Ana Sayfa / EKONOMİ / Mersin’de sel mağdurlarına 10 bin lira yardım!

Mersin’de sel mağdurlarına 10 bin lira yardım!

Hazine ve Maliye Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Nureddin Nebati, Mersin’in Akdeniz ve Tarsus ilçelerinde selden zarar gören vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Mersin’de meydana gelen sel felaketinden etkilen vatandaşlara 10’ar bin liralık destek verileceğini ifade eden Bakan Nebati, selde herhangi bir can kaybı olmadığının altını çizerek, “Maddi hasarların da hızlı şekilde tazmin edilmesi noktasında ilk etapta zarar gören hanelerimiz için bugün itibarıyla tespitleri yapılan ve kimlik numaralarını bildiren kardeşlerimizin hesaplarına 10’ar bin liralık yardım gidecek. Metrekareye 76-100 kilogram arasında yağış düştü. Toroslar’da 238, Tarsus’ta 108, Akdeniz’de 87, Yenişehir’de 8 ve Silifke’de 1 olmak üzere toplam 442 su baskını vakası ihbarı geldi. Hemen Valimiz, ilgili ilçelerimizin kaymakamları ve belediye başkanlarımızla intikal ettik. Sabahtan beri bir tarafta temizlik faaliyetleri yapılırken diğer tarafta da hasar tespitleri yapıldı, yapılıyor. Çok şükür ki selde herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yok” ifadelerini kullandı.

“HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK”

Yağışın özellikle Akdeniz ve Tarsus ilçelerinde büyük tahribata yol açtığına dikkat çeken Bakan Nebati, “Maddi hasarların da hızlı şekilde tazmin edilmesi noktasında ilk etapta zarar gören hanelerimiz için bugün itibarıyla tespitleri yapılan ve kimlik numaralarını bildiren kardeşlerimizin hesaplarına 10’ar bin liralık yardım gidecek. AFAD, Defterdarlığımız, Vergi Dairesi Başkanlığımız, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğümüz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz ve kaymakamlıklarımız, evlerde, iş yerlerinde, tarımda hasarın tespiti ve tazmini noktasında çalışmalarını yapıyorlar. Dolayısıyla da tespit edilen hasarların çok hızlı şekilde tazmini noktasında da hareket etmiş olacağız. Vatandaşların ihtiyaçları karşılanacak. Bugün itibarıyla evlerin tamamı temizlenmiş ve vatandaşlarımızın gireceği noktaya getirilmiş olacak. Ancak her halükarda gün itibarıyla evinde değil de dışarıda, başka yerde ikamet etmek isteyenler için de hazırlıklar yapıldı. Gün içerisinde kendilerine yeme, içme, barınma gibi her türlü imkan da Valiliğimizin koordinasyonunda sağlanmış durumda. Dolayısıyla da Mersin’deki kardeşlerimizin bu konuda herhangi bir düşüncesi, sıkıntısı olmasın. Taşkınlara sebep olan alanlarda kalıcı çözüm üretilmesi noktasında Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığıyla görüşmeler yaptık. Çok kısa bir süre içerisinde bu sorunların gitmesi noktasında da adımlarımızı atmış olacağız. Tekrar Mersin’e geçmiş olsun. İnşallah gün içerisinde de takiplerimizi yaparak bu sorunun yarına kalmaması noktasında kararlılığımızı ortaya koyacağız” şeklinde konuştu.

PAYLAŞIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Hakkında haber news24

Tekrar kontrol edin

MHP Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi Yapıldı yönetimde sürpriz isimler var

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi yoğun katılımla Edip Buran Kapalı Spor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir