgili ek süre istemli dilekçe hazırlanıp konunun komisyonlara sevki oybirliğiyle kabul edildi. Toplantıda, Bahçe ve Barış mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 1. bölgede onaylanan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planına uygun hazırlanan 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı ile ilgili teklifi içeren komisyon raporları görüşüldü. Meclis üyelerinin, ek süre talebi oybirliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında; Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 17 Aralık 2020 tarih ve 648 sayılı kararına istinaden, Karacailyas Mahallesi 8393 ada, 11 parselin 1/1000 uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi içeren raporlar da gündeme alındı. Rapor, üyelerin oybirliğiyle kabul edildi. Mülkiyeti Akdeniz Belediyesi’ne ait olan ve TCDD kamulaştırma sahası içinde yer alan taşınmazların, yasa gereği, bedel karşılığı ve kamu yararı kapsamında TCDD Adana 6. Bölge Müdürlüğü’ne devri ve protokoller yapılması için Başkan Gültak’a yetki verilmesini içeren komisyon kararı da görüşüldü. Teklif, oyçokluğu ile kabul edildi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

SEÇER’DEN, SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASI GENELGESİNE SERT TEPKİ: “KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Mersin İl Danışma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir