Ana Sayfa / Manşet / Sedat Peker 4. videoda Bakan Soylu’yu hedef aldı, Peker “Süleyman Soylu, sen ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim’ demedin mi;

Sedat Peker 4. videoda Bakan Soylu’yu hedef aldı, Peker “Süleyman Soylu, sen ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim’ demedin mi;

‘Organize suç örgütü yöneticiliği ve üyeliği’ suçlarından hakkında soruşturma açılan Sedat Peker, yayınladığı dördüncü videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef aldı. Bakan Soylu, kendisini istifadan bir gün önce tweetler hazırlamak ve koruma polisi vermekle itham eden Peker’e sosyal medyadan cevap vererek, “operasyon faresi gibi kaçma” dedi.

Kırmızı bültenle aranan Sedat Peker yayımladığı dördüncü videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında iddialarda bulundu. Videoda “Bugün size temiz Süleyman’ı anlatacağım” diyen Peker “Süleyman Soylu, sen ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim’ demedin mi; koruma polisimi sen vermedin mi? ifadelerini kullandı.

“Berat Bey’e sen beni düşman etmedin mi” diyen Peker, Bakan Soylu’nun alınmadığı DYP kongrelerine kendi arkadaşları ile gidebildiğini iddia etti. Peker Soyu’nun istifa ettiği gün hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

“Bizi temiz Süleyman’ın istifa olayı var ya. Bir gün evvel robot hesaplardan tweetler hazırladı, o bir milyon 300 bin tweet var ya. Sen de biliyorsun, benim kardeşim gibi o çocukların hepsi, benim destek olduğun benim açılmasına vesile olduğum haber portalları da sana destek oldular. Orada duruyor kayıtlar.”

Bakan Soylu’dan sosyal medyadan yanıt: Fare gibi kaçma

Bakan Soylu, sosyal medya hesabından çok ağır ifadeler içeren paylaşımında “Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, itirafını, herşeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel, adalete teslim ol” diye yazdı.

“Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve ‘şereflice’ siyaset malzemesi haline getiren Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var. Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var. Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa Fetö’nün sosyal medya ağı var. Nasıl olsa Hdpkk’nın tam desteği var. Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama hala Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var” diyen Soylu “Hayatının bir noktasında benimle bir temasın var ve bu ispatlanırsa Aziz milletimin gözü önünde idam dahil, her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

Mezitlili çiftçilere Dijital Toprak Analiz Cihazı tanıtımı yapıldı

Dijital Toprak Analiz Cihazı’nın Kuzucu Mahallesi’nde gerçekleşen tanıtım toplantısına katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “İlçemizin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir