Ana Sayfa / Manşet / Yenişehir Belediyesi yardım kampanyasını üst noktaya taşıdı

Yenişehir Belediyesi yardım kampanyasını üst noktaya taşıdı

Depremin yararlarını sarmak için çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, Belediyeye ait Fuar Merkezi’nde Yardım Depolama Merkezi kurdu. Türkiye’nin farklı yerlerindengelen yardım malzemeleri tasnif edilerek, düzenleniyor. Yardımlar daha sonra Mersin’e gelen depremzedelere ve ihtiyaca göre planlı olarak deprem bölgelerine gönderilecek.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde depremnedeniyle Mersin’e gelen yurttaşlar için  “Giysi Evi” açan ve iki günde binlerce depremzedeye hizmet sunan Yenişehir Belediyesi, bölgeye de temel ihtiyaç malzemelerini sevk etmeye devam ediyor. Dün Adıyaman’ın Gölbaşı ve Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine mobil mutfak kuran Yenişehir Belediyesi, yaraları sarmak için çalışmalarını üst noktaya taşıdı. Yenişehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde kurulan Yardım Depolama Merkezi ile afetzedelere ulaştırılacak temel ihtiyaç malzemeleri burada tasnif edilecek. İlk olarak İstanbul Kartal Belediyesi ve Ankara Çankaya Belediyesi tarafından gönderilen yardım tırları Yenişehir Belediyesinin Yardım Depolama Merkezi’ne ulaştı. Onlarca gönüllü de Yardım Depolama Merkezi’ne gelerek, yardım malzemelerini indirme ve düzenleme çalışmalarına katıldı.

Başkan Abdullah Özyiğit de gönüllülerle çalışmalara destek verdi

Merkezde incelemelerde bulunan ve gönüllülerle birlikte çalışmalara destek veren Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’imize ulaşan Kartal ve Çankaya belediyelerimizin yardım malzemesi taşıyan tırlarını karşıladık. Arkadaşlarımız ve gönüllülerimizle malzemeleri tasnif ediyoruz. Mersin deprem bölgesinin bir adım sonrası. Dolayısıyla bölgemize çok sayıda insan geliyorGelen yurttaşlarımızın barınmaları ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorundayızBurada bir iyiliğe de aracı oluyoruz. Bugün Kartallı, Çankayalıvatandaşlarımızın desteğini halkımızla buluşturuyoruz. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’mizde 3 bin metrekarede oluşturduğumuz giysi evimizleyurttaşlarımıza destek veriyoruz. Bölgeye temel ihtiyaçmalzemelerini planlı olarak gönderiyoruz. Bu duyarlılığıgösteren Türkiye’min dört bir yanında vatandaşlarımızavicdanlı Türk milletine buradan teşekkür ediyorum.Çalışmalarımıza katkı sunan tüm gönüllülerimize şükranlarımı sunuyorum. diye konuştu.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

TARSUS ŞEHİR TİYATROSU, EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN TİYATRO ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Tiyatro Gazetesi’nin bu yıl 8’incisini düzenlediği Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde ‘’En ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir