Ana Sayfa / Manşet / Yenişehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Yenişehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Mersin Yenişehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı geleneksel hale getirdiği kortej geçişiyle kutlayarak, bayram coşkusunu kent geneline yaydı. Kutlamalar kapsamında düzenlenen sportif ve sosyal etkinliklerle her kesimden ve her yaştan vatandaş bayram coşkusuna ortak oldu.

Mersin Yenişehir Belediyesinin milli bayramlarda düzenlediği ve muhteşem görüntülere sahne olan kortej geçişi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da kentin sokaklarını renklendirdi, bayram coşkusunu kentin dört bir yanına taşıdı. Yenişehir Belediyesi geleneksel hale getirdiği kortej geçişinin yanı sıra çeşitli sportif yarışmalar ve sosyal etkinlikler de düzenleyerek her yaştan vatandaşa bayram sevincini yaşattı.

Vatandaşlar balkon ve pencerelerinden coşkuya ortak oldu

Kortej geçişi için Yenişehir Belediyesi ana hizmet binası önünde bir araya gelen Mersin Off Road Kulübü, Vosteam Mersin, Türkiye Motosiklet Federasyonu Mersin İl Temsilciliği, Mersin Bisiklet Derneği, Red Warrıos Mc Mersin, Mersin Çukurova Klasik Otomobilciler Derneği ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü üyeleri bayram coşkusunu Yenişehir’in caddelerine taşıdı. Yenişehir Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel hazırladığı üstü açık otobüs eşliğinde belediye önünden hareket eden kortej yol boyunca vatandaşları selamladı. Kortej geçişi sırasında evlerinde olan vatandaşlar da balkon ve pencerelerinden korteji selamlayarak coşkuya ortak oldular.

Nefes kesen yarışmalar, dans dolu gösteriler

Yenişehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında sportif faaliyetlere de imza attı. Liselerarası futbol turnuvası gibi etkinliklerle gençlerin de kutlamalara aktif olarak katılması sağlandı. Yenişehir Belediyesi, Decathlon, Extreme Deli’den Bike ve Palm Cıty ile birlikte bisiklet, kaykay ve paten meraklısı gençleri bir araya getirdi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen BMX, Paten ve Kaykay Yarışı, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Skate Park’ta yapıldı. Sporcu güvenliği şartlarının eksiksiz olarak sağlandığı yarışmada katılımcılar hünerlerini sergiledi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu ile birlikte yarışların yapıldığı alanı ziyaret ederek yarışmacıların nefes kesen gösterilerini izledi. 3 ayrı kategoride düzenlenen yarışlarda dereceye giren yarışmacılara çeşitli ödüller verildi.

Etkinlikler hafta sonu boyunca devam edecek

Yenişehir Belediyesinin bir diğer sportif etkinliği ise Sports Internatıonal ile birlikte ‘Spor Dolu 3 Gün-Spor Dolu Dev Kutlama” sloganıyla düzenlediği etkinlik oldu. Etkinliklerin ilk gününde sahil paten pistinde düzenlenen zumba, fitnes, dans gösterileri ve DJ performansıyla renkli anlar yaşandı. Etkinlikler bugün ve yarın da Marina önündeki sahil etkinlik alanında devam edecek.

Çocuklar için Cumhuriyet Çocuk Panayırı

Yenişehir Belediyesinin bir diğer etkinliği ise Akdeniz Rotry Kulübü ile birlikte Marehan’da düzenlediği Cumhuriyet Çocuk Panayırı oldu. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu ile birlikte panayır alanını gezdi.

Burada konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Akdeniz Rotary Kulübü ile birlikte düzenledikleri etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Özyiğit, “Yenişehirimiz, Mersinimiz çok güzel ve sizlerin emeği ile çok daha güzel oluyor. Hepinizin emeğine sağlık, bizler de sizinle beraber bu emeğe ortak oluyoruz.” dedi.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Berlin’in orta yerinde Mezitli Parkı

Berlin’in çok önemli bir lokasyonunda bulunan ve içerisinde bisiklet yolu ve spor sahalarının da bulunduğu ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir