Ana Sayfa / YEREL YÖNETİMLER / AKDENİZ BELEDİYESİ BERBER VE KUAFÖRLERE DEZENFEKTAN DAĞITTI

AKDENİZ BELEDİYESİ BERBER VE KUAFÖRLERE DEZENFEKTAN DAĞITTI

Koronavirüs salgını (Covid19) ile mücadelesine, tüm ilçe genelinde aralıksız devam eden Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırları içinde hizmet veren berber ve kuaförlere dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdi.

Koronavirüs salgını (Covid19) ile mücadelesine, tüm ilçe genelinde aralıksız devam eden Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırları içinde hizmet veren berber ve kuaförlere dezenfektan dağıtımı gerçekleştirdi.

Akdeniz Belediyesi Başkanvekili Aydın Egin, beraberinde Mersin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Doğan Gündüz ile birlikte, ilçe sınırlarında hizmet veren berber ve kuaför salonlarına, Koronavirüs salgını ile mücadelede önemli bir etkiye sahip olan dezenfektan dağıttı. Esnaflar, salgınla mücadelede gösterilen kararlılık ve kendilerine sağlanan destekler nedeniyle teşekkür ettiler.

Egin; “Salgınla mücadelede aşı gibi dezenfektan da çok önemli”

Dağıtım öncesi kısa bir açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Başkanvekili Aydın Egin; “Pandemi salgını ile mücadelede en büyük savunmamız aşıdır. Bu anlamda aşı olmayan vatandaşlarımızın, bir an önce aşılarını yapmalarını diliyorum. Tabi salgın ile mücadelede, hijyen ve temizlik sağlayan dezenfektan ürünleri de önem taşıyor. Bu nedenle her gün yüzlerce insana hizmet veren berber ve kuaför esnafımıza destek olmak amacıyla onlara dezenfektan teslim ettik. Belediye olarak, salgına karşı mücadelemiz, bu salgın belası tamamen yok oluncaya kadar devam edecek” dedi.

“Berber ve kuaförlerimiz çok dikkatli olmalı”

Mersin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Doğan Gündüz da açıklamasında, özellikle hijyen ve mesafe konusunda esnafların çok dikkatli olması gerektiğini söyledi, esnaflarla yaptıkları görüşmelerde bu konunun üzerinde titizlikle durduklarını belirtti.

Akdeniz Belediyesi’nden daha önce de dezenfektan desteği aldıklarını hatırlatan Gündüz; “Her gün yüzlerce insana hizmet veren berber ve kuaför esnafımıza verdikleri destekten ötürü Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak’a ve bugün birlikte dezenfektan dağıtımı yaptığımız Başkanvekilimiz Sayın Aydın Egin’e, Oda’mız ve esnaflarımız adına teşekkür ediyorum. Pandemi ile mücadele zorlu bir süreç ama esnaflar olarak tedbiri elden bırakmayacağız” dedi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

SEÇER’DEN, SOKAK HAYVANLARININ UYUTULMASI GENELGESİNE SERT TEPKİ: “KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Mersin İl Danışma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir