Ana Sayfa / ÇEVRE / Ahmet Kaya Parkı yenileniyor

Ahmet Kaya Parkı yenileniyor

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların dinlenmek ve temiz nefes almak, çocukların da gönüllerince eğlenmek için uğrak mekânı olan park ve yeşil alanlarda bakım ve yenileme çalışmalarına hız verdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yaşar Kemal Parkı’ndan sonra Çay Mahallesi’nde bulunan Ahmet Kaya Parkı’nda da bakım çalışması başlattı. Parktaki oyun gruplarını yenileyen, basketbol sahasının zeminini kauçukla kaplayan ekipler, oyun grupları ile spor aletlerinin etrafındaki zemini de suni çimle kaplayıp çocuklar için daha güvenli bir hale getirdi. Parktaki ağaçlar ve çalı türü bitkiler de ekipler tarafından budanıp Ahmet Kaya Parkı daha güzel ve estetik bir görünüme kavuşturuldu. Çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Nuriye Arslan; “Çocuklarımızın daha güvenli alanlarda eğlenip oyun oynayabilmeleri için ekiplerimiz parklarımızı yenileniyor. Geçmişte ciddi bir boş vermişlik hali yaşanmış bu parkımızda. Ailelerimizin ve çocuklarımızın parka rahatlıkla gelip dinlenmeleri ve oyun oynamaları için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Mahallemize ve çocuklarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“Çocuklarımızın beklentilerini göz önünde tutuyoruz”

Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız ise açıklamasında; “Çay Mahalleli hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda Ahmet Kaya Parkımızı yeniliyoruz. Özellikle çocuklarımızın daha güvenli alanlarda eğlenip oyunlarını oynaması çok önem verdiğimiz bir konu. Parkımızda kapsamlı bir çalışma yürütülüyor, böylece halkımızın talebi de karşılanıyor. Parkı yenilerken çocuklarımızın beklentilerini de göz önünde tutuyoruz. Önümüzdeki süreçte park ve yeşil alanlarımıza yönelik yenileme hizmetimiz devam edecek. Kentimizi değiştirip dönüştüreceğiz ve yeni bir sayfa açacağız” şeklinde konuştu. Çay Mahallesi Muhtarı Abdullah Çapar ise; “Eş Başkanlarımızın gösterdiği duyarlılık için mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum. Göreve yeni seçilmelerine rağmen bu hızla çalışmalarından dolayı mutluyuz. Mahallemiz yıllarca kaderine terk edilmişti. Eş Başkanlarımızla beraber mahallemiz için ne hizmet gerekiyorsa sunacağız” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir