Ana Sayfa / ÇEVRE / TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN 2 TON YENİDÜNYA MEYVESİ HASADI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN 2 TON YENİDÜNYA MEYVESİ HASADI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarsus Belediyesi Şelale Mevkiinde bulunan Engelsiz Tarım Alanı’nda Tarımsal Hizmet Müdürlüğü tarafından yetiştirilenyenidünya meyvelerinin hasadı gerçekleştirildi.  Tarsus Engelliler Platformuna bağlı engelli vatandaşlar ile ağaçlardasararan yenidünya meyveleri tek tek toplandı. Toplamda 2 ton ürün hasat edildi. Ürünler tek tek paketlenerek vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Engelsiz Tarım Alanı yüzleri güldürmeye devam ediyor. Şelale mevkiinde bulunan engelsiz tarım alanında Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 10 dekarlık alandolan ağaçlarda yetiştirilen yenidünya meyvelerini verdi.  Tarsus Belediyesi ziraat mühendislerince yetiştirilen ve kontrolleri sağlanan yenidünya‘, bilinen adıyla Malta eriği hasadı, Tarsus Engelliler Platformu’na bağlı Tarsus Görme Engelliler Derneğiİşitme Engelliler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus Şubesi ve Talesemi Derneği’ne bağlı engelli üyelerce hasat edildi.  Üyeler,  sararan meyveleri tek tek topladı. Ağaçlardan 2 ton meyve elde edildi. Toplanan ürünler vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılacak.

ENGELSİZ TARIM FAALİYETLERİ BİZİM İÇİNÇOK GÜZEL BİR PROJE

Tarsus Engelliler Platformu Başkanı Dursun Arslan, “Platformumuza bağlı dernek ve dernek üyelerimizce bugün yenidünya hasadı gerçekleştirdik.  Bizlere bu fırsatı sağlayan Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ederiz. Engelsiz tarım faaliyetleri güzel bir proje” dedi.

“BİZLER BURADA ÇOK GÜZEL VAKİT GEÇİRİYORUZ”

Engelli Platformu Üyesi Şerife Türker Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ederek, “ Engelsiz Tarım Alanı’nda yenidünya hasadı ile başladık. Bu meyvenin yöremizde 3 ismi var. Muşmula, yenidünya ve Malta Eriği. Çok ciddi bir C vitamini deposuna sahip. Bu bölgede bu meyve müthiş bir şekilde oluyor. Bizler burada çok güzel vakit geçiriyoruz. Tarsus Belediyesi’nin Yerli ve Ata tohum projesi kapsamında ekimi bakımı ve hasadı yapılan patlıcan, domates, karpuz fasulye ve birçok ürün varBugün de yenidünya hasadı gerçekleştirdik. Belediye Başkanımıza bizlere verdiği fırsat için çok teşekkür ederiz. ” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

MHP Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Yapıldı yönetimde sürpriz isimler var

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla Edip Buran Kapalı Spor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir