Ana Sayfa / EKONOMİ / 7. Zirvedekiler Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

7. Zirvedekiler Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

Mersin’de Yılbor Boru ve BSC Yemekçilik ana sponsorluğunda, Burak Karataş Medya tarafından 7’ncisi düzenlenen Zirvedekiler Başarı Ödülleri, Mersin Divan Otel’de gerçekleştirildi. Özge Ulusoy’un sunumu, ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun sahnesi ile gerçekleştirilen tören Mersin’de bürokrasi ve iş dünyası temsilcilerini bir araya getirdi.

Ödül törenine Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Oğuz Bavbek, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar, Gülnar Kaymakamı Yusuf Ziya Yaktı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Sefa Çakır, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, AHBİB Başkanı Veysel Memiş, MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Sait Kayan, MESİAD Başkanı Hasan Engin, MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, TSKGV Mersin Bölge Temsilcisi Faik Ahmet Karadeniz, AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Lütfi Parıltı, MGC Başkanı Kaya Tepe ve Mersin iş dünyasından birçok isim katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kurucu Burak Karataş, ‘Burak Karataş Medya’nın 26. Yılına girmenin gururunu yaşarken, Zirvedekiler Ödül Töreni’nin 7.’sinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuk yaşta başladığım mesleğimde, sayısız etkinlik düzenledim. Ama Zirvedekiler Ödül Töreni bunların içerisinde bambaşka bir yere sahip. Konuşmamı çok fazla uzatmak istemiyorum. Bu yıl Ana Sporsorlarımız olan Yılbor Boru Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Yıldırım, BSC Yemekçilik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tolga Karakullukçu, tüm sponsorlarımız ve paydaşlarımıza teşekkür ederken, geçtiğimiz yıl 6.’sını düzenlediğimiz ödül törenimizde Ana Sponsor olarak destek olan Kia Öztopraklar Genel Müdürü Sayın Alican Öztoprak ve bugün burada bizlere güç veren, salondaki tüm katılımcılara sonsuz teşekkürlerimle; İyi ki varsınız” dedi.

Bu yıl 7.’si düzenlenen ödül töreninde, “Yılın Bürokratı” ödülünü alan Vali Ali Hamza Pehlivan yapmış olduğu konuşmasında; “Bu ödül törenine sayın İçişleri Bakanımızın başkanlığında 81 ilin dahil olduğu, video konferans yoluyla gerçekleştirilen, İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız ve Sahil Güvenlik Komutanımız ile birlikte iştirak ettiğimiz güvenlik ve asayiş koordinasyon toplantısından geliyoruz. Mersin’in de hep birlikte yaşıyoruz. Öncelikle şehrimizin güvenliği, huzurlu, esenliği ziyadesiyle önemlidir. Bu konuda, 7/24 mesai anlayışıyla gece gündüz demeden bu hizmetleri yerine getiren güvenlik birimlerimiz, mesai arkadaşlarımız var.
Çok şükür Mersin İlimiz, yurdumuzun genelinde olduğu gibi her geçen gün çok daha huzurlu, çok daha güvenli, çok daha esenlik içerisinde, vatandaşlarımızın yaşamını idame ettirdiği bir il konumundadır. Bütün güvenlik birimlerimiz sizlere 112 numarasını tuşlamak kadar yakındır. Herhangi bir olay anında 112’yi aradığınızda dakikalar içerisinde ilgili birimlerimiz yanımızda ve yakınımızdadır.
Mersin İli bizim ortak paydamızdır. İlimizin kalkınması, gelişmesi, daha ileri noktalara gelmesi, her geçen gün her alandaki çıtasının daha da yukarılara çıkması temel hedefimizdir. Bunu da birlik,beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma anlayışı içerisinde yapmak çok kıymetlidir. Özellikle de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına “Türkiye Yüzyılına” adım attığımız bu yıl geleceğe çok daha güvenli, çok daha emin, çok daha kararlı bir şekilde yol alırken; bu uğurda emeği olan herkesi şükranla yad ediyorum.
Bu ödül geceleri kendi ilgi, bilgi ve yetkinlik alanında faaliyet gösterenlerin iltifata tabi tutulması, ödüllendirilmesi anlamına geliyor. Yıldan yıla bu ve benzeri törenlerinin yapılmasının, değişik sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarına, sivil toplum teşkilatı mensuplarına ve kamu görevlilerine ilave bir teşvik ve motivasyon sağladığına inanıyoruz.
Bu bağlamda bizlere de takdim ettiğiniz ödülden dolayı teşekkür ediyorum. Ödül, sorumluluklarımızı daha da arttırır. Mesai arkadaşlarımızla birlikte artan bir özveriyle çalışmaya devam etmemize vesile olur.
Bu akşam ödül alacak olan A’dan Z’ye bütün kişi ve kurumları tebrik ediyorum. Sizlerin şahsında, İlimizin çeşitli sektörlerinde faaliyet göstererek güçlü gelecek yolunda gücümüze güç katan bütün hemşehrilerimize, iş dünyasına, sivil toplum teşkilatlarına ve bütün Mersin’e huzurlarınızda şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Birbirinden seçkin davetlilerin katılımı ile gerçekleştirilen törende bu yıl ilk kez düzenlenen Mersin Vefa Ödülleri kategorisinde 6 ödül verildi. Mersin Vefa Ödülleri kapsamında Türkiye Vefa Ödülü’nün sahibi 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Hatay’ı terk etmeyerek futbolcuların başından ayrılmayan Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel oldu. Demirel Ödülünü Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Burak Karataş Medya Kurucusu Burak Karataş’ın elinden aldı.

Mersin’de en çok istihdamı sağlayan fabrikalardan birisi olan Arbel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan İstihdam Vefa Ödülün sahibi oldu. Arslan’ın ödülünü Arbel A.Ş İhracat Müdürü Cansın Canakatan, ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun elinden aldı. Yeni Sanayi Alanları Yaratma Vefa Ödülü’nü MTOSB Başkanı Sabri Tekli alırken, ödülünü Cengiz Kurtoğlu takdim etti. Sanayi Vefa Ödülü’nü almaya hak kazanan Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi’nin ödülünü de yine Cengiz Kurtoğlu takdim etti. Mersin’in tanıtılmasında büyük pay sahibi olan MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol’da Mersin Tanıtımına Katkı Vefa Ödülü’nü Cengiz Kurtoğlu’nun elinden aldı. Son olarak Girişimcilik Vefa Ödülü’nü Teknopars A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kuren, Cengiz Kurtoğlu’nun elinden aldı. (Çukuroavexpress)

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı MTSO Meclis üyesi Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban Bayramını kutladı

Pi Yapı Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı ve MTSO Meclis üyesi olan Yüksek Mimar Talat Şeker, Kurban ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir